2.6.2024   FERRARI NA SVĚTOVÝCH ZÁVODECH WAWE WORKING EQUITATION

Duc Ferrari, který je připravován především drezurně, začal být v zimě trénován i na working equitation, a daří se mu i v této disciplíně výborně. Koncem května se zúčastnil světových závodů WAWE a už na nejvyšší úrovni Masters. Čekal ho tak úkol nelehký, ale popasoval se s ním výborně, a všechna tři kola zvládl moc dobře a umístil se v polovině konkurencí nadupaného pole. Je vidět, že se stává skvělým všestranným koněm.

———————————————————————————————————-

25.5.2024   CEPR TŘETÍ VE SVÉM PRVNÍ eS

V sobotu vyrazil na závody do Líšnice u Prahy náš Prz. CEPR, který se premiérově představil na úrovni S, konkrétně v úloze JU. Dařilo se mu velice dobře a v těžké konkurenci obstál na jedničku. S krásným hodnocením 66 % obsadil třetí příčku.

———————————————————————————————————-

22.5. 2024   DANCIER LUDWIG PŘIJEL Z ODCHOVNY

Hřebeček narozený v roce 2021 (Dancier Gold x Floriscount) dorazil z odchovny k nám do stáje, kde mu začne příprava na obsedání a základní výcvik. Hezky si zvykl, už zvládá vodění a začíná s lonžováním… Pěkně pomalu a postupně, aby ho to s námi bavilo.

———————————————————————————————————-

18.5.2024   LEONARDO VIVALDI 2. VE ZDUCHOVICÍCH

Leo se v pátek poprvé představil v úloze pro mladé koně na velkém venkovním obdélníku, a to hned v docela náročné atmosféře, na Zduchovickém závodišti. Vše však zvládl skvěle, byl velmi kladně hodnocen, a s krásným výsledkem 75,8 % získal 2. místo.

———————————————————————————————————-

07.05.2024   ISSA I LEONARDO VIVALDI ZVÍTĚTILI V BENEŠOVĚ

V úterý a ve středu byly naplánované závody v Herouticích u Benešova, avšak středa byla kvůli nepřízni počasí zrušena. V úterý jsme zvládli absolvovat relativně vše, co bylo v plánu. Poprvé v životě se prezentovala na závodech kobylka ISSA (maj. Slečna Galatíková), která startovala 2x v úloze Z. Vedla si výborně a vše zvládla na jedničku. V první úloze s výsledkem 68 % vyhrála a ve druhé byla třetí s 63 %. LEONARDO VIVALDI měl startovat v úloze pro mladé koně, ale ta byla na venkovním obdelníku zrušená, a tak jsme ho přehlásili do otevřené soutěže v hale, a po velmi pěkném výkonu za 67 % zvítězil.

———————————————————————————————————-

05.05.2024 Duc FERRARI i Prz. SILVIO G ZVÍTĚZILI PŘI CENĚ ROTUNDY

Na pražskou Cenu Rotundy vyrazili velcí kluci Duc Ferrari a Prz. Silvio G, kteří startovali v nejtěžších úlohách závodu. Na úrovni T-IM1 se představil Ferrari, který se s touto úrovní rychle sžil a nečiní mu žádné problémy, a po krásném výkonu zvítězil s výsledkem skoro 67 %. V poslední soutěži dne, v úloze TT-IM2 startoval Silvio, i ten se velmi snažil a také si odvezl ze závodů prvenství. Gratulujeme.

———————————————————————————————————-

15.4.2024   FERRARI DRUHÝ VE WORKING EQUITATION

Ferrari rozšířil svou drezurní specializaci nově i o Working equitation, a to více než úspěšně. Postavil se na start hned druhé nejvyšší úrovně, ,P“, a zvládl to výborně. V drezurním testu zvítězil, v maniability byl druhý, a ve speadu čtvrtý, celkově z toho vzešlo skvělé 2. místo. Tímto výkonem se kvalifikoval na mezinárodní závody, které na něj čekají už v nevyšší úrovni Masters na přelomu května a června.

———————————————————————————————————-

07.04.2024   Duc FERRARI 2x ZVÍTĚZIL V KARLOVÝCH VARECH

Ferrari udělal přes zimu ohromný pokrok, a tak zahájil sezonu rovnou na úrovni ST. V sobotu startoval v úloze ST-YU, kterou zvládl naprosto výborně. S výsledkem 64,5 % zvítězil. V neděli jsme Ferryho přehlásili do ještě vyšší úrovně, a to do T-IM1. A sami jsme byli mile překvapeni, jak úžasně se s tímto úkolem popasoval, úlohu zvládl jako naprostý profík. I v tomto závodě Ferrari zvítězil s výsledkem bezmála 65%.

———————————————————————————————————-

17.3.2024   LEONARDO I CEPR ZVÍTĚZILI

Tento víkend na Benešovsko vyrazili na závody Leonardo Vivaldi a Przedswit Cepr. Leo si vedl skvěle i přes to, že je úplně na začátku své sportovní kariery a zkušenosti musí teprve nasbírat. Je však nesmírně charakterní a inteligentní, a tak to jde velmi rychle. O jeho talentu tu ani není řeč. První start vyhrál se super výsledkem 75 %. I ve druhém závodě se mu velmi dařilo, a vybojoval místo druhé, opět s bezva výsledkem k 68 %. Cepr se postavil na start až poslední soutěže, na úrovni ,,L“.  Úloha se mu také výborně povedla, vše předvedl velmi precizně a obdržel od rozhodčích známku bezmála 69%, a i on nenašel přemožitele a vyhrál.

———————————————————————————————————-

03.03.2024   NOVÁ SEZONA SKVĚLE ZAHÁJENÁ, SILVIO G 2X ZVÍTĚZIL

O více než úspěšný vstup do sezony 2024 se postaral o víkendu Przedswit Silvio G (majitel p. Galatík) na závodech ve Slovenských Motěšicích. Startoval 2x v úloze stupně TT- IMA. V sobotu za výkon obdržel super hodnocení 66, 5 % a zvítězil.  V neděli si ještě polepšil, a to na 67,7 % a opět nebyl poražen. Máme ohromnou radost, že se přes zimu podařilo zase posunout laťku o něco výš.

———————————————————————————————————-

2.1.2024   VANDA JE V ENCYKLOPEDII OSOBNOSTÍ

Radost nám udělal fakt, že byla Vanda oslovena s žádostí o poskytnutí svého životopisu do Encyklopedie osobností, která vyšla nyní v prosinci.

———————————————————————————————————-

28.12.2023  BRATŘI FERB A FRIXOS NA ODCHOVNĚ

Tak kluci Fidertanzove, Ferb Grünthal a Frixos, jsou doma ( dneska odstavení od maminek a převezeni na odchovnu). Vše proběhlo hladce, zítra se začlení do chlapeckého stáda, a budou si užívat dětství do tří let.

———————————————————————————————————-

20.12.2023   VESELÉ VÁNOCE

Tým JK Bandolero přeje všem krásné Vánoce a hlavně hodně štěstí a zdravý v novém roce. Ať se všem splní jejich přání, tráví krásné chvíle se svými koňmi a všechny cesty vedou k jejich vysněným cílům. A hlavně při práci se svými koňmi nezapomínejte, že cesta je cíl a je třeba si ji co nejlépe užít, a ze všech situací se co nejvíce poučit. Výzvy přijímejte s pokorou.

———————————————————————————————————-

15.11.2023   ZHODNOCENÍ SEZONY 2023

Sezona 2023 byla velice vydařená. Vanda prezentovala na závodech čtyři koně. Prvním byl Przedswit Silvio G ‚(maj. P. Galatík), který startoval na nejvyšší úrovni TT, kde z osmi startů proměnil pět v medailové umístění. Druhým byl Duc Ferrari, který se krásně ustálil na úrovni ,,S“. I ten se pětkrát umístil na stupních vítězů, a kvalifikoval se ve své kategorii na Mistrovství Evropy iberských koní, které se na podzim konalo v Paříži. Třetím byl Przedswit Cepr, který se účastnil drezurních úloh stupně ,,L“. Dojel si pro dvě vítězství a dvě třetí místa, a na Mistorvství SČO týmy bral bronz. Posledním ,,závoďákem“ byl mlaďoučký, teprve tříletý, Leonardo Vivaldi, který se představil rovnou ve Finále KMK tříletých, a s výsledkem přes 81% zvítězil. Do týmu přibyli dva letos narození hřebečci. Ferb Grünthal, který obdržel od německých komisařů fohlenprämii, a Frixos, který se může pyšnit dokonce Elite fohlen. Nového majitele našla prémiovaná klisnička Danita. Závodil i nejmladší člen týmu Dáda, který získal stříbro a bronz v sedle poníků. A nyní začala zimní příprava, a my už se moc těšíme na sezonu 2024.

