22.10.2021   EMPERADOR ODJEL NA SLOVENSKO, K NÁM PŘIJEDOU TORRICELLA A POMELO

Krásný PRE valach Emperador odjel včera do nového domova na Slovensku, a na volná místa po Empíkovi a Svatoplukovi zítra dorazí další dva koníci. První je mladá kobylka Torricella na obsednutí a základní výcvik, druhým je opět PRE valach, který se jmenuje Pomelo. S tím by se možná Vanda mohla ukázat v příští sezoně i na závodech, uvidíme, co přinese čas. Každopádně s nimi bude zajímavá práce a my se na ni už teď těšíme.

———————————————————————————————————-

13.10.2021   NAŠE NEJMLADŠÍ NADĚJE ÚSPĚŠNÉ NA SEPÍKOVĚ ŠAMPIONÁTU

V neděli 10. října se z našeho klubu vydala početná skupina nejmladších členů na krásné závody v Lysé nad Labem- 3. ročník Sepíkova šampionátu. Všichni startovali na zapůjčených ponících a vedli si  naprosto fantasticky. Davídek Grünthal startoval ve dvou soutěžích. Na mini poníkovi Barney jel JZ a na Trawel Cu Melovi parkur. Vybojoval 2x 6. místo a obdržel veliký pohár za nejmladšího závodníka šampionátu. Žofinka Záhorcová s Barney získala v JZ 5. místo, Sára Trubačová dokázala vybojovat v parkuru na Danym skvělé 2. místo a v JZ nenašla se Sepíkem přemožitele a zvítězila. Agátka Hithová obdržela v parkuru s Danym 6. místo a v JZ se Sepíkem výbornou 4. příčku. Úspěšné byly i sestry Laura a Emča, kdy mladší Laura Konopásková s poníkem Felixem získala v JZ místo 6. a Emílie Konopásková v JZ 6. místo a v parkuru dokonce 2. pozici. Všem moc gratulujeme a těšíme se na další úspěchy v nadcházející sezoně.

———————————————————————————————————-

12.10. 21 PRZ. SVATOPLUK G NA NOVÉ ŽIVOTNÍ CESTĚ

Je to zvláštní pocit. Právě před chvílí odjel Przedswit Svatopluk G vstříc nové životní cestě. Byl u nás v tréninku přesně 4, 5 roku. Ušli jsme spolu dlouhou cestu. Od bronzu v KMK 6ti letých, přes stříbro při Českém šampionátu,  po dvě bramborové  medaile na MČR, až do letošního výkonnostního stupně ,,TT“. Nyní začíná jeho nová éra, ve které bude myslíme stejně úžasný, jako v té drezurní, ne-li ještě mnohem lepší. Odjel k panu Nesvačilovi, kde se bude prezentovat ve vozatajských soutěžích, a my budeme sledovat s úžasem jeho novou parketu.. Dneska super návštěva, moc děkujeme za důvěru a spolupráci s neuvěřitelnými lidmi.

———————————————————————————————————-

07.10.21   REKONSTRUKCE MALÉ STÁJE DOKONČENA

V našem areálu probíhají nepřetržité rekonstrukce, aby se u nás cítili koně, ale i jejich majitelé, co možná nejlépe. Nyní jsme dokončili rekonstrukci malé stáje. Myslíme, že vypadá skvěle.

———————————————————————————————————-

04.10.2021   EMPERADOR CCXXVIII

V neděli večer k nám přijel do výcviku nádherný, velký, černý a moc milý PRE valášek Emperador. Budeme ho vzdělávat a následně bude nabídnut k prodeji. Čili, kdyby někdo hledal úžasného, pracovitého partnera na další životní cestu, kontaktujte nás. My rádi poskytneme více informací.

———————————————————————————————————-

02.10.2021 SILVIO I CONELLY BRALI STŘÍBRO NA MISTROVSTVÍ SČO

Dnešní Mistrovství SČO je za námi. Dopadlo to výborně. Silvio se v kategorii seniorů moc snažil, a úlohu si s Vandou skvěle užili. S výsledkem 67,5 %  brali stříbro. V kategorii juniorů jela Kristýnka a Conelly. Ti předvedli co v nich je, a s výsledkem 69,5 % brali stříbro také. To ale nebylo všechno, v kategorii družstev jsme vytvořili unikátní tým ,,Badnolero u Sepíka“. A ve složení- Vanda se Silviem, Kristýnka s Conellym a Lucie s Amperkem, obsadili páté místo.

———————————————————————————————————-

26.09.2021   CONELLY A KRISTÝNKA BYLI HVĚZDAMI VEČERNÍ SHOW

Jako každý rok, tak i letos, hostilo výstaviště v Lysé nad Labem velikou akci ,,KŮŇ 21″. Tři dny plné jezdeckého a koňského programu od rána až do večera. A to doslova. V pátek a v sobotu se diváci mohli těšit na Večerní Galashow, a tribuny byly plné do jediného místa. Hvězdami byla teprve šestnáctiletá Kristýnka Hájková, která předvedla vystoupení klasické drezury na holandském valachovi CONELLY, který byl od nás loni touto dobou pro Kristýnku zakoupen. Když se skloubí talent a píle mladé jezdkyně a zkušenosti koně, je z toho ohromující výsledek. Gratulujeme.

———————————————————————————————————-

23. 09. 21 NOVÝ PRE HŘEBEC DO VÝCVIKU

Vzhledem k tomu, že se nám uvolnilo jedno místo po Uraccovi, hned bylo zaplněno novým krasavcem, tentokrát 4letým hnědým PRE hřebcem, Duc Gollumem. Ten k nám přišel na obsednutí a následný výcvik. Pochází z malého, ale prestižního chovu YeguadaD (z tohoto chovu vlastníme excelentního PRE plaváka Duc Ferrariho).

———————————————————————————————————-

19.09.2021 PRZ.SILVIO 2. V CENĚ VERONY

Silvio se zúčastnil těžké soutěže, resp. úlohy IM1, na pražských závodech,, Cena Verony“. Dařilo se mu skvěle, s výsledkem 66,5 % obsadil 2.místo. A tímto startem si vyjel druhou potřebnou kvalifikaci pro účast na mezinárodních závodech, na kterých by se měl objevit v příští sezoně.

———————————————————————————————————-

15.09.2021 PRZ.SVATOPLUK UCHOVNĚN PRO DALŠÍ DVĚ PLEMENNÉ KNIHY

Przedswit Svatopluk G, který je u nás už 4,5 roku ve výcviku byl nyní uchovněn pro další dvě plemenné knihy. Ve čtyřech letech byl po výkonnostních zkouškách zařazen do plemenitby pro Moravského teplokrevníka. Letos byl na základě dosažené výkonnosti v drezuře ,,TT“ uchovněn ještě pro plemenné knihy Furioso a Slovenský teplokrevník.

———————————————————————————————————-

06.09.2021   URACCO NAŠEL NOVOU MAJITELKU

Uracco ,který k nám přišel na jaře na obsednutí, byl majiteli nabídnut k prodeji. Protože je to nejen krásný, ale i vnímavý a pracovitý koník, který nám dělal při práci jen samou radost, byl prodaný hned za 2 dny. Našel skvělou majitelku, která bude nadále rozvíjet jeho schopnosti a budou si spolu tvořit bezvadnou dvojici.

———————————————————————————————————-

26.08.2021 POHÁDKOVÁ HIPOTERAPIE MÁ VLASTNÍ STRÁNKY

Námi garantovaný projekt na pomoc nemocným dětem spustil vlastní webové stránky, které budou v následujících dnech a týdnech doplňovány věcným obsahem, a vším, co by Vás mohlo zajímat. Můžete se podívat zde: pohadkovahipoterapie.cz | pohadkovahipoterapie.cz

 

———————————————————————————————————-

15. 08. 2021 PRZ. SILVIO I CONELLY 4. NA MČR

Mistrovství České republiky 2021 bylo ve znamení krásných čtvrtých míst :-) . V kategorii týmů bral 4. příčku Prz. SILVIO G, který startoval jako čtvrtá dvojice, čili šel v týmu nejvyšší obtížnost stupně ST a zvládl to výborně. V kategorii juniorů startovala Kristýnka Hájková na Conellym, a i ti si vedli skvěle. Podávali po celé tři dny vyrovnané výkony a mohli se po součtu všech kol radovat ze 4. místa. (což je oproti loňsku s Amperkem vylepšení o 4 příčky. Evidentně je tento rok číslice 4 velmi magická :-)

———————————————————————————————————-

29.07.2021 NOVÝ HŘEBEČEK DO TÝMU, VÍTEJ BELLISARIO

Představujeme vám ještě jednoho letošního chlapečka, westfálského hřebečka, BELLISARIO (po Bellany). Nás uchvátil pohybem, ale bude asi vyjmečný i barvou, je totiž Palomino. Do konce roku bude ještě pod maminkou, a pak pojede za ostatními do školky.

———————————————————————————————————-

27.07.2021 NAŠE SVĚŘENKY ÚSPĚŠNÉ V JUNIORSKÝCH KATEGORIÍCH

Máme velikou radost z našich dvou juniorek, nad kterými vedeme trenérský dohled. Kristýnka Hájková vybojovala zlato s Trawel Cu Mel na Mistrovství SČO a Lucinka Musilová s Tarantinou zase zlato v Národním drezurním poháru.

———————————————————————————————————-

25.07.2021 DAVÍDEK ZVÍTĚZIL V ČERVENCOVÉ ON LINE TOUR NA SVATOPLUKOVI

Davídek jako každý měsíc, tak i v červenci, absolvoval on line tour a svůj oranžový drezurní test. Tentokrát ale musel vybrat ve stáji jiného koně, Fusík si vybral týdenní zdravotní dovolenou. Karta padla na moravského plemeníka Przedswit Svatopluka G. A dobře jsme udělali, s výsledkem 70 % zvítězili. Gratulujeme.

———————————————————————————————————-

11.07.2021 SILVIO 2. V PLZNI

Silvio se poprvé prezentoval v úloze T-IM1 Těžké úrovně. Od rozhodčích obdržel krásné hodnocení 65% a získal konečné 2. místo. Splnil tím tak kvalifikační limity na účast MČR jak v týmech, tak i v jednotlivcích. To se uskuteční v polovině srpna.

———————————————————————————————————-

01.07.2021 NOVÝ VALACH KATIWO NA OBSEDÁNÍ

Do tréninku k nám dorazil nový valášek, zdrží se tu 4 měsíce na obsednutí a základní výcvik. Je moc milý a evidentně má na vše svůj názor :-) .

———————————————————————————————————-

29.06.2021 DAVÍDEK ZVÍTĚZIL S FUSILEREM I V ČERVNU

Náš nejmladší člen, Davídek, závodí každý měsíc, a v červnu tomu nebylo jinak. S Fusilerem se opět zúčastnil oranžového drezurního testu pořádaným I kůň, a s výsledkem 69 % zvítězil. Máme velikou radost, Dáda si to moc užívá, a snaží se na sobě stále pracovat. Děkujeme za tuto příležitost. Dále děkujeme olejům Glord.cz za spolupráci, jelikož díky ní, může Fusilero i ve svých 23 letech závodit a užívat si aktivního života.

———————————————————————————————————-

 

12. 06. 2021   DUC FERRARI PLEMENNÝM HŘEBCEM

S hrdostí můžeme oznámit, že se náš 5ti letý PRE hřebec Duc Ferrari stal plemenným hřebcem. Obecenstvu ukázal, že je v něm nezkrotný španělský temperament. V sezoně 2022 bude k dispozici formou mražených dávek.

———————————————————————————————————-

 

06.06.2021   ÚSPĚŠNÉ PREMIÉRY V KARLOVÝCH VARECH

Tento víkend na nás čekalo velké klání v Karlových Varech při Memoriálu Jana Holcbechera. Na závody zavítaly týmy především německé národnosti, čili bylo o skvělou konkurenci postaráno. V pátek se představila Charlotte Lily, která v první úloze předvedla skvělý výkon přes 72 % a získala tak super 3. místo. Hezký výsledek podala i ve svém prvním L. V neděli se poprvé představil v nejtěžší úrovni TT Prz. Svatopluk G, který ji zvládl moc dobře a získal 5. příčku. A v neděli čekal těžký úkol také na Prz. Silvia G, který premiérově startovat v úrovni T. Ten předvedl fantastický výkon s velkou perspektivou, a získal hodnocení 68,8%.

———————————————————————————————————-

 

28.05.2021   DÁDA ZÍSKAL DVĚ VÍTĚZSTVÍ V KVĚTNOVÉ ON LINE TOUR

I v květnové on line tour I kůň se Dáda zúčastnil se dvěma koňmi. S Fusilerem v sedlovém oranžovém testu, kde získal 69 %, a v zeleném testu na ruce s poníkem Barneym, se kterým obdržel 75 %. Oba výsledky stačily na vítězství. Gratulujeme.

———————————————————————————————————-

 

24. 5. 2021   VÍTĚZNÉ KLÁNÍ NA PŘEDNÍ KOPANINĚ

Po dlouhé době jsme si mohli opět užít krásný závodní víkend v Praze. Ten se nesl v duchu samých premiér. V první sobotní úloze se představila klisna Charlotte Lily, která byla poprvé na závodech. Chovala se vzorně a podařilo se jí v úloze ,,Z“ zvítězit. Odpoledne ji vystřídal náš 5ti letý hřebec Duc Ferrari, který se poprvé představil na úrovni ,,L“, resp. ve velmi těžké úloze L5. I ten předvedl kvalitní výkon, za který si odnesl vítězství. V neděli na Vandu čekala úloha na úrovni ,,ST“- Cena Sv. Jiří, do které nastoupila s plemenným hřebcem Przw. Silvio. I ten startoval na této úrovni prvně, ale tvářil se, že mu nečinní žádné potíže a získal super druhé místo.

———————————————————————————————————-

08.05.2021 DAVÍDEK OPŤ ZVÍTĚZIL S KENDYM A S FUSÍKEM BYL DRUHÝ

Dubnový závod pořádaný společností I Kůň byl vypsán jako Memoriál Ludvíka Běliny, dědečka malého Davídka. Ten se zhostil celého závodu skvěle. Opět startoval ve dvou soutěžích, v zeleném testu na ruce s poníkem Kendy, kde zvítězili. V sedlovém oranžovém testu pak předvedl svého věrného Fusilera, zde obsadili místo druhé.

 

07. 05. 2021  NOVÝ HŘEBEČEK DANCIER LUDWIG

Představujeme vám našeho nového černého hřebečka, který dostal krásné jméno na počest památky Ludvíka Běliny, DANCIER LUDWIG. Otec: Dancier Gold po Dancier x Weltmeyer a matka po: Floriscount x Donnerschlag. Je nádherný.

 

02. 05. 2021 ŠPANĚLSKÝ VALÁŠEK NA OBSEDNUTÍ

Dnes přijel do základního výcviku krásný tříletý španělský valach. Od prvního pohledu je jasné, že s ním bude sranda.

 

 24. 04. 2021 OPUSTIL NÁS LUDVÍK BĚLINA

Nečekaná a naprosto zdrcující událost nás zasáhla v sobotu 24.4., když nás opustil velký milovník koní, trenér, rádce, tatínek Vandy a dědeček Davídka, Ludvík Bělina. Byl u zrodu mnoha koňských plánů, cest svých svěřenců, založení areálů, výběrů koní… Zkrátka ovlivnil mnoho životů lidí kolem sebe, vedl je na cestě poznání všeho kolem koní. Věříme ale, že všechny své svěřence bude bedlivě sledovat při jejich další práci, bude ze shora na vše dohlížet a radovat se z jejich úspěchů. Za každým úspěchem bude totiž vidět velká část jeho podílu. Za vše mu strašně moc děkujeme.

 

07. 04. 2021 JSME PARTNEREM UNIKÁTNÍHO PROJEKTU PRO NEMOCNÉ DĚTI

V této nelehké době je čas na realizaci projektů, a plnění různých snů. Než nás opět pustí na závody, náš klub Bandolero pracuje na 100% na unikátním projektu pro nemocné děti. Název projektu je ,,Příběhy statečných koní pro statečné děti.

Příběhy statečných koní pro statečné děti vzniká s cílem pomoci dětem lépe se vyrovnat s nepříjemnou životní situací danou zdravotním handicapem, nutným pobytem v nemocnici či procesem rekonvalescence a rehabilitace. Jádrem tohoto unikátního projektu je kniha povídek a pohádkových vyprávění, která přináší deset skutečných příběhů, jejichž hlavními hrdiny jsou konkrétní koně. Jedná se o zvířata trpící jak chronickými onemocněními (alergie, nádory), tak poúrazovými problémy (např. poranění očí, akutní selhání orgánů, následky tržných ran). Všem deseti koníkům je ovšem společné, že statečně zvládají nelehký průběh léčby i následný návrat k běžnému režimu, který je mnohdy spojen s doživotním zdravotním omezením. Všichni koňští hrdinové se ale se svým údělem perou odvážně a užívají si život takový jaký je, a jejich příběhy tak vyznívají více než optimisticky. Kniha určená dětským čtenářům je plná fotografií krásných reálných koní a jejich „bolístek“.

 

25. 03. 2021   DÁDA ZÍSKAL 1. MÍSTO S KENDYM a 2. MÍSTO S FUSILEREM

I Kůň tour pokračuje, a my za sebou máme i březnový závod. Tentokrát se účastnil pouze náš nejmladší člen Davídek, ale za to nás reprezentoval hned ve dvou soutěžích. Poprvé se účastnil Zeleného testu (práce na ruce, absolvování dané trati). Na tento závod jsme si zapůjčili poníka Kendyho ze stáje u Sepíka, a dobře jsme udělali, získali totiž první místo s výsledkem 80 %. S Fusilerem se opět prezentoval v Oranžovém testu, tentokrát však v jeho těžší variantě, kam byl již po dvou vítězstvích přeřazen. Zde získal s výsledkem 65 % místo druhé.

 

 

11. 03. 2021 OPĚT TŘI VÍTĚZSTVÍ PRO NAŠE JEZDCE

Naši jezdci se zúčastnili i únorové Tour pořádané I Kůň. Davídek na Fusilerovi opět zvítězili s výsledkem 70 %. Hanka s Goldiem také vyhrála obě soutěže pro dospělé, tentokrát s ještě lepším hodnocením než v lednu, a to s 65 a 68%. Máme velikou radost z našich stále se zlepšujících jezdců :-) .

 

 08. 03. 2021   NOVÝ MALÝ VÝBĚH

Ploch s kvalitním povrchem není nikdy dost, a tak jsme zrealizovali ještě jeden projekt, a to krásný nový malý výběh o rozměrech 20 x 25 m, aby mohli koně trávit po práci hodně času venku za každého počasí. Ve výběhu je k dispozici i přístřešek, jako ochrana před sluncem či deštěm.

 

20. 02. 2021 PŘEDSTAVUJEME VÁM NOVÉHO HŘEBCE- PRZEDSWIT CEPR

Jelikož věříme na osudová setkání a lásku na první pohled, zakoupili jsme tohoto krásného a skvěle se hýbajícího hřebečka po shlédnutí 10ti vteřin na videu :-) . Netrpělivě jsme očekávali co k nám přijede. Byli jsme ale nadšeni, instinkt nás nezklamal. Má sice skokový původ, ale také skvělou stavbu těla, elastický pohyb a vysokou inteligenci, proto jsme se rozhodli zasvětit ho do krásy drezurní disciplíny. Otec Przedswit Jung po Dresk, matka Cefina po Predswit Horymír.

 

 19. 02. 2021   NOVÝ PADOCK

Nemůžeme kvůli Covidové situaci jezdit na závody, plníme si tak aspoň cíle budovatelské, a podařilo se nám dokončit realizaci jednoho venkovního padocku pro koně. Má rozměry 6x 9 m, je tak vhodný pro odpočinek koní po práci, při rekonvalescenci, nebo při zhoršení kvality velkých výběhů z důvodů nepřízně počasí. Máme radost, že se nám daří náš areál stále zdokonalovat ve prospěch kvality zázemí pro sportovní koně.

 

18. 02. 2021 AMERIKA GOLDEN FLYER MÁ NOVOU SPŘÍZNĚNOU DUŠI

Informujeme trochu se zpožděním, ale přeci. Goldie našel novou spřízněnou duši v podobě Hanky. Byla to láska na první pohled. Začala jejich společná cesta poznání, nových zážitků, vzdělání, sebepoznávání….. Je hezké být součástí takového procesu :-). Přejeme jim hodně radosti na jejich cestě.

 

01. 02. 2021 DAVÍDEK VYHRÁL NA FUSILEROVI, HANKA NA GOLDIEM

Sezona už pro naše jezdce začala. Bohužel nemůžeme kvůli nepříznivé Covidové situaci na klasické závody, ale I Kůň uspořádal on-line závody, kde drezurní úlohy soudcovala rozhodčí žijící ve Velké Británii-  Mariana Fráterová – Broucher. Drezurní úlohu pro malé jezdce do 6ti let vyhrál náš Davídek na Fusilerovi se ziskem 70 %. Další dvě úlohy vyhrála Hanka Vojtová na Amerika Golden Flyerovi za krásných 63 a 65%. Moc oběma gratulujeme. Je to pro ně veliká motivace a odměna za zimní přípravu.

 

 

22. 01. 2021 ROZHOVOR S VANDOU NA IKŮŇ, 10 NEJ

Zde Vám přinášíme rozhovor s Vandou na I kůň. Přejeme Vám příjemné počtení a vstup do nové sezony.

Vanda Bělinová | Jsem šťastná, že mám koně doma | aktualita | iKůň (ikun.cz)

 

22. 01. 2021 ROZHOVOR I S NAŠÍ SVĚŘENKYNÍ KRISTÝNKOU HÁJKOVOU

Jelikož naše svěřenkyně ze stáje U Sepíka, Kristýnka Hájková, byla v sezoně 2020 velice úspěšná, přinášíme Vám rozhovor i s ní.

Kristýna Hájková | Amper mi ukázal cestu do drezurního světa | aktualita | iKůň (ikun.cz)

 

 

13. 01. 2021 DÁDA CVÁLÁ, DÁDA SKÁČE

Musíme si během této náročné Covidové doby ten život nějak zpříjemnit, a tak u nás proběhla třídenní stáž se stájí Sepík. Dáda poprvé cválal na nejlepším poníkovi Kendy (Sepík). Pilná příprava byla završena neoficiálním parkurem o dvou účastnících :-) .  Oba to zvládli skvěle. A tak můžeme sezonu 2021 považovat za zahájenou. Věříme, že bude opět velice úspěšná. Přejeme zdraví jezdcům, koním a všem složkám celého týmu.

 

10. 01. 2021 LEONARDO VIVALDI A TIZIANO VECELLI JSOU NA ODCHOVNĚ

Naši nejmladší členové koňské rodiny jsou již odstaveny a v hřebčím stádě na odchovně. Vše proběhlo hladce a už si užívají dospívání a klučičích hrátek s vrstevníky.

 

15. 12. 2020 VYŠLA NOVÁ KNIHA O KONÍCH, JSOU V NÍ HNED NAŠI 4 PŘEDSTAVITELÉ

Máme velikou radost, že v nově vyšlé knize o koních a plemenech v ČR můžeme najít hned 4 naše koně. Przedswit SILVIO G (Moravský teplokrevník), FÜRST WILBUR (Oldenburský kůň), BANDOLERO XLIV a FUSILERO III (Pura Raza Espaňola). Kniha je plná nádherných fotografií, které zachycují krásu těchto plemen a především našich koní. Moc děkujeme.

 

17. 11. 2020 VIDEO GLORD

Hlavním hrdinou video spotu pro firmu Glord, se stal náš nejmladší člen, Duc Ferrari.

Video si můžete pustit zde:

https://www.youtube.com/watch?v=LMny3e9B8z0&feature=youtu.be&fbclid=IwAR2SnVYBKtHkBRBFHGbd9cferTDJj4tPtHzyF5osCs30EXhUuhp9Uwbgm9g

 

07. 11. 2020 TIZIANO VECELLI a LEONARDO VIVALDI

Naši nejmladší letošní oldenburští hřebečci rostou do krásy. Do ledna budou ještě u svých matek, a pak už je čeká nástup do školky na odchovnu.

 

04. 10. 2020 DAVÍDEK ZVÍTĚZIL NA 2. ROČNÍKU SEPÍKOVA ŠAMPIONÁTU

Skvěle zorganizované závody na nás čekaly v Lysé n.L. ve stáji U Sepíka, kde se konal 2. ročník Sepíkova šampionátu. Náš klub reprezentoval nejmladší člen, Davídek, a to hned ve dvou soutěžích. Nejprve ve křížkovém parkuru na koni Trawel Cu Mel, kde po bezchybné jízdě obsadil krásné 6. místo. V druhé soutěži, v jízdě zručnosti sedlal ponyho Bernay, a opět se jim povedl krásný výkon, a ex equo zvítězili. Moc děkujeme pořadatelům za tuto příležitost, kde mohou sbírat zkušenosti už ti nejmenší.

 

27. 09. 2020   DUC FERRARI i Prz. SILVIO G ZVÍTĚZILI NA PŘEDNÍ KOPANINĚ

V sobotu vyrazil v deštivém počasí na závody Ferrari do úlohy st. Z, a vedl si naprosto skvěle, když s výsledkem 74 % zvítězil. V neděli startovala Vanda na Silviovi, který jel poprvé úlohu S-JD, a i ten předvedl vítěznou jízdu s výsledkem 64 %. Na závodech se představila i naše svěřenkyně, Kristýnka Hájková, a to v sedle ponyho Trawel Cu Mel v úloze L-DD, 6. místo. V S-JU startovala na Conellym a brali 4. místo, a skvělou úlohu na úrovni T-IM1 předvedla s Amperkem, kde vybojovali dokonce 2. místo.

http://www.ikun.cz/?fbclid=IwAR37ivkBZGPDuu784cvX9ScdVfmV0GuFTMDmePOrbVFgzb1jnf0YMUgz-bs#!/aktualita?itemId=2675

 

20. 9. 2020 CONELLY MÁ NOVOU MAJITELKU, Kristýnku Hájkovou

V neděli jsme prožili jeden z nejemotivnějších okamžiků za hodně dlouhou dobu. Slavnostní oficiální předání Conellyho proběhlo na výstavě Kůň 2020 v Lysé nad Labem. Zůstane nám stále na blízku, a jde do báječného domova, bude v těch nejlepších rukách a bude nosit na zádech neuvěřitelně talentovanou Kristýnku Hájkovou. Conelly bude s Kristýnkou jedinečná juniorská dvojice.

 

13. 09. 2020   VANDA A SILVIO 6. NA MČR, KRISTÝNKA S AMPEREM 8.

Máme za sebou největší akci na území České republiky, a tou je MČR v drezuře. Vanda zde prezentovala Przedswit Silvia, pro kterého byl start na MČR premiérou. Zvládl to však skvěle, a s výsledkem přes 65% přispěl celému týmu k zisku 6. místa ve veliké konkurenci. Pro Kristýnku to byla také první životní zkušenost, ale díky skvělému parťákovi Amperkovi předváděli krásné výkony po všechna tři kola, a tak si odváželi skvělé 8. místo v kategorii mladších juniorů. Pro všechny skvělý start do budoucna. Gratulujeme.

 

 

30. 8. 2020   PRZEDSWIT SVATOPLUK 5. V MEMORIÁLU JANA HOLCBECHERA, CONELLY 2x 3. V GRAND PRIX, KRISTÝNKA ZÍSKALA BRONZOVÝ ODZNAK I VÝKONNOST ,,T“

Velice úspěšný víkend na nás čekal v Karlových Varech. V sobotu startovala Vanda s Conellym v úloze TT-IMA, kde po velmi vydařeném výkonu získala jako jediná česká dvojice mezi německými 3. místo. V neděli se představil na úrovni ,,T“ v Memoriálu Jana Holcbechera Svatopluk, i ten předvedl velice hezkou úlohu, kdy v těžké konkurenci získal 5. místo, opět jako nejlépe hodnocená česká dvojice, za čtyřmi německými. V této úloze startovala pod našim vedením i Kristýnka Hájková s Amperem, což byla její premiéra na ,,Těžké“ úrovni. Skvěle si s ní poradila, a právem si tak zasloužila výkonnost ,,T“ i ocenění za historicky nejmladšího účastníka Memoriálu J.Holcbechera.  Conelly se v neděli představil nejprve pod Kristýnku v úloze ,,S“, kde se jim dařilo, a tak Kristýnka získala potřebná procenta pro zisk bronzového výkonnostního odznaku. (třeba je 5 takto kvalitních výkonů). Odpoledne se pak Conelly s Vandou účastnil nejtěžší úlohy celých závodů, Grand Prix, zopakoval výsledek hodnocený 3. místem.

 

10. 08. 2020   FÜRST WILBUR TŘETÍ V NÁRODNÍM DREZURNÍM POHÁRU, SILVIO PÁTÝ

Vanda se zúčastnila finále Národního drezurního poháru seniorů, a vzala si s sebou hned dva svěřence. Fürst Wilbura a Prz. Silvia. Po prvním kole byli oba dva téměř shodně, s výsledkem necelých 65% na 3. a 4. místě. Kolo druhé rozhodlo o konečném pořadí, a to tak, že Wilbur získal po součtu z obou kol bronz a Silvio páté místo. Máme velikou radost.