———————————————————————————————————-

28.10.2023 FERRARI SE PŘIPRAVUJE NA SEZONU 2024 VE VELKÉM STYLU

Ferrari se letos díky výborným výsledkům opět kvalifikoval na Mistrovství Evropy iberských koní, které se tento víkend konalo v Paříži. Nakonec tam neodcestoval, jelikož byl jediný z ČR, a tak jsme usoudili, že budeme ještě trénovat a odložíme jeho účast na příští rok, kde se prezentuje ve vyšší úrovni. To se bude konat v Holandsku. Nic méně, plány s ním jsou na příští rok veliké, a kromě ME v drezuře je plán, zúčastnit se i Mistrovství Evropy ve WE. Což se zatím zdá, jako plán a cíl velmi náročný, ale my máme ve Ferrariho opravdu víru, že vše dokáže a na tuto cestu s ním se v nadcházejících měsících moc těšíme. Vrcholová příprava již začala.

———————————————————————————————————-

14.10.2023   CEPR ZÍSKAL 3.MÍSTO NA POSLEDNÍCH ZÁVODECH SEZONY

Absolvovali jsme poslední závody letošní sezony, a to v Líšnici u Prahy. Vyrazil tam náš Przedswit Cepr, do úlohy L-DD. Vedl si moc dobře a se ziskem přes 65 % získal 3. místo. Nyní začíná zimní příprava, na kterou se moc těšíme a doufáme, že se zase posuneme o kousíček dál.

———————————————————————————————————-

08.10.2023   DÁDA ÚSPĚŠNÝ NA SEPÍKOVĚ ŠAMPIONÁTU

Jako v předešlých letech, i letos se Dáda zúčastnil Sepíkova šampionátu v Lysé nad Labem. A velmi se mu tam dařilo. V první soutěži- klusový parkur, sedlal skvělého ponyho Trawel Cu Mel, a čistým výkonem ve velmi rychlém čase vybojoval 3. místo. V jízdě zručnosti (Working equitation) sedlal poníka Berlicota, a spolu s ním získal stříbrnou medaili. A v závěrečném dostihu ,,Velká pardubická“ vybojoval taktéž stříbro. Gratulujeme našemu nejmladšímu členu týmu.

———————————————————————————————————-

06.10.2023  POHÁDKOVÝ FOND WILBUR OPĚT POMÁHAL

Pohádkový Wilbur mohl z vybraných prostředků z prodaných knih ,,Příběhy statečných koní pro statečné děti“ opět pomáhat. Tentokrát čtyřletému chlapci Adámkovi s diagnostikovanou Centrální hypotonií.

pohadkovahipoterapie.cz | pohadkovahipoterapie.cz

———————————————————————————————————-

30.9.2023   FUSILERO CVÁLÁ ZA DUHOU

V pátek se stalo nebe zase o něco hezčím, když na něj odcválal nejkrásnější kůň Fusilero. Kůň s nejkrásnějším srdcem, co znám. Dávalo lásku všude kolem sebe více než 25 let. Jeho charakter se nedá popsat slovy. Byl úžasný, a já doufám, že i on si život s námi užil naplno. Osudnými se mu asi staly melanomy, se kterými jsme úspěšně více jak 12 let bojovali. Těžko říci…nespecifické kolikové příznaky, ale nejspíš melanom někde uvnitř. Fusík byl pro hodně lidí osudový kůň, pro Dádu první životní. Nikdy nezapomeneme. Děkujeme, že si tu s námi tak dlouho byl.

———————————————————————————————————-

24.9.2023   LEONARDO VIVALDI VÍTĚZÍ VE FINÁLE KMK 

K naší veliké radosti se podařilo našemu teprve tříletému Leovi zvítězit ve Finále KMK 3letých. Choval se naprosto skvěle a ukázal svůj veliký potenciál.

———————————————————————————————————-

13.9.2023 TIZIANO A LEONARDO OBSEDNUTI

Naši dva tříletí kluci, Tiziano Vecelli a Leonardo Vivaldi jsou obsednuti. Oba jsou moc hodní, chytří a talentovaní. Pracují na jízdárně, ale už i v terénu. Udělali jsme zkoušku, jak jim to bude příští rok slušet na drezurním obdelníku.

———————————————————————————————————-

13.08.2023 DUC FERRARI POPRVÉ NA MČR

Ferrari se poprvé zúčastnil Mistrovství ČR, a zvládl to na jedničku. Atmosféra závodů této úrovně není jednoduchá a Fery ji zvládl nad naše očekávání dobře, téměř jako profík. Ukázal tak, že se s ním pomalu může počítat i na velké meetingy. Byly to pro něj doposud nejtěžší úlohy, ve kterých startoval a všechny cviky se mu podařily podle našich představ. Čeká nás samozřejmě ještě hodně moc práce, ale jsme na dobré cestě. Obsadil s Vandou konečné 6. místo.

———————————————————————————————————-

23.07.2023 FRIXOS JE ELITNÍ, FERB PRÉMIOVANÝ

Včera byl super den a krásně strávené odpoledne s letošním ročníkem malých hříbků, který se opravdu vydařil. Bratři, jak se patří po Fidertanz váleli a moc se líbili. Ferb (matka po Desperados) obdržel prémii oldenburského svazu. A Frixos (maminka po Serano Gold) obdržel od oldenburských komisařů dokonce ELITU. Máme velikou radost z kluků a veliké díky patří skvělé chovatelce.

———————————————————————————————————-

16.07.2023 FERRARI VYHRÁL V KOLE ČDP V KARLOVÝCH VARECH

O víkendu jsme vyjeli na kolo drezurního poháru do Karlových Varů-Děpoltovic. Silvio startoval v nejtěžších úlohách Velké rundy- TT. V sobotu bylo snad 50 stupňů, ale i tak se moc snažil. V neděli pro změnu startoval hned v 8 ráno poté, co byla celou noc bouřka a pršelo, čili sjízdnost obdélníka byla náročná, ale pořadatelé se snažili seč jim síly stačily… Byla z toho dvě 3.mísa. V eskové úrovni startoval Duc Ferrari. V sobotu v JU, kde po velmi pěkné úloze obdržel taktéž třetí místo. V neděli byl jeho výkon ještě lepší, i přes to, že startoval v doposud pro něj nejtěžší úloze JJ, kterou jsme si chtěli vyzkoušet před startem na MČR. Zvládl to skvěle, rozhodčí jeho výkon ocenili vysokými známkami a vyhrál.

———————————————————————————————————-

13.07.2023 DANITKA MÁ NOVOU MAJITELKU

Jsou nabídky, které se zkrátka nedají odmítnout ????. Ne po finanční stránce, ale prostě proto, že cítíte, že to tak všechno má být…No od začátku. To je tak, když si zarezervujete spojení- super kobylu se skvělým skokovým původem puštěnou úžasným drezurním hřebcem. Těšíte se, že se narodí bezva hřebeček. No ejhle, ona holka. Trháme si vlasy, ale pak odmítneme a koupíme jiného hřebečka. No ale okolnosti chtěly (a nešlo s tím nic udělat), že po půl roce byla holka naše. Říkáme si, asi osud, asi je na čase, dát těm holkám taky šanci, přesvědčit nás, že u nás mají místo. Už jsme se začali na práci s ní těšit. A najednou nabídka. Ne ledajaká, ale nabídka snů. To je tak, když prodáte koně a on si toho ani nevšimne.  Tak nešlo nesouhlasit. Nová majitelka téhle úžasné slečny je nyní naše nejskvělejší klientka, kterou jsme měli možnost skoro dva roky prověřit, a prošla s vyznamenáním. Danitka zůstane na ,,naší“ odchovně, a pak k nám přijde na obsednutí a do tréninku.

———————————————————————————————————-

25.06.2023 Prz. SILVIO G VYSTUPOVAL NA CHOVATELSKÉM DNU V TLUMAČOVĚ

Silvio G byl hlavním hřebem Chovatelského dne v Zemském hřebčinci Tlumačov. Byl pozván na tuto akci, aby předvedl drezurní ukázku na úrovni Grand Prix, a tím prezentoval své plemeno Moravského teplokrevníka. Této úlohy se zhostil skvěle a dojal publikum. Byla to krásná podívaná.