 

 09. 08. 2020 CONELLY ZVÍTĚZIL V NÁRODNÍM DREZURNÍM POHÁRU

Protože talent mladých se musí podporovat, zapůjčili jsme naší stájovou jedničku, Conellyho, mladé a velice talentované Kristýnce Hájkové na Národní drezurní pohár juniorů ve Zduchovicích. V prvním kole zajeli krásnou úlohu, kterou rozhodčí ohodnotili známkou přes 66%, a tím si vytvořili náskok před ostatními soupeři. I ve druhém kole se jim dařilo, a zopakovali vítěznou jízdu opět s vysokým hodnocením před 65%. Po součtu výsledků z obou kol, se mohli radovat z celkového vítězství. Gratulujeme jim.

 

 

31. 07. 2020 LEONARDO VIVALDI ZÍSKAL TAKÉ PRÉMII

I náš druhý oldenburský hřebeček Leonardo Vivaldi- Otec Le Vivaldi po Vivaldi x Sandro Hit x De Niro. Matka St. Pr. Dolce Vita po Desperados x De Niro x Wolkenstein II. Chovatel: Markéta Musilová, získal od německého oldenburského svazu Fohlenprémii. Byl pochválen především za veliký odraz a sílu v zádi. Máme velikou radost a na oba naše mladé koně se těšíme, až dorostou a začnou pracovat.

 

30. 7. 2020 TIZIANO VECELLI ZÍSKAL ELITEFOHLEN PRÉMII

Máme ohromnou radost. Včera byl posouzen německými komisaři z OLD svazu náš malý květnový hřebeček Tiziano Vecelli,( Otec Total Hope po Totilas x Don Schufro x Sandro Hit. Matka Boticela po Brentano II. x Certus.) Chovatel: Markéta Písaříková a bylo slyšet jen samé super. Nakonec byl oceněn tou nejvyšší možnou prémií pro hříbátka- Elite.

 

22. 07. 2020 SILVIO DRUHÝ NA SUMMER FESTIVALU

První den pětidenním závodům ve Zduchovicích patřil drezurám, a tak jsme se tam také rozjeli. V úloze stupně Z se představil náš nejmladší kůň, Duc Ferrari. Byly to pro něj teprve druhé závody, a tak sbíral zatím jen životní zkušenosti. Byl už mnohem poslušnější než minule, když doladíme ještě trpělivost a uvolnění, bude to absolutně skvělý kůň. V nejtěžší úloze dne, S-JU se představil Prz. Silvio, který předvedl krásnou úlohu a s výsledkem bez mála 66 % získal skvělé 2. místo.

 

19. 07. 2020 DUC FERRARI TŘETÍ V ,,I CONCURSO MORFOLOGICO INTERNACIONAL PRE- ANCCE, Sevilla“

Náš čtyřletý hřebec Duc Ferrari se poprvé v životě zúčastnil mezinárodní výstavy koní PRE. Jooo, kdybychom věděli jak to všechno přesně udělat, co chtějí rozhodčí opravdu vidět, měl by ještě ještě větší šanci. Rozhodčí Morfologie byli: Laura Gambín García, Vicente Jodar Fernández, Vicente Jaime Granel Ivorra, Álvaro Cabrera Calero, Antonio Vázquez Fernández, Miguel Martínez Tebar, a Funkcionality: Miguel Morales Cobos. Nakonec z toho bylo ve funkcionalitě druhé místo, v morfologii a celkově třetí. Vítězem se stal kůň Mexického chovatele Las Morerias. A na druhého koně jsme ztratili pouhé 0,4 bodu. Moc děkujeme všem, co nám se soutěží pomohli a radili nám. Také děkujeme krmivům Glord a Agrobs, že po nich vypadá Ferry tak skvěle.

 

 

12. 07. 2020 NOVÍ KRASAVCI DO TRÉNINKU

Tito tři krasavci k nám dorazili na krátký, ale intenzivní výcvik. Už se na ně těšíme. Jmenují se Amerika Golden Flyer (Welsh Cob), Trawel Cu Mel (Welsh pony) a Brilliant (Fríský kůň).

 

28. 6. 2020 DAVÍDEK OPĚT ZÁVODIL NA LADYNCE

I náš nejmladší člen týmu, Davídek, opět závodil na zapůjčené Ladynce. Čekala na ně velmi náročná jízda zručnosti, a oni si s ní poradili skvěle. Na trati bylo několik skoků, překážek a úkolů. Nic jim však neučinilo žádné potíže a mohli se tak radovat z prvního místa.

 

22. 06. 2020   4 STARTY- 3 VÍTĚZSTVÍ

O víkendu jsme vyrazili na další kolo Českého drezurního poháru, tentokrát do Děpoltovic u Karlových Varů. V sobotu čekaly na Vandu tři starty. První s Prz. Silviem v úloze stupně ,,S“, a i přes náročné podmínky na obdélníku (velmi hluboký povrch z důvodu vytrvalého deště), proměnili tento start ve vítězství ve velmi silné konkurenci. Druhý start byl na úrovni ,,ST“ s Prz. Svatoplukem, který znamenal zisk 6. místa. A v nejvyšší úloze dne ,,TT“ zvítězil Conelly . V neděli startoval už jen Conelly v úloze Grand Prix, a i zde zvítězil. Doprovod nám dělala Kristýnka Hájková, která sedlala Ampera v úlohách L a S, a Conellyho v úlohách L. Odvážela si domů dvě druhá, jedno třetí a dvě čtvrtá místa.

 

 

16. 06. 2020 GLORD.CZ PŘINÁŠÍ ZAJÍMAVÝ ROZHOVOR S VANDOU

Pokud si chcete přečíst zajímavý rozhovor s Vandou o všem kolem koní, jejich režimu, a jejího názoru na toto téma, můžete ho naleznout pod tímto odkazem: http://www.glord.cz/aktuality/rozhovor_s_vandou_belinovou_jk_bandolero

 

13. 06. 2020 CONELLY DRUHÝ, PRZEDSWIT SILVIO TŘETÍ V KVALIFIKACI DO DREZURNÍHO POHÁRU

V Praze na nás čekalo kvalifikační kolo do finále Českého drezurního poháru. Ve střední úrovni, konkrétně v úloze S-JU, se představil mladý Silvio, a vedl si skvěle. S výsledkem přes 64% si vybojoval 3. místo v silné konkurenci. V nejtěžší úloze dne, v TT-IM2 se představil Conelly, a i on si vedl dobře, a svůj výkon proměnil v hodnocení přes 62%, což mu zajistilo 2. místo.

 

31. 05. 2020 ENUETTE PRVNÍ, CONELLY DRUHÝ, FÜRST WILBUR A FERRARI TŘETÍ

Sezona je již zahájená a to v plném nasazení. Na závody do areálu na Přední Kopanině odcestovali hned čtyři koně. Životní premiéra to byla pro čtyřletého Ferrariho, který se představil v úloze Z4. Na opracovišti bylo veselo, ale v úloze už byl relativně koncentrovaný a s výsledkem přes 62% získal 3. místo. Fürst Wilbur startoval dvakrát v úloze S JU, i ten projevil na obdelníku radost ze života, a tak s výsledky vždy kolem 63% získal 4. a 3. místo. S klisnou Enuette byly závody společnou premiérou. V úloze ST YU ale předvedla moc hezký výkon a zvítězila s hodnocením přes 65%. A na nejvyšší úrovni Grand Prix startoval Conelly, který předved své standartní podání, a s výsledkem přes 63% brat 2. příčku.

 

16. 05. 2020 NOVÍ ČLENOVÉ TÝMU- TIZIANO VECELLI A LEONARDO VIVALDI

Můžeme přivítat nové členy našeho týmu. Zatím jsou malí vzrůstem, ale velcí potenciálem. Oba mají hvězdné původy, a tak doufáme, že před sebou mají velkou budoucnost a z obou se časem stanou Grand Prix hvězdy. Prvním je Tiziano Vecelli. Otcem je fenomenální Total Hope po Totilas x Don Schufro x Sandro Hit, a matkou Boticella po Brentano II x Certus. Druhým pak Leonardo Vivaldi. Otcem je Le Vivaldi po Vivaldi x Sandro Hit x De Niro, a matkou St. Pr. Dolce Vita po Desperados x De Niro x Wolkenstein II. Do konce roku si budou užívat dětství se svými matkami a po novém roce nastoupí do školky na odchovnu.

 

 

08. 05. 2020   ČLÁNEK O VYSTOUPENÍ FERRARIHO V ČASOPISE SVĚT KONÍ

V časopise Svět koní číslo dva vyšel článek o akci v Jítravském dvorci, aneb o setkání příznivců koní Pura Raza Espaňola, kde měl své vystoupení i náš Ferrari.

 

02. 05.   DAVÍDEK MÁ ZA SEBOU DALŠÍ JÍZDU ZRUČNOSTI

Náročnou jízdu všestrannosti absolvoval v sobotu Davídek na svém Fusilerovi, a jak jinak, než výborně. Závodu se zúčastnilo celkem 5 závodníků. Přeci jen ta letošní sezona bude úspěšná.

 

01. 05. 2020   KRÁSNÝ ČLÁNEK O BANDOLEROVI V KVĚTNOVÉM MAGAZÍNU IKŮŇ

Rádi se s Vámi podělíme o krásný článek v magazínu o koních IKŮŇ, který je věnován Bandolerovi. Je zde popsaná naše společná cesta. Naleznete ho pod tímto odkazem: Bandolero článek ikun

 

21. 04. 2020 ROZHOVOR S VANDOU NA TÉMA CORONAVIROVÁ KARANTÉNA

Na portálu ikun.cz vyšel s Vandou rozhovor na téma, jak vypadá režim v naší stáji a výcvik koní v období karantény. Můžete si ho přečíst zde: http://ikun.cz/?fbclid=IwAR2xSyjiCNJXZ4ZTb9q_hxxGJvMvdLbKE3xdU_zYhMFOVUUI0WhSNnMob_E#!/aktualita?itemId=1681

 

20. 04. 2020 ON- LINE EXKURZE STÁJE JK BANDOLERO

Portál Jezdci.cz zveřejnil internetovou prohlídku naší stáje. Je to určené především pro ty, kteří by se rádi podívali do stáje, kde se trénují drezurní koně na nejvyšší úrovni, ale bohužel to tato náročná situace v období Corona viru neumožňuje. Prohlídku můžete navštívit i Vy na tomto odkazu:

https://www.jezdci.cz/clanky/jezdecky-klub-bandolero-v-techarovicich-prioritou-je-spokojeny-kun/

 

09. 04. 2020   R.I.P. BANDOLERO XLIV

R.I.P. Bandolero. Až teď jsme našli sílu, i když usnul už v pondělí. Bojovali jsme 9 dní, ale prognóza byla nepříznivá. Obstipace slepého střeva. Měli jsem tu čest, žít po jeho boku 17 let. Dělal život lidem kolem něj lepší. Moc to bolí. Moc. On byl prostě výjimečný, osudový, byl ve všem první. Rozdával radost a každá akce s ním byla vzrušující a nezapomenutelná. Doufáme, že teď už nahoře prohání všechny kobylky světa. Zanechal po sobě několik nádherných hříbat. Života si užíval úplně naplno až do posledních dní, celých 26 let. Byl to největší bojovník na světě. Snad s námi byl šťastný. My s ním absolutně.

 

31. 03. 2020 AMPEREK DNES ODJEL DO SVÉHO NOVÉHO DOMOVA

Amperek nám byl po boku 17 let, tak je to zvláštní pocit, ale uklidňuje nás fakt, že nový domov, do kterého odešel je více než luxusní. Jeho nové majitelky ho koupily už v listopadu předešlého roku, ale aby se Ampíkovi neměnilo nic před zimou, odcestoval až dnes. Ony za ním však každý týden poctivě dojížděly, aby se s ním dobře seznámily a skamarádily. Hned si našel bezvadného kamaráda oslíka Ivana. Máme skvělý pocit z toho, že bude Amperek ještě předávat své bohaté dovednosti dalším mladým, a hlavně talentovaným jezdkyním, jako Kristýnka a Lucinka jsou.

 

23. 03. 2020 PRZEDSWIT SVATOPLUK OPĚT VÍTĚZEM V POHÁRU PŘEDSEDY SVAZU MORAVSKÉHO TEPLOKREVNÍKA

Máme ohromnou radost, že plemenný hřebec Przedswit Svatopluk opět zvítězil v Poháru předsedy svazu Moravského teplokrevníka, a to za skvělé výsledky v sezoně 2019. Svatopluk se stal nejúspěšnějším moravským teplokrevníkem už podruhé. Vyhrál v sezoně 2017, v následující sezoně 2018 byl druhý, a nyní opět vyhrál. Pro nás je to velikou motivací do další práce. Gratulujeme i jeho chovatelům, manželům Galatíkovým.

29. 02. 2020   DUC FERRARI ZAHÁJIL SPORTOVNÍ KARIÉRU

Ačkoliv je Ferrari úplný nováček, byl již pozvaný na krásnou akci koní Pura Raza Espaňola v Jítravském hřebčíně, kam byli pozvaní nejlepší španělští koně z celé ČR, a byli představeni v deseti vystoupeních v různých disciplínách. Ferrari předvedl drezurní ukázku odpovídající jeho věkové kategorii- čtyřletí koně. I přes to, že to pro něj byla velice náročná atmosféra, zvládl to skvěle a plná tribuna ho ocenila velkým potleskem.

 

22. 02. 2019   VANDA OCENĚNA NA JEZDECKÉM GALAVEČERU

Jezdecký galavečer je vždy posledním ohlédnutím za uplynulou sezonou. A jelikož byla zase velice úspěšná, mohli jsme se radovat z krásného ocenění. A můžeme se začít naplno soustředit na tu nadcházející.

 

04. 02. 2020 NOVÝ KRASAVEC DO TRÉNINKU

Bílého Odina vystřídal v tréninku ohromný krasavec Neon. Mladý čtyřletý valach na obsednutí a základní výcvik. Práce s ním bude jistě velice inspirativní.

 

02. 02. 2020 SEZÓNA ZAHÁJENA, DAVÍDEK OPĚT VYHRÁL NA LADYNCE

Dnes zahájil sezonu náš nejmladší člen Davídek, a to na své parťačce Ladynce. Už jsou sehraná dvojka a jízda zručnosti je tak pro ně super zábava. Opět se mohli radovat ze žluté mašle.

18. 01. 2020   SPOLUPRÁCE S NOVÝMI PARTNERY

Během ledna jsme navázali spolupráci s novými partnery pro nadcházející sezonu 2020. Podporovat nás bude firma Misterine, dále 100 % lněné oleje Glord pro zajištění potřebné síly, energie, imunity, rychlé regenerace a správného fungování celého organismu našich koní.  A německá krmiva Agobs- dobře stravitelné a bohaté na živiny se sílou bylinek. Tak bude zajištěno, že naši koně budou krmeni tím nejlepším co v nejvyšší zátěži potřebují.