———————————————————————————————————-

24.06.2023 Prz. CEPR ZÍSKAL BRONZ NA MISTROVSTVÍ SČO

Zepík absolvoval první z větších letošních závodů, a to Mistrovství SČO. Pro něj to byl hlavní závod sezony, a zvládl ho výborně. Předvedl krásnou úlohu a i přes Vandy menší zabloudění v obdelníku brali nakonec super bronzovou medaili.

———————————————————————————————————-

03.06.2023 FERRARI OPĚT ZVÍTĚZIL

V sobotu jsme vyrazili na závody jen na otočku, s Ferrarim, do areálu kousek od Prahy- do Líšnice. Máme to tzv. za humny, a ještě jsme tam nebyli. Jeli jsme si pro druhou kvalifikaci na MČR týmy a ME iberských koní, které se letos koná v Paříži. Ferry byl na opracovišti super, ještě i na přípravném obdélníku před úlohou, ale když vstoupil do obdélníku (startovalo se zevnitř) a on uviděl v rohu u M výběhy asi z 20ti koňmi, zřejmě si vzpomněl na hřebčí léta a jaksi se rozsypal ????. Už se to jevilo jako beznadějné, ale včas se vzpamatoval a opět zkoncentroval a předvedl hezkou úlohu. Mise byla splněna, kvalifikace vyjeta a Ferry opět zvítězil.

———————————————————————————————————-

21.05.2023 TŘI VÍTĚZSTVÍ PRO FERRARIHO A SILVIA G

Tento víkend jsme absolvovali pražské kolo Českého drezurního poháru, na které vyrazili Ferrari a Prz. Silvio G. Oba kluci se strašně snažili a udělali nám ohromnou radost. Ještě je hodně práce před námi, ale pořád to má vzestupnou tendenci a to nás motivuje . Ferrari startoval v sobotu v S-JU a v neděli v S-JD. Oba dva dny obdržel přes nádherných 68,5 % a 2x vyhrál. Silvio soutěžil po oba dva dny v nejtěžších úlohách stupně TT (IMA a IM2). V sobotu byl 2. za 65% a v neděli vyhrál za 66,5%.

———————————————————————————————————-

01.05.2023 VÍTÁME JEŠTĚ JEDNOHO HŘEBEČKA DO NAŠÍ RODINY

S radostí oznamujeme, že jsme letos pořídili ještě jednoho hřebečka, který dostal jméno FRIXOS. I ten je stejně jako Ferb po otci Fidertanz, z matky po Serano Gold x De Niro. Bude super sledovat dva polobratry ve stejném ročníku se stejnými podmínkami odchovu a tréninku, jak si povedou a moc se na tuto cestu těšíme.

———————————————————————————————————-

30.4.2023 SILVIO G ZVÍTĚZIL V PRAŽSKÉ CENĚ ASTORA

Na druhé závody letošní sezony do Prahy vyrazil Duc Ferrari a Prz. Silvio G. Ferrari se poprvé představil v úloze S-JD, kde si vedl velice dobře a získal krásné 3.místo. Zajistil si tak první kvalifikaci na MČR i na ME, které se letos koná v Paříži. Silvio se představil v nejtěžší soutěži celých závodů, v hlavní ceně Astora, a to v úloze TT-IMA. I ten si vedl skvěle a zvítězil. Oba nám udělali velikou radost.

———————————————————————————————————-

27.04.2023 ODJELA HERMIDA Z, A DORAZILA ISSA

Po více jak ročním výcviku dneska odpoledne odjela PRE kobylka Hezmida Z zpět ke své majitelce, a už v noci na její místo dorazila roztomiloučká slečna Issa. Zdrží se tu u nás cca 2 roky, doobsedne se a bude zařazena na příští sezonu do závodního programu, čili ji uvidíte s Vandou na obdélnících.

———————————————————————————————————-

08.04.2023 Prz. CEPR 2x ZVÍTĚZIL NA VELIKONOČNÍCH ZÁVODECH V PRAZE

Letošní sezona byla úspěšně zahájena díky výsledkům Prz. Cepra. Ten vyrazil na velikonoční závody do Prahy, kde se premiérově představil na úrovni L, konkrétně v úlohách DD. A to jak v pátek, tak v sobotu. Po oba dva dny předváděl krásné úlohy, hodnocené 65,4 a 69, 2 % a tak se mu podařilo dvakrát zvítězit.

———————————————————————————————————-

14.03.2023 VÍTÁME NOVÉHO HŘEBEČKA DO NAŠÍ RODINY

S hrdostí oznamujeme, že se naše koňská rodina rozrostla o nového člena. Je jím hnědý hřebeček s úžasným původem- Fidertanz x Desperados x Donnerhall,  a dostal jméno FERB GRÜTHAL. (Pojmenoval ho náš nejmladší jezdec, Davídek). Máme z něj velikou radost.

———————————————————————————————————-

12.03.2023   I LEONARDO VIVALDI UŽ JE DOMA

I náš druhý letos tříletý hřebeček dorazil dneska k nám do stáje. Tím už je letošní ,,sbírka“ kompletní a může začít obsedání a základní výcvik, o srandu je postaráno.

———————————————————————————————————-

18.02.2023  VANDA BYLA OCENĚNA NA JEZDECKÉM GALAVEČERU

Tuto sobotu jsme vyrazili do Kolína, a to na poslední ohlédnutí za sezonou 2022. Na jezdeckém galavečeru se vyhlašovali nejúspěšnější jezdci sezony. Vanda byla oceněna hned několikrát, a to díky svým čtyřem čtyřnohým parťákům, které v dané sezoně prezentovala. Těmi byli: Prz. SILVIO G, Prz. CEPR, POMELO a Duc FERRARI. Gratulujeme.

———————————————————————————————————

29.01.2023 ZHODNOCENÍ SEZONY 2022

Sezona 2022 byla velice úspěšná. Vanda sedlala na závodech čtyři koně. Nejmladší Przedswit Cepr zahájil sportovní kariéru skvěle. Z šesti startů se mu podařilo 4x vyhrát, být jednou druhý a jednou třetí. Se známkou 70 % zvítězil i na Mistrovství SČO-Týmy. Náš o rok starší Duc Ferrari zvítězil v úvodu sezony v Karlových Varech na úrovni L, a v druhé polovině sezony postoupil o stupeň výš do střední obtížnosti. V té se kvalifikoval na Mistrovství Evropy mladých iberských koní, které se konalo v listopadu v Belgii, a obsadil 13. místo. Třetím koněm, kterého Vanda prezentovala, byl Pomelo VII (maj. M. Fejtková). Ten zvítězil v několika soutěžích z kraje sezony, na vítězné vlně pokračoval i na MČR Týmy, a z Brna si odvezl zlatou medaili. I Pomelo se zúčastnil Mistrovství Evropy v Belgii, a v jednotlivcích získal super 10. místo. Čtvrtým parťákem byl Przedswit Silvio G (maj. P. Galatík). Silvio získal tři vítězství na úrovni T a jedno dokonce v nejtěžší soutěži stupně TT, v které se v roce 2022 premiérově představil. Na podzim získal stříbro na Mistrovství SČO jednotlivci. Za výsledky v sezoně byl uchovněn pro dalších několik plemenných knih. Jako každý rok, i letos, jsme zakoupili jedno drezurní hříbátko, a je jím Prémiovaná klisnička Danita (Diamond First- Diamond Hit x Fürst Heinrich) x (Cormint- Calido I x Carthago). Druhým závodním jezdcem naší stáje je Davídek, který získal dva bronzové poháry v jízdách zručnosti, s koňmi Conelly a Bernay). Nyní jsou všichni koně v zimní přípravě a moc se těšíme na sezonu 2023.

———————————————————————————————————-

30.12.2022   TIZIANO VECELLI KONEČNĚ DOMA

Uteklo to jako voda a první z našich hříbátek dospělo a přijelo z odchovny domů, kde mu pomalu začne drezurní příprava. Ráno jsme převezli od chovatelky malou Danitku na odchovnu, a tam pak naložili Tiziana a přivezli k nám. Už se strašně těšíme na práci s ním.

———————————————————————————————————-

17.12.2022 INCRIVEL PRODÁN

Klientský lusitano krasavec Incrivel našel nový domov, kam dnes odcestoval. Místo něj přijel opět lusitano chlapec, tentokrát valášek Marujo.

———————————————————————————————————-

30.11.2022 OBSEDACÍ SEZÓNA ZAČÍNÁ

Dneska dorazil mladý chlapík po Firestone na obsedání a základní výcvik. Tím je obsedací zimní sezona zahájená :-) .

———————————————————————————————————-

06.11.2022 POMELO A FERRARI NA MISTROVSTVÍ EVROPY V BELGII

Máme za sebou úžasné závody, a to daleko za hranicemi naší země. Vyrazili jsme do Belgie na Mistrovství Evropy iberských koní. Bylo to něco neskutečného, a my jsme byli rádi, že jsme součástí takové akce. Kvalifikace si vyjel 6ti letý Duc Ferrari a 8mi letý Pomelo. Pro oba to byla první akce takovýchto rozměrů, a oni se s tím popasovali vážně skvěle. Zvládli jak dlouhou cestu na místo dějiště, tak středeční warm-up, a čtyři dny zápolení. Oba podávali výkony na které jsme byli pyšní. V celkovém součtu to znamenalo pro Pomela 10. a pro Ferrariho 13. místo.

———————————————————————————————————-

11.10.2022   Prz. SILVIO UCHOVNĚN PRO ČT

Dnes jsme vyrazili na chovatelskou akci do hřebčince v Písku, a to na uchovnění s Prz. Silviem G. (Na základě dosažené výkonnosti drezura TT, a splnění limitů- 3x T přes 65 %). Dařilo se mu skvěle, komisi se moc líbil a s vysokým hodnocením byl uchovněn pro plemennou knihu Českého teplokrevníka. (Působí i v MT).

———————————————————————————————————-

08.10.2022 DÁDA DVAKRÁT TŘETÍ NA SEPÍKOVĚ ŠAMPIONÁTU

Letos poprvé vyrazil na závody i náš nejmladší člen Davídek. Představil se na závodech v Lysé nad Labem- Sepíkův šampionát, který je velmi oblíbený a konkurence je silná. Moc se mu dařilo. V první soutěži- jízdě zručnosti sedlal Conellyho, a získali 3. místo. Následoval parkur, kde se prezentoval s poníkem Trawel Cu mel a za bezchybný výkon obdrželi místo šesté. Na závěr dne absolvoval trail s Barnym, kde z 21. startujících brali opět bronzovou příčku.

———————————————————————————————————-

25.09.2022   FERRARI SE PREZENTOVAL NA VÝSTAVĚ V LYSÉ NAD LABEM

Náš španělský Duc Ferrari se prezentoval na výstavě Kůň v Lysé nad Labem v kolekci Pura Raza Espaňola. Skvěle zvládl jak dopolední chovatelské přehlídky na ruce, tak odpolední program pod sedlem při drezurní ukázce. Je vidět, že už je z něj rozumný profík a může se s ním počítat na velkých závodech.

———————————————————————————————————-

20.09.2022 PŘIJALI JSME NOVÉ KONĚ DO VÝCVIKU

Přijali jsme do výcviku dva nové koně, a to na přípravu k prodeji. Devítiletého lusitana Incrivela a šestiletého slovenského teplokrevníka Ivana G. Snad jim nalezneme ty nejlepší nové domovy.

———————————————————————————————————-

11.09.2022 SILVIO ZVÍTĚZIL V CENĚ VERONY

V neděli vyrazili Ferrari a Silvio na pro nás poslední závody na území ČR, kterými byla Cena Verony. Ferrari se představil v úloze S JU, což pro něj byla premiéra ve FEI střední úrovni. Popasoval se s tím skvěle a získal 4.místo, a potvrdil tak svou formu před Belgickým evropským šampionátem. Silvio startoval v odpolední T-IM1, a zajel skvělou úlohu, kde s krásným hodnocením zvítězil.

———————————————————————————————————-

01.9.2022   PROJEKT PRO DĚTI JDE DO FINÁLE

S radostí můžeme oznámit, že knihy pro projekt Pohádková hipoterapie jsou vytištěné a můžou vyrazit k dětem a k těm co je potřebují :-) . Jsme hrdí, že jsme součástí této akce a doufáme, že se Příběhy statečných koní budou všem statečným dětem líbit. Peníze z nich budou nadále rozděleny dětem se zdravotními problémy a Pohádkový fond Wilbur bude pomáhat kde to jen půjde. pohadkovahipoterapie.cz | pohadkovahipoterapie.cz

———————————————————————————————————-

27.08.2022  DALŠÍ MEDAILE DO SBÍRKY- ZLATÁ PRO CEPRA A STŘÍBRNÁ PRO SILVIA

Včera jsme zažili skvělý a úspěšný den na Mistrovství SČOM. Do týmů si vybrala Vanda nejmladšího ze svých parťáků a dobře udělal. Prz. Cepr podal super výkon, a výsledkem přes 69 % výborně rozjel týmovou soutěž. Ostatní členové- svěřenky Vandy, také předváděly krásné úlohy a s výsledky přes 65 % udržely vítězství až do konce. (Kristýna Hájková a Conelly, Lucie Musilová a Tarantina, Anna marenová a Trawel Cu Mel). Kristýnka s Conellym vybojovala i stříbrnou medaili v jednotlivcích v kategorii juniorů. Vanda si do jednotlivců v seniorské kategorii vybrala Prz. Silvia G, a výsledek přes 67 % zajistil této dvojici také stříbrnou medaili. Všem moc gratulujeme.

———————————————————————————————————-

14.08.2022   POMELO ZÍSKAL ZLATO NA MČR

Máme za sebou náročné MČR v drezuře, které se konalo v Brně. V jednotlivcích Vanda představila 9ti letého Prz. Silvia, a to v malé rundě. Silvio podával po všechna tři kola vyrovnané výkony a získal celkové 6. místo. Do týmů byl postaven 8mi letý Pomelo. Ten se představil v prvním kole, do druhého nenastoupil pro zdravotní indispozici (oteklé oko), ale celý tým podával super výkony, a to v konečném součtu znamenalo zlatou medaili.

———————————————————————————————————-

02.08.2022   DANITA ZÍSKALA OLDENBURSKOU PRÉMII

Dnes přijeli z Německa komisaři Oldenburského svazu posuzovat a oceňovat letošní hříbátka. Předvedena byla i náš Danita, velice se líbila, chválili exteriér i pohyb a byla oceněna prémií.

———————————————————————————————————-

22.07.2022   PRZ.CEPR OBSADIL VE ZDUCHOVICÍCH BRONZOVOU PŘÍČKU

V pátek jsme vyrazili do Zduchovického areálu, kde se konal Národní pohár. Sešla se veliká konkurence a startovní pole byla silně obsazená. Cepr se představil ve svém posledním Zetku (nyní přestupuje již do vyšší úrovně),a podal svůj standardně bezvadný výkon hodnocený přes 66 %. Obsadil díky němu 3. příčku. Ve střední úrovni startoval španělský Pomelo, i ten si vedl dobře a získal místo páté. To byly poslední závody před MČR, kde budou startovat v polovině srpna právě Pomelo a Silvio.

———————————————————————————————————-

17.07.2022 FERRARI SI SPLĚNIL KVALIFIKACI NA ME

Ferrari se poprvé představil na střední úrovni a vedl si dobře. Obsadil 3. místo a výsledkem si splnil kvalifikaci na letošní Mistrovství Evropy iberských koní, které se koná v polovině října v Belgii.

———————————————————————————————————-

02.07.2022    OCENĚNÍ STŘEDOČESKÉ OBLASTI ZA ROK 2021 

Poslední ohlédnutí za loňskou sezonou proběhlo ve Zduchovicích na slavnostním předáváním cen Středočeské oblasti. Vanda přebírala pohár především za výsledky s koněm Prz. Silvio G. Oceněná byla i Kristýnka Hájková s koňmi Trawel Cu Mel a Conelly. Gratulujeme.

———————————————————————————————————-

25.6.2022 MELOSA, NOVÁ KRÁSKA DO VÝCVIKU

Ve středu k nám přijela nová Portugalská kráska, která u nás absolvuje pár měsíců výcvik, a bude následně nabídnuta novému majiteli. Přejeme jí hodně štěstí.

———————————————————————————————————-

19.6.2022 NÁVŠTĚVA U MALÝCH CHLAPCŮ

Udělali jsme si pravidelný výlet za našimi chlapci, a zhodnotili jsme, že rostou opravdu do krásy :-) . Moc se na ně těšíme.

———————————————————————————————————-

15.6.2022 TORRICELLA ÚSPĚŠNÁ V DÁNSKU

Pravá sestra našeho Tiziana, kterou jsme v říjnu přijali do výcviku, na obsedání a přípravu na zkoušky konané v Dánsku, byla tuto středu velice úspěšná. Zkoušky splnila dle představ a obdržela prémii. Gratulujeme chovatelce.