 

04. 01. 2020   PLÁNY NA SEZONU 2020

Plánů máme na letošní sezonu opravdu hodně, tak doufáme, že se nám podaří většinu z nich splnit. Vanda bude prezentovat v soutěžích celkem 6 koní. Na Conellyho čekají převážně mezinárodní starty v úlohách Grand Prix, dále pak MČR a Národní pohár. Przedswit Silvio a Fürst Wilbur by se jako sedmiletí měli představit na úrovni ST, a to na všech důležitých mítincích v ČR. Przedswit Svatopluk má před sebou akce na těžké úrovni a když se bude dařit vše podle plánů, mohl by se představit i na nejtěžší úrovni Grand Prix v ČR. Nováčkem pro letošní sezonu bude španělský hřebeček Ferrari, který se představí v úlohách pro mladé koně jak v ČR, tak v zahraničí a velkým cílem je účast na Mistrovství Evropy iberských koní v Itálii. Dále se můžeme těšit na starty talentované Enuette, která je u nás nově v tréninku. A samozřejmě na mladou generaci, která také reprezentuje náš klub, Viktorku s Bailadorem a Kristýnku s Amperem a Enuette. Obě se nově představí v juniorské kategorii.

 

31. 12. 2019   DAVÍDEK ZÁVODIL NA SILVESTROVSKÉM POHÁRU MINI NADĚJÍ JAKO DRAK

Davídek má za sebou další jízdu zručnosti na skvělé poničce Lady, a to na Silvestrovském Poháru Mini nadějí v Herouticích. Dáda závodil jako drak, a to do slova, startoval v masce Dráčka. Opět se mohli všichni účastníci soutěže radovat z vítězství a z krásných pohárků.

 

28. 12. 2019   AMPEREK MÁ NOVÉHO MAJITELE

Amper, který ja naším sportovním partnerem už sedmnáct let, je nám stále po boku, i přes to, že změnil majitele. A za to jsme velice vděční. Vzhledem k tomu, že jeho dosavadní majitelka Terka už nemohla kvůli studiu dále pokračovat v ježdění, změnil Ampík majitele, a to za dvě velice talentované jezdkyně, sestry- Kristýnku Hájkovou a Lucinku Robkovou. Obě si ho velice zaslouží, a myslím, že mu nabídnou úžasný domov. Kristýnka, bude v sezoně 2020 startovat za mladší juniory, a Ampík jí bude skvělým učitelem, na kterém bude sbírat první zkušenosti.

 

25. 12. 2019   ZHODNOCENÍ SEZONY 2019

I při letošním zhodnocení sezony se musíme opět opakovat. A to větou, že byla tou nejúspěšnější ze všech. Vanda prezentovala celkem čtyři koně. CONELLY začal závodit na mezinárodní úrovni, a hned velice úspěšně. Získal vítězství v rakouském Weikersdorfu i Kottingbrunnu na nejtěžší úrovni Grand Prix. Zúčastnil se CDI 4 hvězdy v Achleiteinu, kde získal 4.místo. Dále zvítězil v několika soutěžích na českých kolbištích a získal bronz ve Finále Národního drezurního poháru. Przedswit SILVIO měl opravdu nabitou sezonu. Absolvoval 23 startů a z toho 20 proměnil v medailovou pozici. Taktéž vítězil i za hranicemi, a to konkrétně v úlohách pro mladé koně v Kottingbrunnu a Weikersdorfu. Získal bronz na Českém drezurním šampionátu. Jeho bratr Przedswit SVATOPLUK byl neméně úspěšný. Dosáhl úrovně ,,T“. Několikrát vyhrál v úlohách Svatý Jiří a byl čtvrtý na MSČO i MČR. FÜRST WILBUR závodil pouze třikrát, ale zato fantasticky. Dvakrát zvítězil a jednou byl druhý. Novým jezdcem našeho týmu byl i Davídek, který absolvoval celkem pět závodů a všechny proměnil ve vítězství. Jeho partnery byli FUSILERO a zapůjčená klisna LADY. Dalším jezdcem byla Viktorka, která sedlala BAILADORA. Ta postoupila ve své výkonnosti zase o stupeň výš a závodila na úrovni ,,L“, kde se jí velice dařilo. Náš klub úspěšně reprezentovala i Terka s AMPEREM, a to na střední juniorské úrovni. Během roku přibyli do přípravy na sezonu 2020 ještě Ferrari a Enuette, a tak se máme na co těšit.

 

12. 12. 2019   V HALE JSOU NOVÁ ZRCADLA

Máme ohromnou radost, že se nám daří náš areál stále vylepšovat a zdokonalovat. Nyní byla dokončena instalace zrcadel v jezdecké hale, po celé krátké stěně. Je tak zajištěna ideální zpětná vazba pro jezdce, a trénink koní může být opravdu efektivní.

 

25. 11. 2019   DO TRÉNINKU NÁM PŘIŠEL ŠPANĚLSKÝ KRASAVEC

Na několik měsíců jsme přijali do tréninku devítiletého španělského hřebce Odina. Na práci s ním se velice těšíme, jeví se jako velice chytrý.

 

20. 11. 2019 ROZHOVOR S VANDOU O OSUDOVÉM KONI

Dnes vyšel na www.jezdci.cz dojemný článek o osudovém koni. Vanda si pro tento rozhovor vybrala právě Bandolera. Přečíst si ho můžete pod tímto odkazem:

http://www.jezdci.cz/clanky/vanda-belinova-bandolero-zasadne-ovlivnil-muj-profesni-i-osobni-zivot/

 

04. 11. 2019  NOVÁ KLISNA DO TRÉNINKU- ENUETTE BH

Moc si vážíme důvěry, kterou do našeho týmu vložila Grand Prix jezdkyně a vážená rozhodčí paní Kadlecová, a svěřila do našeho tréninku svou KWPN klisnu Enuette BH. Včera k nám dorazila, dnes už má za sebou první trénink. Když vše půjde dobře, měla by být příští sezonu viděna na závodech pod Vandou do vysokých soutěžích, a pod mladou talentovanou jezdkyní Kristýnou Hájkovou v juniorských soutěžích.

03. 11. 2019   DAVÍDEK ZVÍTĚZIL V POHÁRU MINI NADĚJÍ

Davídek už je závodním jezdcem jak se patří, a tak má za sebou další závod v Herouticích. Byl jím Pohár MINI nadějí. Opět startoval na poničce Ladynce, se kterou už jsou sehraná dvojka.

 

01. 11. 2019   DOKONČENA REKONSTRUKCE POVRCHU V HALE

Jelikož se blíží zima a začíná zimní příprava na novou sezonu, zrekonstruovali jsme kompletně celý povrch v hale, aby měli koně kvalitní podmínky a mohli podávat maximální výkony.

 

28. 10. 2019   DAVÍDEK VYHRÁL JÍZDU ZRUČNOSTI NA LADYNCE

Davídek má za sebou další závod, a to na zapůjčeném poníčkovi Ladynce, v Areálu Heroutice. Čekala na ně jízda zručnosti, kde se na startovní listině sešlo pět účastníků. Byl to napínavý a nerozhodný souboj od začátku až do konce.

 

28. 10. 2019   FÜRST WILBUR ZVÍTĚZIL VE SVÉM PRVNÍM eS

Náš šestiletý Wilbur absolvoval své letos druhé závody, a to opět vítězně. Premiérově se představil na střední úrovni, konkrétně v úloze S2 na závodišti v Herouticích. Předvedl moc hezkou úlohu hodnocenou známkou přes 66 %, a to stačilo na vítězství. Na závodech se prezentovala i Viktorka s Bailadorem. Předvedla jedny ze svých nejlepších úloh a mohla se tak radovat z dekorovaného místa v konkurenci 30 ti dvojic v soutěži.

 

01. 10. 2019   PRZEDSWIT SVATOPLUK I FÜRST WILBUR ZVÍTĚZILI NA PRAŽSKÉ CENĚ VERONY, BAILADOR BYL TŘETÍ

Poslední zářijový víkend patřil závodům v Praze, konkrétně Ceně Verony. Odcestovali na ni od nás hned tři koně. Prvním byl Svatopluk, který se představil ve dvou úlohách, v sobotu v soutěži stupně ST-Sv. Jiří, kterou vyhrál se skvělým hodnocením přes 65%, a v neděli pak v úloze T-IM1, která pro něj byla velikou premiérou. Ale i s touto obtížností si skvěle poradil a vybojoval báječné druhé místo. Druhým koněm z naší stáje byl Fürst Wilbur, pro kterého to byly letos první závody. Na jaře byl vykastrován, a čekalo se, až se hladina hormonů ustálí. Vše dopadlo naprosto skvěle a Wil se předvedl jako již naprosto vyrovnaný kůň koncentrovaný na svého jezdce, a také si odvezl ze závodů jedno vítězství a jedno druhé místo. A třetí dvojicí, která se na Ceně Verony představila byla Viktorka a Bailador, která zatím společně absolvovala svou nejtěžší úlohu, a to L5, a odnesli si z ní krásné 3. místo.

 

22. 09. 2019   PRZEDSWIT SILVIO 4. VE FINÁLE KMK

Silvio má za sebou náročný víkend, a to v podobě finále Kritérií mladých koní, v kategorii šestiletých. Čekaly ho dvě úlohy na úrovni ,,S“, se kterými si skvěle poradil a obdržel hodnocení 67,8 % a 69,6 %.  Nejvyšší známky obdržel především za krok, dále za cval, poslušnost a perspektivu do vysokého sportu.

 

15. 09. 2019   CONELLY 3. VE FINÁLE NÁRODNÍHO DREZURNÍHO POHÁRU, SILVIO ZVÍTĚZIL V RÁMCOVÉ SOUTĚŽI

Máme za sebou velice prestižní závod, a to finále Národního drezurního poháru. Bylo za potřebí celou sezonu získávat kvalifikační body, a do finále bylo pozvaných jen několik nejlepších dvojic. Samotné finále se skládalo ze tří kol, které Conelly zvládl výborně, a tak jsme se mohli radovat z konečného třetího místa. Na závody odcestoval i Silvio, který startoval v rámcových soutěžích na úrovni ,,S“ a za své výkony byl odměněn prvním a třetím místem.

 

31. 08. 2019   CONELLY ZVÍTĚZIL V KARLOVÝCH VARECH V CENĚ MOSERA

Conelly odcestoval na závody do Děpoltovic u Karlových Varů. Nastoupil do nejtěžších úloh st. TT-IM2, které byly vypsány jako Cena Mosera. Hned v první soutěži zvítězil za skoro 65% a porazil i dvojice z Německa. Ve druhé úloze zopakoval krásný výsledek, opět s hodnocením 65% a vybojoval tak těsně druhou příčku.

 

23. 08. 2019 PRZEDSWIT SVATOPLUK OPĚT NA STUPNI VÍTĚZŮ V POHÁRU ODBORNÍKŮ

Przedswit Svatopluk je osmiletý plemenný hřebec Moravského teplokrevníka, který je u nás ve výcviku již třetí sezonu a prezentuje se s Vandou v soutěžích těžké úrovně. Připomeňme, že Svatopluk vybojoval prvenství v poháru odborníků už za sezonu 2017, a stal se tak nejlepším představitelem plemene Moravský teplokrevník. Prvenství získal především za skvělé výsledky v soutěžích KMK, kde vybojoval ve finále 3. místo. O svých kvalitách nenechal nikoho na pochybách ani v následující sezoně 2018, kde získal opět skvělé, tentokrát druhé místo. Nyní za výsledky jako např. stříbro na Českém šampionátu, nebo 7. místo na MČR. Gratulujeme.

 

17. 08. 2019 ROZHOVOR S VANDOU O AREÁLU JK BANDOLERO

Na internetovém portálu www.jezdci.cz vyšel rozhovor s Vandou o našem areálu, který skýtá skvělé podmínky k výcviku našich koní. Více se dočtete pod tímto odkazem:

http://www.jezdci.cz/clanky/vanda-belinova-za-zahradou-mame-rybnik-kde-v-lete-plavime-kone/

 

28. 07. 2019   PRZEDSWIT SILVIO SE KVALIFIKOVAL DO FINÁLE KMK

Včera absolvoval Silvio kvalifikaci do finále KMK mezi nejlepší šestileté koně v ČR. Zapotřebí bylo získat minimálně 62 % na úrovni ,,S“, a to zvládl Silvio naprosto s přehledem, když obdržel dokonce hodnocení 68,8 %. Nyní čeká Silvia trénink na této úrovni a v polovině září zmíněné Finále.

 

15. 07. 2019   PRZEDSWIT SVATOPLUK 4. NA MČR, CONELLY 6.

Máme za sebou nejprestižnější meeting na území ČR, a tím je Mistrovství České republiky. Opět se sešla ta nejvyšší úroveň jezdců a koní, a kvalifikovali se jen ti nejlepší dvojice v zemi. Sbor rozhodčích byl převážně ze zahraničí a organizace pořadatele odpovídala úrovni závodů. Z našich koní se zde letos představili Svatopluk a Conelly. Svatopluk startoval v týmech, a předvedl dvě krásné úlohy, byl koncentrovaný a zaslouží si velikou pochvalu. Díky němu a ostatním členům týmu se podařilo nakonec vybojovat konečné 4. místo. Conelly pak startoval v té nejtěžší úrovni ,,TT“. V prvním kole se bohužel nevyvaroval několika zbytečným chybám z přemíry motivace, druhé kolo šel velice dobře, na hranici svých aktuálních možností, třetí kolo už byla po pěti dnech na závodišti cítit únava. Celkem to tak stačilo na 6.místo. I tak to bylo v procentuálním hodnocení o mnoho lepší než minulý rok, a tak je vidět velký posun a zlepšení. Teď kluky čeká pár dní zasloužený odpočinek.

 

07. 07. 2019   SILVIO 3. NA ČESKÉM DREZURNÍM ŠAMPIONÁTU

Przedswit Silvio získal bronz na Českém drezurním šampionátu ve velké konkurenci skvělých dvojic. Po obě kola podával výborné vyrovnané výkony. Opět tím potvrdil perspektivitu pro velké akce. V rámcových soutěžích se představila i Terka s Amperem. Pro ni to byly kvalifikační závody do finále NDP. Startovala ve dvou soutěžích stupně ,,S“ a získala dvakrát 6.místo.