———————————————————————————————————-

12.06.2022   SILVIO G ÚSPĚŠNÝ V KARLOVÝCH VARECH

Silvio G se výborně prezentoval tento víkend v Karlových Varech. Startoval na úrovni T a TT a vedl si naprosto skvěle. Všechny výsledky byly přes 66-67 %. Obdržel za ně 4. a 5. místo a byl ve všech soutěžích poražen pouze dvojicemi z Německa. Byly to poslední závody potřebné pro zisk kvalifikací na všechna důležitá utkání v druhé polovině sezony. Nyní čeká naše koně malý odpočinek, fyzio a pak hurá do druhé poloviny sezony…Pevně věříme, že bude stejně úspěšná, jako ta první.

———————————————————————————————————-

06.06.2022   CONELLY S KRISTÝNKOU ZVÍTĚZIL V KRÁLOVICÍCH

Máme velikou radost, když věci, které děláme, dávají smysl. Conelly, který byl po několik sezon stájovou jedničkou Vandy, a to až do úrovně Grand Prix, je nyní skvělý učitel pro talentovanou Kristýnku Hájkovou. Stala se z nich naprosto sehraná dvojice a letos se jim na juniorské úrovni opravdu daří. Od zahájení sezony nasbírali několik předních umístění, a tento víkend dokonce ve velice silné konkurenci zvítězili se skvělým výsledkem přes 66 %. Jsme moc rádi, že jsme součástí tohoto procesu, kdy se rodí nové hvězdy a naši koně v něm hrají hlavní roli.

———————————————————————————————————-

28.05.2022 SILVIO G VYHRÁL V PREMIÉROVÉM TT, CEPR V Z

Oba kluci dokázali opět zvítězit v sobotním klání na pražské Kopanině. Zepík v úloze ,,Z“ s výsledkem 67 %, Silvio šel úlohu stupně ,,TT“ IM2 poprvé v životě, prozatím spíše tréninkově, ale i tak ukázal, že až se vše ustálí, nebude mu tento stupeň dělat velké obtíže a vedl si moc dobře. Doufáme, že má před sebou mezinárodní kariéru.

———————————————————————————————————-

23.05.2022 Projekt POHÁDKOVÁ HIPOTERAPIE jde do finále

Projekt, který je pod záštitou našeho klubu se blíží do samotného finále. Nebo možná startuje novou éru??? Ještě nebudeme předbíhat a vezmeme to pěkně postupně. Jisto jistě  uzavírá období fotek, textů, ilustrací a grafiky….Nyní se může pochlubit konečnou podobou, v jaké se bude těšit na své budoucí dětské majitele. Nyní byla dokončena úžasná grafika, a když vše dobře dopadne, bude se v červnu tisknout první náklad, 1000 kusů. V první vlně se na knihu Příběhy statečných koní pro statečné děti můžou těšit děti na vybraných akcích, na podzim už bude kniha k dostání pro všechny nadšence a čtenáře i v knihkupectvích…. Jupí.

pohadkovahipoterapie.cz | pohadkovahipoterapie.cz

———————————————————————————————————-

15.05.2022 FERRARI I POMELO ÚSPĚŠNÍ V KARLOVÝCH VARECH

Tentokrát vyjeli na závody kluci Španěláčci, a dařilo se jim také skvěle. Na úrovni L zvítězil Duc Ferrari s výsledkem přes 67 %. O stupeň výš, v úloze S-JD se předvedl Pomelo VII, a ten si vybojoval 3. místo za 66,5 %. Dělají nám všichni moc velikou radost.

———————————————————————————————————-

07.05.2022  NOVÝ ČLEN NAŠEHO TÝMU- DANITA

S radostí můžeme oznámit, že se náš tým rozrostl o nového člena, oldenburskou klisničku Danitu. Otec Diamond First (Fürst Heinrich x Famos) a matka po Cormint x Carpaccio. Určitě je výjimečná, jelikož je to naše první slečna.

———————————————————————————————————-

23.04.2022 KLUCI PRZEDSWITI OPĚT VÍTĚZILI

V sobotu vyrazili na závody do Prahy oba Przedswiti, resp. Cepr, a tentokrát i Silvio G. Dopoledne se představil v úloze Z mladý Cepr, který i tentokrát zvítězil, a to se super hodnocením- 72 %. V podvečer převzal štafetu Silvio G, který se letos představil na závodech poprvé, vzhledem k tomu, že začátkem dubna se věnoval také rodičovským povinnostem a byl odebírán a mražen. Ten startoval v nejtěžší úloze dne T-IM1, a i ten předvedl skvělý výkon ohodnocen přes 68 % a také vyhrál.

———————————————————————————————————-

10.04.2022 Prz. CEPR i POMELO ZVÍTĚZILI NA VELIKONOČNÍ CENĚ PRAHY

Velikonoční cena se nesla v duchu aprílového počasí. Chvíli sluníčko, chvíli déšť, a dokonce i sněhová vánice…My si myslíme, že mladí koně mají být zvyklí na všechno, a tak jsme se tím nenechali rozhodit a užili jsme si závody, jak se patří. V sobotu se poprvé na venkovním obdelníku představil Prz. Cepr, který startoval na úrovni Z. V první úloze získal druhé místo a tu následující soutěž už s lehkostí vyhrál. V neděli pak startoval na úrovni S krasavec Pomelo. Ten pokračoval na vítězné vlně a zopakoval březnový výsledek se kterým zvítězil i nyní. Kluci nám dělají radost.

———————————————————————————————————-

03.02.2022   Torricella odjíždí do Dánska, místo ní přijela Hermida Z

Torricella, která přijela koncem října na obsednutí, odjíždí do Dánska na zkoušky PSL, a na její místo nastoupila do výcviku nádherná PRE klisna, Hermida Z, z chovu YeguadaD.

———————————————————————————————————-

06.03.22   SEZONA ÚSPĚŠNĚ ZAHÁJENA- POMELO ZVÍTĚZIL

Dnes jsme zahájili sezonu 2022 a to i přes velikou zimu úspěšně- vítězně. Na svou premiéru vyrazil 8mi letý PRE valach Pomelo, který je u nás od loňska ve výcviku. Začíná být s Vandou krásně sehraný, a tak se popasovali rovnou s úrovní ,,S“ resp. S2. Předvedli krásnou úlohu hodnocenou známkou 68% a zvítězili.

———————————————————————————————————-

06.02.2022  VÍTÁME VE STÁJI NOVOU SLEČNU- IRSONNE

Dneska jsme přivítali ve stáji tuto krásnou KWPN slečnu, IRSONNE. (Glock’c Johnson X Sandro Hit). Jsme zvědaví, co setkání s ní přinese. Někdy začínáme věřit na osud.

———————————————————————————————————-

 

31.1.2022 PLÁNY NA SEZONU 2022

Pomalu, ale jistě se nový rok rozjíždí, a my doufáme, že bude fajn a začínáme se na něj těšit. Především na nadcházející sezonu. Pro letošní rok máme připravené na závody 4 koně. Jedničkou bude 9ti letý moravský plemeník Prz. SILVIO manželů Galatíkových. Ten by se měl představit na nevyšší úrovni Grand Prix, jak v ČR, tak i v zahraničí, a dále i na MČR. Dvojku má 8mi letý PRE valach POMELO Marty Fejtkové. Je to Vandy nováček, a tak zvolíme pomalejší start v nižších úrovních, ale myslíme si, že se tam dlouho nezdržíme, a rychle budeme postupovat výš a výš. Trojku má náš 6ti letý PRE FERRARI. Ten se bude prezentovat v úlohách pro mladé koně a na úrovni S. A čtyřka byla přidělena našemu 5ti letému Prz. CEPR, který bude závodit jak v drezurních obdélnících v úlohách pro mladé koně a na úrovni L, tak ale i ve skocích. Dále moc děkujeme za spolupráci s Glord.cz. Tyto oleje jsou již nedílnou součástí jídelníčku našich koní a díky nim jsou v super kondici.

———————————————————————————————————-

29.12.2021 ODEŠEL NÁŠ KAMARÁD FÜRST WILBUR

S ohromnou lítostí musíme oznámit, že odešel náš velký přítel, nejhodnější a nejkrásnější kůň, Furst Wilbur. Tři roky jsme bojovali a snažili se, aby se mohl bezbolestně pohybovat. V pěti letech začal mít problémy s pravou přední nožkou, ale dařilo se, držet to tak, aby mohl fungovat. Pak jsme se vzdali sportovního života a chtěli jsme, aby jen chodil na procházky do lesa a s dětmi. Letos měl dvě operace (tři- ale jednu s okem, když se do něj uhodil v boxe). Vše vypadalo do poslední chvíle dobře. A minulý týden zase problémy. Noha natekla u korunky, postupně se začal valit hnis, horečka, tepy 80….., začal se vyzouvat z kopýtka. Šance na další bezbolestný život se rozplynula…..Museli jsme ho nechat jít….Život je krásný, ale proč je někdy tak strašně těžký…. a nespravedlivý, bylo mu 8 let…. ,,Ahoj Kámo, měl si jiné poslaní, byl si výjimečný a díky Tobě vzniknul skvělý projekt pro nemocné děti, a my Ti přísaháme, že ho v dalším roce dotáhneme do konce ,Ty budeš posel dobrých skutků……

———————————————————————————————————-

24.12.2021 BELLISARIO MÁ NOVOU MAJITELKU

Námi letos zakoupené hříbátko, westfálský hřebeček Bellisario, má novou majitelku. Je jí Kristýnka, která sedlá Conellyho a Ampera. Je to naše svěřenka, a tak i s Belískem bude pod naším neustálým dohledem, kdy jim budeme pomáhat na společné cestě- ve sportovní kariéře. Gratulujeme.