 

18. 06. 2019   CONELLY 4. NA CDI 4+ ACHLEITEN

Měli jsme tu čest, zúčastnit se pro nás zatím těch nejprestižnějších světových závodů, a to mítinku na  úrovni CDI čtyři hvězdy, Achleiten. Sešla se zde světová špička, pro jezdce z Rakouska to byly kvalifikační závody na OH Tokyo. Pro Conellyho to byla mezinárodní premiéra. V úloze se bohužel nevyhnuli Conelly a Vanda dvěma velkým chybám, které je odsunuly na 4. místo. I tak to byl velký a inspirující zážitek, který nás všechny jistě posune zase o kus dál, a zároveň blíž mezinárodní úrovni.

 

17. 06. 2019   SYN FUSILERA ÚSPĚŠNÝ V NIZOZEMÍ

Obdrželi jsme skvělé zprávy od majitelky Victoriosa, což je syn našeho plemenného hřebce FUSILERA III. Victorioso nyní působí v Nizozemí, kde zahájil svou sportovní kariéru, a je velice úspěšný. Z šesti závodů již čtyřikrát vyhrál. Gratulujeme.

 

09. 06. 2019   CONELLY OSOBNÍ REKORD NA NEJVYŠŠÍ ÚROVNI, PRZEDSWIT SILVIO ZVÍTĚZIL V KARLOVÝCH VARECH

Náročný, ale velice úspěšný víkend jsme absolvovali v Karlových Varech na Memoriálu p. Holcbechera. Mladý Silvio závodil tři dny a popasoval se s tím naprosto skvěle. V Jedné úloze zvítězil s výsledkem přesahujícím hranici 70%. Dále byl dvakrát druhý, a opět výsledky 69,5 a 68 %. A dvakrát třetí- 67 %. Svými stabilními výkony tak porazil i mnoho dvojic z Německa. Výborně si vedl i Conelly, který startoval v těch nejtěžších vypsaných soutěžích na úrovni TT. V sobotu v úloze IMA předvedl zatím svůj nejlepší výkon, za který obdržel přes 67 %, což je na této úrovni jeho osobní rekord. To ho vyneslo na výborné 2. místo. V neděli si pak v Grand Prix dojel pro místo 3. Těmito výsledky si tak nejspíš zajistil postup do finále Národního drezurního poháru.

 

01. 06. 2019   VIKTORKA A TERKA SBÍRALY ZKUŠENOSTI V PRAZE

Obě holky startovaly na závodech v Praze. Viktorka s Bailadorem získala nejprve 6. místo, a v druhé úloze se bohužel dopustila omylu po té, co vdechla mouchu, kterou se ji nedařilo vykašlat. ( I na drezurních závodech není nouze o kuriózní situace). Terka s Amperem zajela dvě velmi vydařené úlohy, kdy se sice ve veliké konkurenci neumístila, ale hodnocení bylo vysoké, a tak má další výsledek do bronzového odznaku, o který se letos s Ampíkem snaží.

 

25. 05. 2019   CONELLY DRUHÝ I NA NDP KRÁLOVICE

V sobotu startoval nejzkušenější Conelly  v kvalifikačním kole Národního drezurního poháru v Královicích. Čekala na něj nejnáročnější úloha dne, a to TT-IMA. Poradil si s ní velice dobře a s hodnocením 63,5 % si odnesl krásné 2. místo.

 

19. 05. 2019   CONELLY DRUHÝ V GRAND PRIX NA MISTROVSTVÍ PRAHY

Vyrazili jsme na Mistrovství Prahy, kde se v sobotu v rámcových soutěžích představil Przedstwit Svatopluk, který si odnesl z úlohy ST 3. místo, a stejně tak i Conely, ten z úlohy TT-IM2. V neděli si pak Conelly ještě polepšil, a po předvedení velmi vydařené úlohy Grand Prix, obsadil s výsledkem přes 65 % krásné 2. místo.

 

12. 05. 2019   NEJMLADŠÍ ČLEN NAŠEHO TÝMU, DAVÍDEK, ZVÍTĚZIL NA SVÝCH PRVNÍCH ZÁVODECH

Letos zahájil svou sportovní kariéru i náš nejmladší jezdec, Davídek. V Herouticích se zúčastnil jízdy zručnosti na zapůjčeném poníkovi, Ladynce. Soutěž zvládl naprosto skvěle, a mohl se tak radovat z poháru za první místo.

 

12. 05. 2019   SILVIO A SVATOPLUK NA MISTROVSTVÍ SČO

Kluci Przedswiti se představili v Herouticích u Neveklova na Mistrovství Středočeské oblasti. Svatopluk startoval v mistrovské soutěži seniorů, kde ve velké konkurenci (přes 20 dvojic) obsadil 4. místo. Silvio nastoupil do dvou rámcových úloh, kde si vedl skvěle, a s výsledky 69 a 67 % obsadil dvakrát druhé místo.

 

19. 04. 2019   PRZEDSWIT SVATOPLUK ZVÍTĚZIL NA VELIKONOČNÍ CENĚ PRAHY

Na krásné velikonoční závody do Prahy vyrazil Ampere a Svatopluk. Ampere startoval se svou majitelkou a jezdkyní Terkou v úloze S-JU, která se jim velice vydařila, a s hodnocením skoro 62 % brali 4. místo. Vanda představila Svatopluka nejprve v úloze S-JD, kde znamenal výsled skoro 65 % konečné 2. místo. Dále se Svatopluk premiérově předvedl v úloze ST-YU, tam se mu podařilo výsledek ještě vylepšit, konkrétně na 65,8 %, což mu zajistilo krásné vítězství.

 

14. 04. 2019   V KOTTINGBRUNNU ZVÍTĚZIL PRZEDSWIT SILVIO I CONELLY

Skvělou formu předvedli na rakouském závodišti v Kottingbrunnu Silvio i Conelly. V sobotu s nimi proměnila Vanda oba dva starty ve vítězství. Silvio se představil v úloze pro mladé koně a byl za ni odměněn 75%. Conelly pak nenašel přemožitele v nejvyšší úloze dne TT-IM2, kterou zajel za 65%. V neděli předvedl Silvio opět velmi kvalitní výkon, za který obdržel 70% a druhé místo. Conelly startoval v hlavní soutěži Grand Prix kde se nevyhnul drobným chybám, a musel se spokojit se čtvrtou příčkou.

http://www.jezdci.cz/clanky/dve-vyhry-a-druhe-misto-to-je-bilance-belinove-na-cdn-kottingbrunn/

 

31. 03. 2019   PRZEDSWIT SILVIO DRUHÝ

Březen jsme zakončili závody ve Zduchovicích, kde šel Silvio dvě úlohy do úrovně L, a za výsledky přes 65 a 66 % si vybojoval 2. a 4. místo.

 

24. 03. 2019   PRZEDSWIT SILVIO POKRAČUJE NA VÍTĚZNÉ VLNĚ

Po skvělém zahájení sezony vítězstvím v Rakousku i dnes připisuje Silvio další dvě vítězství. Podařilo se mu na halových závodech v Herouticích zvítězit v obou úlohách, ve kterých startoval. Nejprve ho čekala úloha L8, kde získal skvělých 70,4 %, a dále se premiérově podíval do střední úrovně, konkrétně do úlohy S2. I tam zajel výborně, a to na 65,3 %. Dělá nám ohromnou radost.

 

10. 03. 2019   TERKA VYHRÁLA, VIKTORKA BYLA 4.

Letošní sezonu zahájily už i Terka s Viktorkou. Vyrazili jsme do Heroutic, a i přes nepřízeň počasí, to nakonec byly krásné a vydařené závody. Viktorka startovala s Bailadorem nejprve v úloze stupně Z, kde předvedla krásnou jízdu s vysokým hodnocením 78%, za kterou získala ve velmi početném startovním poli 4. místo. Dále pak premiérově vyzkoušela i L, a i v této úloze byla čtvrtá. Terezka s Amperem startovala jen v jedné úloze, a to v L8. Zajela zatím nejlepší jízdu, a s hodnocením 65,3% přesvědčivě zvítězila.

 

02. 03. 2019   VANDA VYHRÁLA STŘEDOČESKOU JEZDECKOU LIGU, TEREZKA BYLA 4.

Krásné zakončení sezony 2018 proběhlo na Jezdeckém galavečeru v Kolíně, kde probíhalo vyhlášení nejlepších reprezentantů za uplynulou sezonu. Vanda zvítězila ve Středočeské jezdecké lize v seniorské kategorii, a Terezka Ištoková v dětské kategorii brala 4. místo. Terka se tímto krásným večerem s dětskou kategorií rozloučila, letos bude na závodech startovat již jako juniorka. Gratulujeme.

 

17. 02. 2019   PRZEDSWIT SILVIO ZAZÁŘIL V RAKOUSKU

Opět jsme vyrazili do Rakouska otestovat formu, a tentokrát jel s Conellym i mladý Silvio. Pro něj to byla zahraniční premiéra, a absolutně předčil naše očekávání. Startoval v národních úlohách pro mladé šestileté koně. V sobotu předvedl hezkou úlohu bez chyb a s výsledkem 68,8% získal 3. místo. V neděli pak odpočatý a plný energie doplnil úlohu o potřebný šmrnc, čímž přesvědčil rozhodčí o svých kvalitách natolik, že se super hodnocením 76,8% zvítězil. Conelly závodil opět v nejtěžších úlohách stupně TT, a oba dny zajel hezké úlohy, kdy ve velké konkurenci skvělých koní vybojoval 7. a 5. místo.

 

02. 02. 2019   ČLÁNEK O VANDĚ A JEJÍCH JEZDECKÝCH ZAČÁTCÍCH

Na portálu Jezdci.cz vyšel rozhovor s Vandou. Ten Vám přinášíme zde: http://www.jezdci.cz/clanky/vanda-belinova-osudovym-momentem-byl-prvni-drezurni-trenink/

 

20. 01. 2019   SKVĚLÝ VSTUP DO SEZONY, CONELLY ZVÍTĚZIL VE WEIKERSDORFU

O víkendu jsme vyrazili do Rakouska ověřit, zda byla zimní příprava efektivní, a domu jsme se vraceli naprosto spokojení. Conelly startoval v úlohách stupně TT, a to v IMA a IMB. Obě úlohy se mu vydařili moc dobře a s výsledky 64,4 a 64,7% získal 3. a dokonce 1. místo. Tím si splnil kvalifikaci na mezinárodní závody. Udělal nám velikou radost.

 

10. 01. 2019   PLÁNY NA SEZONU 2019

Plánů na letošní sezonu máme opravdu hodně, a tak moc doufáme, že se nám podaří převážnou většinu z nich splnit. Čtyři koně bude předvádět na závodech Vanda. Conelly bude startovat opět v nejtěžší úrovni Grand Prix, a to jak v ČR, tak v zahraničí. Dále pak na MČR a Národním poháru. Przedswit Svatopluk postoupí do těžké úrovně ST a T, a také by se měl účastnit závodů jako MČR týmy a NDP. Na Przedswita Silvia a Fürst Wilbura čeká úroveň S pro šestileté koně. Ti před sebou mají velice těžké závody v této kategorii, měli by se prezentovat na Českém šampionátu, OM, Kritériích mladých koní, a když se jim podaří splnit kvalifikace, tak i na Mistrovství světa v Ermelu. Další dva koně budou prezentovat jejich majitelky. Ampera Terezka v kategorii juniorů a Bailadora Viktorka v kategorii dětí. I oni budou závodit na důležitých závodech, jako např. OM, NDP, Český šampionát či MČR. Držte nám palce.

 

07. 12. 2018 ZHODNOCENÍ SEZONY

Letošní sezona byla úspěšná od začátku až dokonce. CONELLY vyhrál několik důležitých závodů na úrovni Grand Prix, jako např. Jezdecký festival, memoriál Jana Holcbechera a získal bronz ve finále Národního drezurního poháru. FÜRST WILBUR startoval jako pěti letý na úrovni ,,L“ a z 10ti startů 4x zvítězil a 4x byl těsně druhý. Také pětiletý PRZEDSWIT SILVIO byl pro letošní sezonu nováčkem, a všem doslova ,,vytřel zrak“. Ze 14 startů 8x zvítězil a to i na Českém drezurním šampionátu. Dále se kvalifikoval do finále Kritérií mladých koní, kde s výsledky hodně přes 70 % získal 3. místo. Jeho bratr PRZEDSWIT SVATOPLUK se však nenechal zahambit a vítězil v otevřených soutěžích také, a na Českém drezurním šampionátu bral stříbro. S BAILADOREM v první polovině sezony startovala Vanda na úrovni T, kde Bailador s přehledem zvítězil, a v Grand Prix, kde bral dvakrát 3. místo. V druhé polovině byl zakoupen pro talentovanou jezdkyni Viktorií Annou Babickou, která na něm zahájila svou sportovní kariéru, a to velice úspěšně. AMPERE startoval se svou stálou jezdkyní a majitelkou Terezou Ištokovou, a také se jim velice dařilo v jejich věkové kategorii ,,dětí“, ve které byli posledním rokem a čeká je přestup do juniorů. Proto se snažili ukořistit krásná místa na všech důležitých závodech, jako např. 5. na Českém šampionátu, nebo 4. ve finále Národního drezurního poháru. BANDOLERO se stále těší skvělému zdraví a slouží jako pan profesor. FUSILERO má nového jezdce, a to našeho nejmladšího nadšeného Davídka, který jezdí ve svých zatím ani ne dvou letech jen doma, ale stále lekce doprovází hlasité pobídky ,,áááá hopla“!!! A úplně nejmladší DUC FERRARI právě opouští výběh plný svých vrstevníků a začne se obsedat a pomalu seznamovat s rolí vrcholového sportovce.

 

01. 12. 2018 VIKTORKA HRDOU MAJITELKOU I BAILADORA

Je pro nás velikou ctí, když jsou s naší prací klienti spokojeni. Vážíme si každé dlouhodobé spolupráce, nebo když se k nám klienti vrací s dalšími koňmi. Viktorka je mladá jezdkyně, pro kterou rodiče vloni zakoupili Bandolera jako učitele. To splnilo svůj účel nad očekávání, a Viktorka se ohromně posunula dopředu. Proto dostala další příležitost, a to v podobě Bailadora, se kterým začíná i svou sportovní závodní kariéru. Přejeme jim hodně úspěchů.

 

28. 10. 2018   PRZEDSWIT SILVIO 2x ZVÍTĚZIL ZA NEUVĚŘITELNÝCH 90%

V neděli jsme zakončili sezonu na českých kolbištích, a to v podobě dvou vítězství Silvia. Startoval ve dvou úlohách a ani jednou nenašel přemožitele. V jedné úloze byl dokonce hodnocen neuvěřitelnými 90 procenty. Byl to poslední test před zahraničními výjezdy, o kterých budeme samozřejmě informovat.

 

02. 10. 2018   PRZEDSWIT SVATOPLUK ZVÍTĚZIL NA CENĚ VERONY, CONELLY BYL 3. V GRAND PRIX

Na krásných podzimních závodech v Praze se konala jako každý rok Cena Verony. Vanda vyrazila s dvojicí svých svěřenců. Se Svatoplukem zvítězili v úloze L s hodnocením 67% a v úloze S-JD vybojovali skvělé místo. Conelly startoval v nejvyšší úloze závodů, a to v ceně Grand Prix, kde předvedli taktéž krásnou úlohu, za kterou získali bronzovou medaili. Což bylo krásné zakončení letošní sezony.

 

29. 09. 2018   VIKTORKA S BAILADOREM 5. V CENĚ MLADÝCH NADĚJÍ

Viktorka se zúčastnila svých prvních takto velkých závodů, a hned se jí dařilo v ceně Mladých nadějí, kde si dojeli pro krásné 5. místo.

 

28. 09. 2018   TERKA S AMPEREM PÁTÍ

Na pražské Ceně Verony startovala Terezka s Amperem, a to v úlohách stupně L a S. Obě úlohy se jí hezky povedly a v L si s Amperkem dojeli pro 5. místo.

 

17. 09. 2018   PRZEDSWIT SILVIO 3. VE FINÁLE KMK

Super výsledky předváděl Silvio ve Finále kritérií mladých koní, resp. 5ti letých. Do finále se kvalifikoval s výsledkem 70,8 %, ten překonal v  prvním kole na 71,6 %, a podobný výkon zopakoval i ve druhém kole 70,4 %, což po součtu znamenalo báječné 3. místo v silné konkurenci skvělých koní jak českého, tak zahraničního chovu. Sborem rozhodčích byl vysoce hodnocen především krok a cval a bylo zdůrazněno, že se jedná o talentovaného koně s potenciálem do vysokého sportu.

 

16. 09. 2017   TERKA S AMPEREM ZÍSKALA 4. MÍSTO VE FINÁLE DREZUNÍHO POHÁRU MLÁDEŽE

Terezka s Amperem absolvovala Finále drzurního poháru, kam se po celé sezoně kvalifikovala svými pěknými výkony. Byly to pro ni veliké závody, které zvládla na výbornou, předváděli hezké úlohy ve všech třech kolech a to pro ně znamenalo celkové čtvrté místo.

 

02. 09. 2018   CONELLY 3. VE FINÁLE NÁRODNÍHO DREZURNÍHO POHÁRU

Máme za sebou finále v nejprestižnějším drezurním seriálu v ČR, a to v Národním drezurním poháru. O kvalifikaci do Velké rundy seniorů(na úrovni TT, která byla letos poprvé vypsána) se v kvalifikačních kolech pokoušelo celkem 11 dvojic, z toho šesti se to podařilo a byli tak pozváni k účasti. Závod byl tříkolový a výsledky se sčítaly. Conelly podával vyrovnané výkony, a tak se mohl radovat z výsledného třetího místa. Gratulujeme. V rámcové soutěži na úrovni ,,L“ se představil i náš Fürst Wilbur, ten si odvezl 2. místo.

 

29. 08. 2018   VIKTORKA ÚSPĚŠNĚ SLOŽILA S BAILADOREM ZZVJ

Gratulujeme Viktorce a Bailíkovi, kteří dneska úspěšně absolvovali zkoušky základního výcviku jezdce. Všechny části se jim velice vydařily. Vítáme tak Viktorku do našeho závodního týmu.

 

28. 08. 2018   FÜRST WILBUR dnes absolvoval další úlohu na úrovni eL, udělal nám ohromnou radost, byl naprosto koncentrovaný, byla to zatím jeho nejlepší úloha, kterou předvedl, a byl za ní ohodnocen 68,8 %. Moc se těšíme do vyšší úrovně, kde teprve předvede svůj ohromný potenciál.

 

20. 08. 2017   CONELLY A PRZEDSWIT SVATOPLUK NA MČR

Největší jezdeckou událostí na území ČR je právě Mistrovství, a to máme za sebou s koňmi Conelly v jednotlivcích a se Svatoplukem v týmech za Středočeskou oblast. Conelly se i letos kvalifikoval do nejtěžší úrovně, konkrétně do velké rundy, kde na něj čekala 3 kola v TT úlohách. Po součtu všech kol, získal krásné 6. místo. V týmech se letos sešla též neuvěřitelná konkurence, bylo to napínavé od začátku až do konce. Svatopluk předvedl hezké a vyrovnané úlohy a s pomocí výsledků ostatních třech členů, získal finální 7. pozici.

 

04. 08. 2018   FÜRST WILBUR ZVÍTĚZIL NA NDP ČISOVICE

Na hezké závodiště v Čisovicích jsme vyrazili s Fürst Wilburem, na úlohu st. L. Závody byly zároveň kvalifikační do NDP, čili se sešla kvalitní úroveň dvojic. Wilbur předvedl velice hezkou a precizní úlohu, za kterou získal skoro 69 %, což pro něj znamenalo suverénní vítězství.

 

29. 07. 2018   PRZEDSWIT SILVIO JE ČESKÝM ŠAMPIONEM, PRZEDSWIT SVATOPLUK BYL DRUHÝ

V druhé polovině sezony pokračujeme velkými závody, nyní jsme absolvovali Český drezurní šampionát seniorů, kam nakonec odcestovali oba moravští teplokrevníci v majetku pana Ing. Galatíka, Silvio a Svatopluk. Silvio se účastnil ještě v pátek kvalifikace na KMK 5ti letých koní, kde zajel výbornou úlohu, za kterou byl hodnocen skvělými 70, 8 %, což znamenalo 4.místo ve velmi početném startovním poli. V sobotu pak oba kluky čekalo první kolo šampionátu, každého ve své kategorii. Silvia na úrovni ,,Z“,  Svatopluka v ,,S“. Silvio se po prvním kole ujal ex.equo vedení, Svatopluk po chybě ve cvalové časti a jednom omylu zaujal druhou pozici. V neděli, kde se vše rozhodovalo druhým kolem, oba kluci zabojovali a Silvio předvedl asi zatím svou nejlepší úlohu a s náskokem procenta celkově zvítězil. Svatopluk zajel též druhé kolo ještě lépe než to první, a tak svou druhou příčku udržel s hezkým náskokem. Gratulujeme.

 

 

22. 07. 2018   FÜRST WILBUR ZVÍTŽIL, PRZEDSWIT SILVIO DRUHÝ

V rámcových soutěžím na Zduchovickém šampionátu jsme představili také naše dvě mladé naděje. V pátek Przedswit Silvia, který předvedl dvě moc hezké úlohy a v konkurenci kvalitních koní získal 4. a 2. místo. V sobotu soutěžil v jedné úloze náš Fürst Wilbur, který zvítězil s náskokem 6 % na druhou dvojici. Máme z nich velikou radost.

 

22. 07. 2018   TEREZA A AMPERE BYLI PÁTÍ NA ČESKÉM DREZURNÍM ŠAMPIONÁTU

Terezka se s Amperem rozloučila s kategorií dětí na Českém drezurním šampionátu krásným pátým místem. Předváděli hezké úlohy, bohužel jen několika omylů, které vznikly z přemíry nervozity Terezky. Má však hodně nových zkušeností do dalších klání, a to je nejdůležitější.

 

06. 07. 2018   PRZEDSWIT SILVIO I PRZEDSWIT SVATOPLUK ÚSPĚŠNÍ

Drezurní úlohy v Čisovicích u Prahy byly naplněné kvalitními dvojicemi až k prasknutí. O konkurenci tak nebyla nouze. To nás motivovalo ke kvalitním výkonům a kluci předváděli krásné úlohy. Silvio pokořil hranici 70 % hned v první soutěži, a vybojoval 3. příčku. V druhé úloze získal opět vysoké hodnocení přes 68 % a 4.místo. Svatopluk zahájil úlohou přes 65 % a 5.místem, a v eS , které sloužilo k ověření formy před nadcházejícím MČR nenechal nikoho na pochybách a také vybojoval bronzovou medaili. Na závodech se představila i Viki s Bailadorem, a i oni zajeli moc dobrý výkon, za který si vysloužili 5.místo.

 

01. 07. 2018   CONELLY DRUHÝ NA NDP

Třídenní kvalifikační závody Národního drezurního poháru nás čekaly tento víkend ve Zduchovicích. Startoval na nich Conelly, a to v nejtěžších soutěžích stupně TT. Podával velmi kvalitní a vyrovnané výkony kolem 62- 63% a získal jedno skvělé druhé a dvě čtvrtá místa. Myslíme si, že těmito výkony si pojistil účast ve finále tohoto prestižního seriálu pro deset nejlepších dvojic. Na těchto závodech se představila i Terezka s Amperem, a to ve své kategorii, na úrovni L. I ona, tak splnila hezkými úlohami kvalifikační podmínky pro účast ve finále, zde ale pro velký počet jezdeckých dvojic budeme čekat, zda se jí podaří probojovat se do top desítky.

 

10. 06. 2018   CONELLY VYHRÁL MEMORIÁL JANA HOLCBECHERA

Krásné vítězství zaznamenal Conelly v Karlových Varech na Memoriálu Jana Holcbechera, kde startoval v hlavní soutěži závodů na úrovni T. Předvedl krásnou a náročnou choreografii, v úloze se nedopustil žádné chyby, byl uvolněny a koncentrovaný, a tak rozhodčí ocenili výkon vysokou známkou přes 66 % a nenašel tak přemožitele. Tohoto vítězství si velice vážíme, jelikož v  soutěži startovalo i několik dvojic z Německa. Na závodech se představil i Przedswit Svatopluk, který také předváděl velice hezké úlohy, které byly hodnoceny v rozmezí 62- 66% a v silné konkurenci a početném poli si odnesl krásné 4. místo.

 

03. 06. 2018   TERKA S AMPEREM I VIKTORKA S BAILADOREM ZÍSKALY DRUHÉ MÍSTO

Obě jezdkyně sbíraly nové zkušenosti. Viktorka s Bailadorem v úlohách stupně Z, kde vybojovali 4. a 2. místo. Terka s Ampérem pak v úlohách Z a L, a vybojovali 2x 2. místo.

 

 

01. 06. 2018   NOVÝ KONÍK V TRÉNINKU

Dnes jsme přivezli nového koníka do tréninku. Orfeus je desetiletý krásný valach ČT. Už se těšíme na práci s ním.

 

 

27. 05. 2018   CONELLY DRUHÝ NA DREZURNÍM POHÁRU

Máme za sebou druhé kvalifikační kolo z pěti českého nejprestižnějšího seriálu, a to Národního drezurního poháru. Letos se historicky poprvé jede i v nejtěžší úrovni TT. Conelly proto startoval v Borové u Českého Krumlova právě v těchto úlohách. V sobotu se sice úloha příliš nepodařila a byla poznamenaná dvěma velkými chybami (4. místo), ale v neděli už bylo vše jak má být a tak si Conelly odnesl skvělé 2. místo. (Rakouská rozhodčí ho měla dokonce na místě prvním). Je tak jasné, že se určitě do finále kvalifikuje, to se uskuteční na přelomu srpna a září.

 

 

20. 05. 2018   PRZEDSWIT SILVIO ZVÍTĚZIL NA NDP

Tento víkend vyrazil na závody v rámci Národního drezurního poháru v Neveklově Silvio, kde ho čekal první start na úrovni ,,L“. V sobotu zajel moc hezkou úlohu, za kterou obdržel 66 % a 3. místo. V neděli pak svůj výkon ještě hodně vylepšil a s výsledkem 67,2 % zvítězil. Velice nás potěšil komentář sboru rozhodčích, že se jedná o velmi talentovaného koně s perspektivou do vysokého sportu. Nám dělá velikou radost především svým charakterem. Na závodech se představila i Viktorka, pro níž to byly úplně první závody v životě. Proto jela na Bailadorovi, který ji provedl touto akcí bravurně. Viktorka zvládla během víkendu 4 úlohy na úrovni ,,Z“ a soutěž od soutěže se zlepšovala. Dosáhla až na hodnocení 61 a 63% a získala dvě pátá a dokonce jedno 3. místo.

 

 

13. 05. 2018   DVĚ VÍTĚZSTVÍ PRO FÜRST WILBURA V KARLOVÝCH VARECH, CONELLY DRUHÝ V HLAVNÍ NEJTĚŽŠÍ SOUTĚŽI

Z šesti startů dvě vítězství, tři druhá a jedno čtvrté místo. To byla skvělá umístění tento víkend v Karlových Varech. O tyto výsledky se postarali Fürst Wilbur a Conelly. Wil startoval ve čtyřech soutěžích stupně Z a L, předváděl nádherné úlohy, které rozhodčí ocenili vždy od 67 do 70,5 %, a tak dvakrát zvítězil a dvakrát byl těsně druhý za německou dvojicí. Conelly pak soutěžil v úrovni TT, kdy v sobotu předvedl standartní úlohu, a za ní získal necelých 63 % a 4. místo, v neděli však svůj výkon ještě o hodně vylepšil, a to konkrétně na skoro 65 % a tak právem obdržel místo druhé za jezdkyní z Německa.

 

 

07. 05. 2018   PRZEDSWIT SILVIO ZVÍTĚZIL NA MÁJOVÉM FESTIVALU

Jezdeckého festivalu v Mělníku se zúčastnil Przedswit Silvio, a to ve dvou úlohách stupně Z. Velice nás potěšil především svým chováním. Absolutně hodný a charakterní hřebec. Předvedl krásné úlohy a tak v první zvítězil z 15ti koní, a ve druhé byl druhý po drobné chybě při nacválání. Vždy obdržel super 65%.

 

 

29. 04. 2018   BAILADOR ZVÍTĚZIL V ,,T“, CONELLY 2×2 V ,TT“, SVATOPLUK 3.

Velmi početná ekipa vyrazila na Pražské závody- Cenu Astora. Koně předváděli skvělé výkony a odměnou byla krásná procenta a umístění.

Conelly startoval ve dvou úlohách, v TT-IMA, a TT-GP. Za první úlohu získal 66 % a za druhou 62 %. Vždy se umístil na druhém místě.

Bailador startoval ve stejných úlohách jako Conelly, plus ještě v neděli v úloze T-IM1, kterou dokonce vyhrál, po tom, co předvedl krásnou a uhlazenou úlohu bez velkých zaváhání. Ohodnocen byl 62 %. V obou úlohách ,,TT“ získal 3. místo a výsledek kolem 60%.

Przedswit Svatopluk zahájil sezonu úlohou st.L, kde ukázal hezké chody, přesnost a koncentraci i na tak mladého hřebce. Rozhodčím se moc líbil a se ziskem 66 % vybojoval 3. místo z 20 koní. V úloze Fei-S, kterou šel poprvé v životě udělal pár chyb, které jsou však pro tuto fázi výcviku zcela běžné a i tak se umístil na skvělém 5. místě ze 17 koní se ziskem přes 60 %.