———————————————————————————————————-

28.10.2021   PRZEDSWIT CEPR ÚSPĚŠNÝ NA SVÝCH PRVNÍCH ZÁVODECH

Náš čtyřletý Cepr dnes vyrazil na svou první zkušenou. A vedl si naprosto skvěle. Stále k vůli jeho skokovému původu, ale především i potenciálu, který předvádí, lavírujeme, zda se s ním ubírat cestou skokovou či drezurní. Ale jelikož drezura je základ všeho, tvoří tedy tato práce převážnou část výcviku. I první závody tedy byly drezurní. Choval se absolutně vzorně, téměř jako profík a ve veliké konkurenci předvedl dvě krásné úlohy na úrovni Z, kdy v první byl z 19 koní 2. a ve druhé ze 45 koní 4. Tím jsme letošní sezonu uzavřeli, a nyní nám začíná zimní příprava na nadcházející rok.

———————————————————————————————————

27.10.2021 FERRARI SE KVALIFIKOVAL NA MISTROVSTVÍ EVROPY

Dnes začíná Mistrovství Evropy iberských koní, které letos hostí Itálie- Turín. Kvalifikoval se tam i náš 5ti letý Ferrari, který měl startovat v mladých koních a v týmech. Nakonec jsme ale usoudili, že je to 5 velmi náročných dní, atmosféra, diváci, soutěže, dlouhá cesta….a rozhodli jsme se, že Ferrariho necháme psychicky dozrát, a budeme letos jen fandit. Od příštího roku ale budeme jistě pravidelnými účastníky.

———————————————————————————————————-

22.10.2021   EMPERADOR ODJEL NA SLOVENSKO, K NÁM PŘIJEDOU TORRICELLA A POMELO

Krásný PRE valach Emperador odjel včera do nového domova na Slovensku, a na volná místa po Empíkovi a Svatoplukovi zítra dorazí další dva koníci. První je mladá kobylka Torricella na obsednutí a základní výcvik, druhým je opět PRE valach, který se jmenuje Pomelo. S tím by se možná Vanda mohla ukázat v příští sezoně i na závodech, uvidíme, co přinese čas. Každopádně s nimi bude zajímavá práce a my se na ni už teď těšíme.

———————————————————————————————————-

13.10.2021   NAŠE NEJMLADŠÍ NADĚJE ÚSPĚŠNÉ NA SEPÍKOVĚ ŠAMPIONÁTU

V neděli 10. října se z našeho klubu vydala početná skupina nejmladších členů na krásné závody v Lysé nad Labem- 3. ročník Sepíkova šampionátu. Všichni startovali na zapůjčených ponících a vedli si  naprosto fantasticky. Davídek Grünthal startoval ve dvou soutěžích. Na mini poníkovi Barney jel JZ a na Trawel Cu Melovi parkur. Vybojoval 2x 6. místo a obdržel veliký pohár za nejmladšího závodníka šampionátu. Žofinka Záhorcová s Barney získala v JZ 5. místo, Sára Trubačová dokázala vybojovat v parkuru na Danym skvělé 2. místo a v JZ nenašla se Sepíkem přemožitele a zvítězila. Agátka Hithová obdržela v parkuru s Danym 6. místo a v JZ se Sepíkem výbornou 4. příčku. Úspěšné byly i sestry Laura a Emča, kdy mladší Laura Konopásková s poníkem Felixem získala v JZ místo 6. a Emílie Konopásková v JZ 6. místo a v parkuru dokonce 2. pozici. Všem moc gratulujeme a těšíme se na další úspěchy v nadcházející sezoně.

———————————————————————————————————-

12.10. 21 PRZ. SVATOPLUK G NA NOVÉ ŽIVOTNÍ CESTĚ

Je to zvláštní pocit. Právě před chvílí odjel Przedswit Svatopluk G vstříc nové životní cestě. Byl u nás v tréninku přesně 4, 5 roku. Ušli jsme spolu dlouhou cestu. Od bronzu v KMK 6ti letých, přes stříbro při Českém šampionátu,  po dvě bramborové  medaile na MČR, až do letošního výkonnostního stupně ,,TT“. Nyní začíná jeho nová éra, ve které bude myslíme stejně úžasný, jako v té drezurní, ne-li ještě mnohem lepší. Odjel k panu Nesvačilovi, kde se bude prezentovat ve vozatajských soutěžích, a my budeme sledovat s úžasem jeho novou parketu.. Dneska super návštěva, moc děkujeme za důvěru a spolupráci s neuvěřitelnými lidmi.

———————————————————————————————————-

07.10.21   REKONSTRUKCE MALÉ STÁJE DOKONČENA

V našem areálu probíhají nepřetržité rekonstrukce, aby se u nás cítili koně, ale i jejich majitelé, co možná nejlépe. Nyní jsme dokončili rekonstrukci malé stáje. Myslíme, že vypadá skvěle.

———————————————————————————————————-

04.10.2021   EMPERADOR CCXXVIII

V neděli večer k nám přijel do výcviku nádherný, velký, černý a moc milý PRE valášek Emperador. Budeme ho vzdělávat a následně bude nabídnut k prodeji. Čili, kdyby někdo hledal úžasného, pracovitého partnera na další životní cestu, kontaktujte nás. My rádi poskytneme více informací.

———————————————————————————————————-

02.10.2021 SILVIO I CONELLY BRALI STŘÍBRO NA MISTROVSTVÍ SČO

Dnešní Mistrovství SČO je za námi. Dopadlo to výborně. Silvio se v kategorii seniorů moc snažil, a úlohu si s Vandou skvěle užili. S výsledkem 67,5 %  brali stříbro. V kategorii juniorů jela Kristýnka a Conelly. Ti předvedli co v nich je, a s výsledkem 69,5 % brali stříbro také. To ale nebylo všechno, v kategorii družstev jsme vytvořili unikátní tým ,,Badnolero u Sepíka“. A ve složení- Vanda se Silviem, Kristýnka s Conellym a Lucie s Amperkem, obsadili páté místo.

———————————————————————————————————-

26.09.2021   CONELLY A KRISTÝNKA BYLI HVĚZDAMI VEČERNÍ SHOW

Jako každý rok, tak i letos, hostilo výstaviště v Lysé nad Labem velikou akci ,,KŮŇ 21″. Tři dny plné jezdeckého a koňského programu od rána až do večera. A to doslova. V pátek a v sobotu se diváci mohli těšit na Večerní Galashow, a tribuny byly plné do jediného místa. Hvězdami byla teprve šestnáctiletá Kristýnka Hájková, která předvedla vystoupení klasické drezury na holandském valachovi CONELLY, který byl od nás loni touto dobou pro Kristýnku zakoupen. Když se skloubí talent a píle mladé jezdkyně a zkušenosti koně, je z toho ohromující výsledek. Gratulujeme.

———————————————————————————————————-

19.09.2021 PRZ.SILVIO 2. V CENĚ VERONY

Silvio se zúčastnil těžké soutěže, resp. úlohy IM1, na pražských závodech,, Cena Verony“. Dařilo se mu skvěle, s výsledkem 66,5 % obsadil 2.místo. A tímto startem si vyjel druhou potřebnou kvalifikaci pro účast na mezinárodních závodech, na kterých by se měl objevit v příští sezoně.

———————————————————————————————————-

15.09.2021 PRZ.SVATOPLUK UCHOVNĚN PRO DALŠÍ DVĚ PLEMENNÉ KNIHY

Przedswit Svatopluk G, který je u nás už 4,5 roku ve výcviku byl nyní uchovněn pro další dvě plemenné knihy. Ve čtyřech letech byl po výkonnostních zkouškách zařazen do plemenitby pro Moravského teplokrevníka. Letos byl na základě dosažené výkonnosti v drezuře ,,TT“ uchovněn ještě pro plemenné knihy Furioso a Slovenský teplokrevník.