Terezka s Ampérem sbírali zkušenosti dokonce už na úrovni Fei-S, jeli moc hezké úlohy, ale vloudily se jim tam drobné chyby a dokonce jeden omyl, který je stál důležité body. Důležité je, že chybami se člověk učí.

 

 

 

20. 04. 2018   FÜRST WILBUR PŘI KVALIFIKACI NA MISTROVSTVÍ SVĚTA

Největším jezdeckým svátkem je Mistrovství světa mladých koní, kde se sejdou největší naděje drezurního sportu. Každý rok se pořádá v holandském Ermelu v polovině srpna. Mohou tam jet jen ti nejlepší, a tak jsou kvalifikace několikakolové a velmi náročné. Náš Wilbur prošel širším výběrem, kde bylo za ČR 9 koní. Dnes pokračovala kvalifikace pod vedením světového rozhodčího z Německa, pana Dr.Schüle, kde se představilo už jen 6 koní. Wil předvedl úlohu bez větších chyb, avšak rozhodně ne své maximum. Jaro udělalo své a Wil si všiml, že je hřebec. Nebyl v úloze tak koncentrovaný, jak by bylo třeba a doprovázelo ho mírné napětí. Komentář pana Dr., že je v tomto koni mnohem větší potenciál, než dnes předvedl, je naprosto vystihující. I tak obdržel za úlohu krásných 67,4 %.

 

 

25. 03. 2018   5 STARTŮ- 5 VÍTĚZSTVÍ

Náročný, ale maximálně úspěšný víkend má za sebou celý tým JK Bandolero. V sobotu se představila Vanda a Conelly na jezdeckém festivalu v Lysé n/L. Startovali v úloze TT- vGP, kde ve velmi náročné atmosféře, resp. v hale plné lidí k prasknutí, předvedli hezkou úlohu hodnocenou necelými 63 %. V neděli pak vyrazila Vanda s Przedswit Silviem do Kadova, kde Silvio absolvoval své úplně první závody. Čekaly na něj dvě úlohy ,,Z“, které zajel suprově, všem se moc líbil, opravdu se snažil a obě vyhrál s výsledky přes 66 %. S nimi vyjela i Terezka s Ampérem, do úloh Z a L. Ani oni nenechali nikoho na pochybách a s výsledky kolem 62 % v obou soutěžích zvítězili. Gratulujeme.

 

 

11. 03. 2018   FÜRST WILBUR DRUHÝ VE SVÉM PRVNÍM ,,L“

První start sezony má za sebou i Wilbur, který v Neveklově startoval v úlohách Z a L. Choval se velice slušně, předváděl hezké úlohy které byly hodnoceny 65 %, a 65,5%. Získal tak ve velmi početném startovním poli 4. a 2. místo.

 

 

17. 02. 2018   VANDA OCENĚNA NA JEZDECKÉM GALAVEČERU

Dnes byla Vanda oceněna jezdeckou federací za výsledky v sezoně 2017, což nám udělalo radost a už se tak velmi těšíme na sezonu 2018, co všechno nám přinese za nové zážitky a zkušenosti.

 

 

11. 02. 2018   CONELLY NA CDNA+ V EBREICHSDORF MAGNA RACINO

Zahájili jsme sezonu hned na takto velkých závodech. Absolutně neuvěřitelný areál, do kterého se sjela evropská špička (do úloh stupně TT přijelo na 35 dvojic) a mezinárodní rozhodčí. Měli jsme tak možnost poměřit síly s těmi nejlepšími. Conelly byl na prvních závodech sezony po zimní pauze trochu rozvrkočený a koukavý, z čehož pramenily zbytečné chyby, jako nacválání v klusové práci aj. V první úloze TT-IMA ale předvedl solidní výkon hodnocen přes 60 % a to stačilo na 8. místo. Druhý den v TT-IMB však bylo chyb více a úloha se tak nepovedla podle představ, ale zase byla nesmírně přínosná, ukázaly se v ní všechny problémy, na kterých nyní začneme usilovně pracovat, aby došlo k prolomení ledů a Conelly tak mohl během následujících dvou sezon měřit síly právě s evropskou špičkou.

 

 

29. 01. 2018   ZVEME VÁS NA DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ-VZDĚLÁVACÍ SEMINÁŘ

Srdečně Vás zveme na vzdělávací seminář. ,,Den otevřených dveří v JK Bandolero“. 18.2.2018 od 10 hod. Více v pozvánce nebo na telefonu či mailu. Nutná rezervace dopředu, nejlépe do konce týdne do mailu vanda.belinova@seznam.cz . Omezená kapacita. Budeme se těšit na příjemný den.

 

13. 01. 2018   PLÁNY NA SEZONU 2018

Plánů máme opět hodně a těšíme se na průběh sezony, abychom je mohli všechny splnit. Conelly by měl startovat na nejtěžší úrovni Grand Prix při Českém šampionátu a Mistrovství ČR, a když vše půjde jak má, tak i na Mezinárodních závodech CDI. Bailador by měl být též připraven na tuto úroveň a mělo by ho tak čekat obdobné. Dále jsou tu perspektivní mladí koně Fürst Wilbur a Przedswit Silvio, kteří by měli závodit v úlohách pro 5ti leté koně, čili KMK + finále a možná Český šampionát na úrovni L. Przedswit Svatopluka čeká účast ve FEI eskách, popř. též Český šampionát, Mistrovství SČO či MČR v týmech a když půjde vše ještě lépe, tak by měl koncem sezony premiérově zvládnout úroveň ST. Terka s Amperem budou posledním rokem v dětské kategorii, a tak je čekají všechny velké závody a mistrovství v této úrovni, a koncem sezony se budou připravovat už na přechod do juniorské kategorie. Viktorie má před sebou absolvování zkoušek ZZVJ. No zkrátka úkolů a plánů máme mnoho a my budeme průběžně informovat o jejich zvládnutí.

 

25. 12. 2017 VIKTORIE JE NOVÁ MAJITELKA BANDOLERA

Je nám ctí, představit Vám novou majitelku našeho Bandolera. Je jí slečna Viktorie, která bude zároveň jeho novou jezdkyní. Bandolero jí tak bude předávat své bohaté a cenné zkušenosti. Toto je vždy ta nejlepší situace, když začínající drezurní jezdkyně může trénovat se zkušeným školním koněm. Přejeme jim hodně společných zážitků a spokojených let.

 

 

11. 12. 2017   ZHODNOCENÍ SEZONY 2017

Jsme velice rádi, že jako každý předešlý rok, tak i letos můžeme říci, že sezona 2017 byla pro nás doposud tou nejúspěšnější. Mysleli jsme si, že kvůli narození našeho nejmladšího člena Davídka budeme muset učinit hodně kompromisů, ale opak byl pravdou. Vše proběhlo skvěle a my mohli úspěšně prezentovat všechny naše koně.

CONELLY- stal se naší stájovou jedničkou. Postoupil do nejtěžší úrovně Grand Prix, kde podával skvělé a vyrovnané výkony. Získal několik prvenství a předních umístění, mezi nejcennější patří 5. místo na Českém šampionátu a stejně tak na Mistrovství ČR seniorů.

FÜRST WILBUR- letos zahájil svou sportovní kariéru, a lépe už to ani udělat nemohl. Startoval na úrovni mladých koní, 4x zvítězil, z toho dokonce 2x v Rakousku, a to se skvělým hodnocením přes 76 %. Rozhodčím se velice líbil a sbíral kladné hodnocení o perspektivě do budoucna.

PRZEDSWIT SVATOPLUK- 6ti letý hřebec pana Galatíka, startoval na úrovni Z- S, čili před ním byl úkol přímo nelehký. Zvládl to však s noblesou. Byl také skvěle hodnocen na všech závodech a jeho snažení vyvrcholilo při Finále KMK, kde získal super 3. místo.

BAILADOR- se věnoval přípravě do Grand Prix, na závodech se úspěšně prezentoval v těžké úrovni s Vandou, vždy na dekorovaném místě. Koncem sezony předával své zkušenosti také mladé jezdkyni Míše, a to na úrovni S.

AMPERE- celou sezonu startoval se svou majitelkou Terkou, a dělali závod od závodu veliké pokroky. Loni spolu absolvovali ZZVJ a letos zvládli úroveň S. Mezi jejich úspěchy patří několik vítězství v rámcových soutěžích, umístění na Mistrovství SČO a dětském Šampionátu.

Musíme tak poděkovat celému týmu, bez kterého by to nešlo. Trenérce Kateřině, ošetřovatelkám Lence a Andrej, a dalším.

 

 

02. 12. 2017   TERKA S AMPEREM 2x ZVÍTĚZILI

O skvělé zakončení sezony se dnes postarali Terka s Amperkem, když se jim podařilo hned dvakrát zvítězit v úlohách Z a L. Udělali spolu za tento rok veliký kus práce, a tyto výsledky pro ně tak byly odměnou. Gratulujeme.

 

 

10. 11. 2017 Przedswit V MT-3/Silvio G U NÁS V TRÉNINKU

Jsme opravdu velice rádi a moc si ceníme toho, že si klienti váží naší práce a vkládají v nás důvěru, svěřit nám své nejlepší koně do tréninku. Proto se snažíme odvádět tu nejlepší práci. A toto je pro nás odměnou. Dostali jsme do práce dalšího skvělého mladého koně, a to Przedswit V MT-3/Silvio G od pana Galatíka. Tento talentovaný hřebec absolvoval v září zkoušky čtyřletých hřebců se skvělým hodnocením. K nám byl přivezen nyní do dlouhodobého tréninku, a tak se na něj můžeme těšit příští sezonu, v které by měl absolvovat soutěže pro mladé koně, konkrétně KMK 5ti letých.

 

 

29. 10. 2017 PŘEDSTAVUJEME NOVOU NADĚJI DUC FERRARI

Máme tu čest Vám představit naši novou španělskou drezurní naději, a to dvouletého hřebečka plemene Pura Raza Espaňola, Duc Ferrariho. Vyniká pohybovým talentem a úžasným charakterem. Velmi se těšíme na spolupráci s ním.

 

 

22. 10. 2017   TERKA S AMPEREM PREMIÉROVĚ V ,,S“

Terka se už s Ampérem krásně sžila a začali spolu dělat opravdu veliké pokroky. Proto na závěr sezony startovali dokonce na úrovni ,,S“. Úloha se jim velice povedla, předvedli krásné přeskoky a je vidět, že již jsou na tuto úroveň dobře připraveni. Terka si tak mohla užít krásný víkend a domu si odvést hned 3 mašle, za 1., 2. a 1. místo.

 

 

25. 09. 2017   CONELLY 2. a 3. V GRAND PRIX PRAHA

Conelly udělal tuto sezeno opravdu veliký kus práce, postoupil do nejvyšší úrovně, a už podává skvělé stabilizované výkony. Tento víkend předvedl dvě krásné úlohy s výsledky 63,3 a 65,8 % a získal za ně 3. a 2. místo. Udělal nám tím velikou radost, jelikož je vidět, že je to kůň s velkou budoucností. Je mu teprve 9 let, čili za pár let to může být kůň na světovou úroveň. Na těchto závodech startovala i Míša s Bailadorem. Šli 3 úlohy na úrovni ,,S“, s každou další úlohou se zlepšovali, a jejich projev vypadal stále více a více sladěný. Nakonec si domu odvezli 2 mašle vč. jedné červené za 3. místo.

 

 

18. 09. 2017 PRZEDSWIT SVATOPLUK NA VÝSTAVĚ V LYSÉ n/L.

Svatopluk se účastnil mezinárodní výstavy v Lysé, kde byl předváděn v kolekci Moravského teplokrevníka. Velmi mu to slušelo, publiku se líbil a výstavu si velmi užil.

 

 

10. 9. 2017   NOVÁ KOBYLKA V TRÉNINKU

Dnes k nám dorazila nová fríská kobylka do tréninku, a to na obsednutí a základní výcvik. Těšíme se na nové zkušenosti.

 

 

03. 09. 2017 PRZEDSWIT SVATOPLUK 3. VE FINÁLE KMK

Po úspěšném absolvování několika kvalifikačních kol během sezony se Przedswit Svatopluk maj. Petra Galatíka dostal do finále Festivalu mladých koní, kde na něj čekaly dvě úlohy na úrovni S. Svatopluk se s tímto nelehkým úkolem popasoval na výbornou a předvedl dva vyrovnané výkony za  69,2 a 68,2 %. Tím si tak zajistil skvělou 3. příčku. Gratulujeme.

 

 

21. 08. 2017 PRZEDSWIT SVATOPLUK NA KMK

Svatopluk si tento víkend na posledním kole Kritérií mladých koní dovyjel potřebnou kvalifikaci do finále šestiletých drezurních koní. Opět na něj čekaly dvě úlohy na úrovni ,,S“, které zvládl za 62 a 64,6 %, čímž potvrdil, že do finále opravdu patří. Toho se zúčastní za 14 dní.

 

 

10. 08. 2017   SVATOPLUK ÚSPĚŠNÝ V KMK

Przedswit Svatopluk byl velmi úspěšný v KMK 6ti letých (kvalifikačním kole), kde získal přes 62 a 65,5 % a tím vybojoval 2x druhé místo. Těchto závodů se zúčastnil i náš Wilbur, který v první úloze získal 67,5 % , ale bohužel druhou úlohu neabsolvoval, jelikož se v noci poranil v boxe a odřel si zadní nohu. V ten samý víkend bojovala i Terezka s Ampíkem na svých prvních opravdu velkých závodech a to Českém Šampionátu dětí, kde získali po dvou kolech celkové 9. místo. A tento víkend vyrazili na závody ještě náš Bailador s jezdkyní Míšou, která se od něj bude nyní učit, na své první společné eSko, které i po tak krátké době na seznámení zvládli dobře a odvezli si 4. místo.

 

 

16. 07. 2017 CONELLY 5. NA MČR V DREZUŘE

Největším závodním svátkem v sezoně je vždy Mistrovství České republiky. To se letos konalo v Brně, trvalo 5 dní a sešly se ty nejlepší dvojice z celé země napříč všemi věkovými kategoriemi. Historicky poprvé byla vypsaná seniorská kategorie také ve velké rundě (do teď se mistrovství nejezdilo v té nejvyšší soutěži, jezdilo se v úrovni T). Nyní bylo poprvé vypsáno mistrovství jak v malé rundě, tak ve velké- té nejtěžší- Grand Prix. Potřeba byly dvě kvalifikace, a tak celou první polovinu sezony bylo zajímavé sledovat, komu se nakonec podaří limity zajet a bude se moct této úrovně zúčastnit. Zdaleka se to nepodařilo všem, kdo se o to pokusil, ale i tak bylo dvojic dostatek pro zajištění kvalitní konkurence. Conelly, který letos úplně poprvé postoupil do této úrovně, neměl zatím moc času získat potřebné zkušenosti, ale kvalifikační limity zvládl splnit hned na 5ti závodech, čímž potvrdil, že i on patří mezi českou špičku, a tak nakonec na Mistrovství odcestoval. Ve středu hladce prošel veterinární kontrolou, ve čtvrtek na něj čekalo první kolo, kde bohužel snad z přemíry nervozity jeho i  Vandy došlo hned k několika chybám ve stěžejních koeficientových cvicích a tak obsadili průběžnou pátou pozici. V pátek ve druhém kole bylo také několik chyb, ale úloha byla už mnohem jistější a dokonce si o příčku polepšili a usadili se tak na místě čtvrtém. Sobota byla odpočinková a nabírala se síla na nedělní finále, kam už postoupilo jen pět nejlepších. Ve finále bohužel nebyla známka příliš vysoká kvůli omylu, ke kterému došlo nedopatřením Vandy, spíše její nevědomostí, o podobě provedení některých cviků, když např. provedli prodloužený cval na kruhu, což dle pravidel nesmí být a tudíž nebyl cvik uznán a  započítán. Opět tak Vanda s Conellym spadli na 5. místo, což bylo po součtu výsledků ze všech třech kol i výsledné. I tak je to prozatím Vandy nejlepší umístění na MČR v seniorské kategorii v jednotlivcích, proto tímto Conellymu moc děkujeme za skvělou reprezentaci.

 

 

02. 07. 2017   CONELLY 5. NA ČESKÉM ŠAMPIONÁTU

Conelly nám dělá letos velikou radost, jelikož postoupil do té nejtěžší úrovně ,,TT“, a právě v ní se letos utkal v silné konkurenci  na Českém drezurním šampionátu. Rychle se v této obtížnosti zabydlel, i když se v úlohách ještě občas dopouští chyb, je na dobré cestě. I tentokrát se v každém kole jeden ze cviků nepodařil podle představ, ale hodnocení bylo velmi hezké a v celkovém součtu to stačilo na krásné 5. místo.

 

 

26. 6. 2017 FÜRST WILBUR 2x ZVÍTĚZIL V RAKOUSKU, PRZEDSWIT SVATOPLUK 2. a 3. při ČDP

Mladí kluci se tento víkend opravdu posnažili. V pátek jsme odjeli do Zduchovic, kde se konal Český drezurní pohár. My startovali v rámcových soutěžích těchto prestižních závodů. Vanda jela s Przedswitem Svatoplukem dvě úlohy na úrovni ,,Z“, kde se jim velmi dařilo a  výsledky 62- 64 % stačily na super 2. a 3. místo. Na těchto závodech startovala i Terezka s Ampérem v úloze ,,L“, ti obsadili 6. místo. Po těchto závodech se večer přeložili koně a Vanda odcestovala s nejmladším Wilburem do Rakouska, nedaleko Vídně, konkrétně do Weikersdorfu, kde na ně čekaly dvě úlohy pro mladé koně. Wil se předvedl naprosto skvěle, obdržel velmi vysoké hodnocení, jak za základní chody (přes 8 bodů za cval), tak i za přiježděnost a potenciál do budoucna. Výsledky 74, 6 a 76, 4 % mu zajistily dvě vítězství.

 

 

12. 06. 2017   CONELLY S VANDOU ČTVRTÍ A AMPERE S TEREZKOU PÁTÍ NA MISTROVSTVÍ SČO

V polovině sezony již začaly závody, na které bylo potřeba se kvalifikovat, jako mistrovsví a šampionáty, čili nás čeká hlavní část sezony. Mistrovsví SČO ji odstartovalo. Letos se na tomto mistrovství sešla opravdu veliká a kvalitní konkurence. Pro Terezku s Ampérem to byly první společné takto velké závody, a tak nervozita udělala trochu své, ale i tak předvedli hezkou úlohu a v celkovém součtu obsadili 5. místo v kategorii dětí. Vanda se s Conellym rozhodla hodně zariskovat, což nevyšlo podle jejich představ, a museli se spokojit s konečným 4. místem mezi seniory.

 

 

05. 06. 2017 PRZEDSWIT VI MT-4/ SVATOPLUK G DVAKRÁT ZVÍTĚZIL

Na prvních společných závodech byla Vanda se Svatoplukem. Byly takové ,,oťukávací“, aby se oba v takové situaci poznali. Vše probíhalo skvěle, hřebec se v obdelníku velice hezky předvedl a obě úlohy na úrovni ,,Z“ vyhrál.

 

 

28. 5. 2017 FÜRST WILBUR ZVÍTĚZIL V HEROUTICÍCH

Tento víkend se na závodech zařazených do KMK (Kritéria mladých koní) představil náš nejmladší člen stáje, a to Fürst Wilbur. Předvedl se naprosto skvěle, když v první úloze zvítězil za 72 %. V druhé a třetí úloze, vypsané právě pro mladé koně, získal taktéž skvělé hodnocení- 71,2 % a 72,8 % a vybojoval vždy 3. místo, tím se také jistě kvalifikoval do srpnového finále. Hodnocení rozhodčích bylo velmi pozitivní, jak v předpokladech pro vysokou drezuru do budoucna, tak do kvality přiježdění v aktuální úrovni. Wil se po celou dobu závodů choval naprosto vzorně.

 

 

22. 05. 2017 CONELLY I TENTOKRÁT ÚSPĚŠNÝ

I tento víkend bojoval Conelly na závodech v nejvyšší úrovni TT o co nejlepší výsledek a také kvalifikaci na MČR v historicky prvně vypsané velké rundě. V sobotu i v neděli se mu podařilo potvrdit svými výkony, že už mu tato úroveň nečinní žádné potíže a že mezi nejlepší koně v ČR rozhodně patří. Kvalifikaci si tek s přehledem vybojoval. V Neděli získal krásné 3. místo, kdy ho předjely pouze dvě německé dvojice, v sobotu byl těsně pátý. Závodů se zúčastnila také Terezka s Amperkem, kteří startovali na úrovni L. Nevyvarovali se ještě několika chybám, ale i tak si vyjeli prozatím svůj nejlepší výsledek na této úrovni a odvezli si jedno 3. místo.

 

 

15. 5. 2017   CONELLY ÚSPĚŠNÝ V KARLOVÝCH VARECH

Conellyho čekal náročný víkend v podobě premiérového startu v nejtěžší úrovni ,,TT“. V sobotu i v neděli startoval nejprve v úlohách T, kde vybojoval vždy 3. místo za 62,5 a 64,5 %. v neděli bylo hlavním cílem vyjetí první kvalifikace na MČR ve velké rundě. To se také podařilo, když Conelly zvládl nejtěžší úroveň výborně a zvítězil za 62,5 %. Na úrovni T startoval i Bailador, který vybojoval vždy 5. místo s výkony přes 60 %.

 

 

12. 5. 2017 NOVÝ KONÍK V TRÉNINKU

V pátek k nám dorazil na obsednutí a základní výcvik nový koník, a to malý roztomilý poník Deril. Konečně Vandy výšková kategorie.

 

 

30. 04. 2017   CONELLY DRUHÝ A AMPERE TŘETÍ V PRAZE

Tuto neděli vyrazili na drezurní závody dvě dvojice z našeho týmu, a to Vanda s Conellym a Terezka s Ampérem. Conelly startoval na začátek sezony v úrovni ,,T-IMI“. Dopustil se několika chyb z jarní rozpustilosti, ale i tak to byla velmi hezká úloha, kterou rozhodčí ocenili necelými 64 % a to znamenalo zisk 2. místa. Pro Terezku toto byly první oficiální závody, a tak byla znát i troška nervozity. Zvládla to však s Ampérem velmi dobře a mohli se radovat ze 3. místa v úloze ,,Z“.

 

 

23. 4. 2017 FÜRST WILBUR DRUHÝ V KRÁLOVICÍCH

Wilbur absolvoval své první venkovní závody v životě. Poprvé viděl drezurní obdelník v plné kráse. To všechno se mu velmi líbilo, jen jaro udělalo své, a podepsalo se na jeho koncentraci, když měl Wil pocit, že musí řehtat na úplně všechny koně v areálu. V úloze udělal chyby typické pro mladého hřebce, který je v napětí z tak vzrušivé atmosféry. I přes to všechno se ale rozhodčím nadmíru líbil, a v protokolech byly samé pochvalné komentáře, jako např.: nádherný kůň s velkým potenciálem do vysoké drezury, super kmih a chody… Konečné druhé místo v úloze Z4 bylo odměnu za náročný den.

 

 

18. 04. 2017 FÜRST WILBUR ÚSPĚŠNÝ NA PŘEDVÝBĚRU HŘEBCŮ

Náš nejmladší člen stáje, 4letý hřebec F’URST WILBUR, absolvoval úspěšně předvýběr hřebců pro plemennou knihu ČT. Komisaře velmi oslovil, a předvedl se jak se sluší a patří. O jeho kvalitách nebylo pochyb.

 

 

10. 04. 2017    NOVÉ BOXY DOKONČENY

Vzhledem k tomu, že nás často oslovují lidé s prosbou o trénink jejich koně, rozhodli jsme se ještě přistavět tři boxy. A tím tak navýšit kapacitu na 10 boxů v areálu, což je finální kapacita, aby tu vše mohlo fungovat podle našich představ.

 

 

Výsledek obrázku pro foto PRZEDSWIT VI MT-4/ SVATOPLUK G

01. 04. 2017    Plemenný hřebec PRZEDSWIT VI MT-4/ SVATOPLUK G nově v tréninku u nás

Je nám ctí, že jsme dostali důvěru od majitele plemenného hřebce moravského teplokrevníka PRZEDSWIT VI MT-4/ SVATOPLUK G, který nám ho svěřil do dlouhodobého tréninku. Vanda by ho měla připravovat do nejvyšších stupňů obtížnosti a prezentovat ho na závodech již od této sezony. Hřebec je velmi charakterní a talentovaný, tak myslíme, že práce půjde velmi dobře.

 

 

 

17. 03. 2017     DAVÍDEK JE NOVÝM ČLENEM NAŠEHO TÝMU

Tým JK Bandolero má novou posilu v podobě čerstvě narozeného Davídka Grünthala ml., který se na tento svět vylezl podívat 17.03.2017. Až do posledního dne v bříšku své maminky Vandy odjezdil 3-4 koně denně, a tak si myslíme, že velmi brzo bude sám na koních jako doma.

03. 03. 2017   AMPERE DRUHÝ NEJLEPŠÍ KŮŇ V ČR

Dnes byl zveřejněn na České jezdecké federaci každoroční přehled nejlepších drezurních koních v ČR za rok 2016. Vždy se uvádí prvních 200 nejlepších koní v sezoně, a tak tomu bylo i letos. Opravdu nás moc potěšilo, že AMPERE si udržel svou skvělou bilanci z předchozích let, a opět v silné konkurenci vybojoval úžasné 2. místo. (Připomínáme, že v roce 2012 získal 4. místo, v 2013 dokonce zvítězil, v 2014 byl 2., v 2015 byl 3., a letos tedy opět druhý). To svědčí o jeho vyrovnanosti výkonů. Je krásné se umístit mezi nejlepšími, ale udržet se tam několik let po sobě, je opravdu super výkon. Krásného umístění se dočkal i CONELLY, který v roce 2016 teprve začal startovat v těžkých úlohách, a to 25. místa. Do první třicítky se probojoval i BAILADOR, a to konkrétně na pozici 28. Velmi klukům za tyto výkony děkujeme, a budeme se snažit o to, aby v nové sezoně, byly ještě lepší.

 

 

19. 02. 2017   VANDA DVAKRÁT OCENĚNA NA JEZDECKÉM GALAVEČERU ČJF

Posledním ohlédnutím za jezdeckou sezonou 2016 bylo vyhodnocování nejúspěšnějších jezdců na Jezdeckém galavečeru ČJF. Vanda byla vyhodnocena hned dvakrát, a to za výsledky  s koněm Conelly na Mistrovství SČO a MČR.

 

 

08. 02. 2017   ROZHOVOR S VANDOU NA DRESSAGE PORTÁL

Velmi obsáhlý článek o Vandě a týmu JK Bandolero na Dressage portál Vám přinášíme pod tímto odkazem: http://dressage-index.cz/?p=53386

 

 

24. 01. 2017   SEZONA 2017 ÚSPĚŠNĚ ZAHÁJENA ANEB FÜRST WILBUR ZVÍTĚZIL NA SVÝCH PRVNÍCH ZÁVODECH

V neděli jsme vyrazili na závody, které byly pro našeho nejmladšího člena stáje tvz. okoukávací, a byly pro něj úplně první v jeho životě. O to více nás těšilo, že se choval naprosto vzorně, divákům i rozhodčím se moc líbil a slýchali jsme po celý den pochvalné komentáře. To je vždy velmi příjemné. Startoval ve dvou úlohách  stupně ,,Z“ a hned v první se mu podařilo zvítězit za skvělých 75 %. V druhé už pak neudržel plnou koncentraci, přeci jen na něj byl takový den plný vzruchů psychicky náročný, a nevyvaroval se několika drobným chybám, ale i tak bylo hodnocení opět velmi vysoké, rovných 73 % a znamenalo to tak pro něj těsně  3. místo.

 

 

17. 01. 2017   PLÁNY NA SEZONU 2017

Plánů je vždy hodně, i my se na nadcházející sezonu velmi těšíme, a doufáme, že koníci budou ve skvělé formě a bude se jim dařit, ale jak už to tak s plány bývá, jsou předběžné a vše budeme v průběhu sezony upravovat koníkům na míru dle aktuálních potřeb a jejich kondice. CONELLY- premiérově by se měl účastnit nejvyšších soutěží ,,TT“, dále by měl absolvovat Mistrovství SČO, MČR, Český šampionát, Český drezurní pohár a CDI. BAILADOR- taktéž by měl startovat na úrovni ,,TT“, a účastnit se OM, MČR a Českého šampionátu. FÜRST WILBUR- ten jako čtyřletý začne svou první závodní sezonu. Jeho plány jsou účast na soutěžích stupně Z a L, dále pak postup do finále Kritérií mladých koní na konci sezony. DUCADO YR- ten by měl startovat na středně těžké úrovni, a vyvrcholením sezony by pro něj měla být opět účast na Mistrovství Evropy iberských koní ve Francii. AMPERE a Terezka- pro ně to bude první společná  ,,ostrá sezona“ a plánů mají opravdu hodně v podobě závodů jako: Mistrovství SČO, MČR, Český šampionát a Drezurní pohár mládeže. BANDOLERO XLIV a FUSILERO III- ti už svou závodní kariéru ukončili, a tak se budou věnovat tréninkům a plemenářským povinnostem.

Komentáře nejsou povoleny.