———————————————————————————————————-

26.08.2021 POHÁDKOVÁ HIPOTERAPIE MÁ VLASTNÍ STRÁNKY

Námi garantovaný projekt na pomoc nemocným dětem spustil vlastní webové stránky, které budou v následujících dnech a týdnech doplňovány věcným obsahem, a vším, co by Vás mohlo zajímat. Můžete se podívat zde: pohadkovahipoterapie.cz | pohadkovahipoterapie.cz

———————————————————————————————————-

15. 08. 2021 PRZ. SILVIO I CONELLY 4. NA MČR

Mistrovství České republiky 2021 bylo ve znamení krásných čtvrtých míst :-) . V kategorii týmů bral 4. příčku Prz. SILVIO G, který startoval jako čtvrtá dvojice, čili šel v týmu nejvyšší obtížnost stupně ST a zvládl to výborně. V kategorii juniorů startovala Kristýnka Hájková na Conellym, a i ti si vedli skvěle. Podávali po celé tři dny vyrovnané výkony a mohli se po součtu všech kol radovat ze 4. místa. (což je oproti loňsku s Amperkem vylepšení o 4 příčky. Evidentně je tento rok číslice 4 velmi magická :-)

———————————————————————————————————-

29.07.2021 NOVÝ HŘEBEČEK DO TÝMU, VÍTEJ BELLISARIO

Představujeme vám ještě jednoho letošního chlapečka, westfálského hřebečka, BELLISARIO (po Bellany). Nás uchvátil pohybem, ale bude asi vyjmečný i barvou, je totiž Palomino. Do konce roku bude ještě pod maminkou, a pak pojede za ostatními do školky.

———————————————————————————————————-

27.07.2021 NAŠE SVĚŘENKY ÚSPĚŠNÉ V JUNIORSKÝCH KATEGORIÍCH

Máme velikou radost z našich dvou juniorek, nad kterými vedeme trenérský dohled. Kristýnka Hájková vybojovala zlato s Trawel Cu Mel na Mistrovství SČO a Lucinka Musilová s Tarantinou zase zlato v Národním drezurním poháru.

———————————————————————————————————-

25.07.2021 DAVÍDEK ZVÍTĚZIL V ČERVENCOVÉ ON LINE TOUR NA SVATOPLUKOVI

Davídek jako každý měsíc, tak i v červenci, absolvoval on line tour a svůj oranžový drezurní test. Tentokrát ale musel vybrat ve stáji jiného koně, Fusík si vybral týdenní zdravotní dovolenou. Karta padla na moravského plemeníka Przedswit Svatopluka G. A dobře jsme udělali, s výsledkem 70 % zvítězili. Gratulujeme.

———————————————————————————————————-

11.07.2021 SILVIO 2. V PLZNI

Silvio se poprvé prezentoval v úloze T-IM1 Těžké úrovně. Od rozhodčích obdržel krásné hodnocení 65% a získal konečné 2. místo. Splnil tím tak kvalifikační limity na účast MČR jak v týmech, tak i v jednotlivcích. To se uskuteční v polovině srpna.

———————————————————————————————————-

29.06.2021 DAVÍDEK ZVÍTĚZIL S FUSILEREM I V ČERVNU

Náš nejmladší člen, Davídek, závodí každý měsíc, a v červnu tomu nebylo jinak. S Fusilerem se opět zúčastnil oranžového drezurního testu pořádaným I kůň, a s výsledkem 69 % zvítězil. Máme velikou radost, Dáda si to moc užívá, a snaží se na sobě stále pracovat. Děkujeme za tuto příležitost. Dále děkujeme olejům Glord.cz za spolupráci, jelikož díky ní, může Fusilero i ve svých 23 letech závodit a užívat si aktivního života.

———————————————————————————————————-

 

12. 06. 2021   DUC FERRARI PLEMENNÝM HŘEBCEM

S hrdostí můžeme oznámit, že se náš 5ti letý PRE hřebec Duc Ferrari stal plemenným hřebcem. Obecenstvu ukázal, že je v něm nezkrotný španělský temperament. V sezoně 2022 bude k dispozici formou mražených dávek.

———————————————————————————————————-

 

06.06.2021   ÚSPĚŠNÉ PREMIÉRY V KARLOVÝCH VARECH

Tento víkend na nás čekalo velké klání v Karlových Varech při Memoriálu Jana Holcbechera. Na závody zavítaly týmy především německé národnosti, čili bylo o skvělou konkurenci postaráno. V pátek se představila Charlotte Lily, která v první úloze předvedla skvělý výkon přes 72 % a získala tak super 3. místo. Hezký výsledek podala i ve svém prvním L. V neděli se poprvé představil v nejtěžší úrovni TT Prz. Svatopluk G, který ji zvládl moc dobře a získal 5. příčku. A v neděli čekal těžký úkol také na Prz. Silvia G, který premiérově startovat v úrovni T. Ten předvedl fantastický výkon s velkou perspektivou, a získal hodnocení 68,8%.

———————————————————————————————————-

 

28.05.2021   DÁDA ZÍSKAL DVĚ VÍTĚZSTVÍ V KVĚTNOVÉ ON LINE TOUR

I v květnové on line tour I kůň se Dáda zúčastnil se dvěma koňmi. S Fusilerem v sedlovém oranžovém testu, kde získal 69 %, a v zeleném testu na ruce s poníkem Barneym, se kterým obdržel 75 %. Oba výsledky stačily na vítězství. Gratulujeme.

———————————————————————————————————-

 

24. 5. 2021   VÍTĚZNÉ KLÁNÍ NA PŘEDNÍ KOPANINĚ

Po dlouhé době jsme si mohli opět užít krásný závodní víkend v Praze. Ten se nesl v duchu samých premiér. V první sobotní úloze se představila klisna Charlotte Lily, která byla poprvé na závodech. Chovala se vzorně a podařilo se jí v úloze ,,Z“ zvítězit. Odpoledne ji vystřídal náš 5ti letý hřebec Duc Ferrari, který se poprvé představil na úrovni ,,L“, resp. ve velmi těžké úloze L5. I ten předvedl kvalitní výkon, za který si odnesl vítězství. V neděli na Vandu čekala úloha na úrovni ,,ST“- Cena Sv. Jiří, do které nastoupila s plemenným hřebcem Przw. Silvio. I ten startoval na této úrovni prvně, ale tvářil se, že mu nečinní žádné potíže a získal super druhé místo.

———————————————————————————————————-

 

07. 05. 2021  NOVÝ HŘEBEČEK DANCIER LUDWIG

Představujeme vám našeho nového černého hřebečka, který dostal krásné jméno na počest památky Ludvíka Běliny, DANCIER LUDWIG. Otec: Dancier Gold po Dancier x Weltmeyer a matka po: Floriscount x Donnerschlag. Je nádherný.

 

 24. 04. 2021 OPUSTIL NÁS LUDVÍK BĚLINA

Nečekaná a naprosto zdrcující událost nás zasáhla v sobotu 24.4., když nás opustil velký milovník koní, trenér, rádce, tatínek Vandy a dědeček Davídka, Ludvík Bělina. Byl u zrodu mnoha koňských plánů, cest svých svěřenců, založení areálů, výběrů koní… Zkrátka ovlivnil mnoho životů lidí kolem sebe, vedl je na cestě poznání všeho kolem koní. Věříme ale, že všechny své svěřence bude bedlivě sledovat při jejich další práci, bude ze shora na vše dohlížet a radovat se z jejich úspěchů. Za každým úspěchem bude totiž vidět velká část jeho podílu. Za vše mu strašně moc děkujeme.

 

11. 03. 2021 OPĚT TŘI VÍTĚZSTVÍ PRO NAŠE JEZDCE

Naši jezdci se zúčastnili i únorové Tour pořádané I Kůň. Davídek na Fusilerovi opět zvítězili s výsledkem 70 %. Hanka s Goldiem také vyhrála obě soutěže pro dospělé, tentokrát s ještě lepším hodnocením než v lednu, a to s 65 a 68%. Máme velikou radost z našich stále se zlepšujících jezdců :-) .

 

 08. 03. 2021   NOVÝ MALÝ VÝBĚH

Ploch s kvalitním povrchem není nikdy dost, a tak jsme zrealizovali ještě jeden projekt, a to krásný nový malý výběh o rozměrech 20 x 25 m, aby mohli koně trávit po práci hodně času venku za každého počasí. Ve výběhu je k dispozici i přístřešek, jako ochrana před sluncem či deštěm.

 

20. 02. 2021 PŘEDSTAVUJEME VÁM NOVÉHO HŘEBCE- PRZEDSWIT CEPR

Jelikož věříme na osudová setkání a lásku na první pohled, zakoupili jsme tohoto krásného a skvěle se hýbajícího hřebečka po shlédnutí 10ti vteřin na videu :-) . Netrpělivě jsme očekávali co k nám přijede. Byli jsme ale nadšeni, instinkt nás nezklamal. Má sice skokový původ, ale také skvělou stavbu těla, elastický pohyb a vysokou inteligenci, proto jsme se rozhodli zasvětit ho do krásy drezurní disciplíny. Otec Przedswit Jung po Dresk, matka Cefina po Predswit Horymír.

 

22. 01. 2021 ROZHOVOR S VANDOU NA IKŮŇ, 10 NEJ

Zde Vám přinášíme rozhovor s Vandou na I kůň. Přejeme Vám příjemné počtení a vstup do nové sezony.

Vanda Bělinová | Jsem šťastná, že mám koně doma | aktualita | iKůň (ikun.cz)

 

22. 01. 2021 ROZHOVOR I S NAŠÍ SVĚŘENKYNÍ KRISTÝNKOU HÁJKOVOU

Jelikož naše svěřenkyně ze stáje U Sepíka, Kristýnka Hájková, byla v sezoně 2020 velice úspěšná, přinášíme Vám rozhovor i s ní.

Kristýna Hájková | Amper mi ukázal cestu do drezurního světa | aktualita | iKůň (ikun.cz)

 

 

15. 12. 2020 VYŠLA NOVÁ KNIHA O KONÍCH, JSOU V NÍ HNED NAŠI 4 PŘEDSTAVITELÉ

Máme velikou radost, že v nově vyšlé knize o koních a plemenech v ČR můžeme najít hned 4 naše koně. Przedswit SILVIO G (Moravský teplokrevník), FÜRST WILBUR (Oldenburský kůň), BANDOLERO XLIV a FUSILERO III (Pura Raza Espaňola). Kniha je plná nádherných fotografií, které zachycují krásu těchto plemen a především našich koní. Moc děkujeme.

 

17. 11. 2020 VIDEO GLORD

Hlavním hrdinou video spotu pro firmu Glord, se stal náš nejmladší člen, Duc Ferrari.

Video si můžete pustit zde:

https://www.youtube.com/watch?v=LMny3e9B8z0&feature=youtu.be&fbclid=IwAR2SnVYBKtHkBRBFHGbd9cferTDJj4tPtHzyF5osCs30EXhUuhp9Uwbgm9g

 

04. 10. 2020 DAVÍDEK ZVÍTĚZIL NA 2. ROČNÍKU SEPÍKOVA ŠAMPIONÁTU

Skvěle zorganizované závody na nás čekaly v Lysé n.L. ve stáji U Sepíka, kde se konal 2. ročník Sepíkova šampionátu. Náš klub reprezentoval nejmladší člen, Davídek, a to hned ve dvou soutěžích. Nejprve ve křížkovém parkuru na koni Trawel Cu Mel, kde po bezchybné jízdě obsadil krásné 6. místo. V druhé soutěži, v jízdě zručnosti sedlal ponyho Bernay, a opět se jim povedl krásný výkon, a ex equo zvítězili. Moc děkujeme pořadatelům za tuto příležitost, kde mohou sbírat zkušenosti už ti nejmenší.

 

27. 09. 2020   DUC FERRARI i Prz. SILVIO G ZVÍTĚZILI NA PŘEDNÍ KOPANINĚ

V sobotu vyrazil v deštivém počasí na závody Ferrari do úlohy st. Z, a vedl si naprosto skvěle, když s výsledkem 74 % zvítězil. V neděli startovala Vanda na Silviovi, který jel poprvé úlohu S-JD, a i ten předvedl vítěznou jízdu s výsledkem 64 %. Na závodech se představila i naše svěřenkyně, Kristýnka Hájková, a to v sedle ponyho Trawel Cu Mel v úloze L-DD, 6. místo. V S-JU startovala na Conellym a brali 4. místo, a skvělou úlohu na úrovni T-IM1 předvedla s Amperkem, kde vybojovali dokonce 2. místo.

http://www.ikun.cz/?fbclid=IwAR37ivkBZGPDuu784cvX9ScdVfmV0GuFTMDmePOrbVFgzb1jnf0YMUgz-bs#!/aktualita?itemId=2675

 

 

10. 08. 2020   FÜRST WILBUR TŘETÍ V NÁRODNÍM DREZURNÍM POHÁRU, SILVIO PÁTÝ

Vanda se zúčastnila finále Národního drezurního poháru seniorů, a vzala si s sebou hned dva svěřence. Fürst Wilbura a Prz. Silvia. Po prvním kole byli oba dva téměř shodně, s výsledkem necelých 65% na 3. a 4. místě. Kolo druhé rozhodlo o konečném pořadí, a to tak, že Wilbur získal po součtu z obou kol bronz a Silvio páté místo. Máme velikou radost.

 

 09. 08. 2020 CONELLY ZVÍTĚZIL V NÁRODNÍM DREZURNÍM POHÁRU

Protože talent mladých se musí podporovat, zapůjčili jsme naší stájovou jedničku, Conellyho, mladé a velice talentované Kristýnce Hájkové na Národní drezurní pohár juniorů ve Zduchovicích. V prvním kole zajeli krásnou úlohu, kterou rozhodčí ohodnotili známkou přes 66%, a tím si vytvořili náskok před ostatními soupeři. I ve druhém kole se jim dařilo, a zopakovali vítěznou jízdu opět s vysokým hodnocením před 65%. Po součtu výsledků z obou kol, se mohli radovat z celkového vítězství. Gratulujeme jim.

 

 

31. 07. 2020 LEONARDO VIVALDI ZÍSKAL TAKÉ PRÉMII

I náš druhý oldenburský hřebeček Leonardo Vivaldi- Otec Le Vivaldi po Vivaldi x Sandro Hit x De Niro. Matka St. Pr. Dolce Vita po Desperados x De Niro x Wolkenstein II. Chovatel: Markéta Musilová, získal od německého oldenburského svazu Fohlenprémii. Byl pochválen především za veliký odraz a sílu v zádi. Máme velikou radost a na oba naše mladé koně se těšíme, až dorostou a začnou pracovat.

 

30. 7. 2020 TIZIANO VECELLI ZÍSKAL ELITEFOHLEN PRÉMII

Máme ohromnou radost. Včera byl posouzen německými komisaři z OLD svazu náš malý květnový hřebeček Tiziano Vecelli,( Otec Total Hope po Totilas x Don Schufro x Sandro Hit. Matka Boticela po Brentano II. x Certus.) Chovatel: Markéta Písaříková a bylo slyšet jen samé super. Nakonec byl oceněn tou nejvyšší možnou prémií pro hříbátka- Elite.

 

22. 07. 2020 SILVIO DRUHÝ NA SUMMER FESTIVALU

První den pětidenním závodům ve Zduchovicích patřil drezurám, a tak jsme se tam také rozjeli. V úloze stupně Z se představil náš nejmladší kůň, Duc Ferrari. Byly to pro něj teprve druhé závody, a tak sbíral zatím jen životní zkušenosti. Byl už mnohem poslušnější než minule, když doladíme ještě trpělivost a uvolnění, bude to absolutně skvělý kůň. V nejtěžší úloze dne, S-JU se představil Prz. Silvio, který předvedl krásnou úlohu a s výsledkem bez mála 66 % získal skvělé 2. místo.

 

19. 07. 2020 DUC FERRARI TŘETÍ V ,,I CONCURSO MORFOLOGICO INTERNACIONAL PRE- ANCCE, Sevilla“

Náš čtyřletý hřebec Duc Ferrari se poprvé v životě zúčastnil mezinárodní výstavy koní PRE. Jooo, kdybychom věděli jak to všechno přesně udělat, co chtějí rozhodčí opravdu vidět, měl by ještě ještě větší šanci. Rozhodčí Morfologie byli: Laura Gambín García, Vicente Jodar Fernández, Vicente Jaime Granel Ivorra, Álvaro Cabrera Calero, Antonio Vázquez Fernández, Miguel Martínez Tebar, a Funkcionality: Miguel Morales Cobos. Nakonec z toho bylo ve funkcionalitě druhé místo, v morfologii a celkově třetí. Vítězem se stal kůň Mexického chovatele Las Morerias. A na druhého koně jsme ztratili pouhé 0,4 bodu. Moc děkujeme všem, co nám se soutěží pomohli a radili nám. Také děkujeme krmivům Glord a Agrobs, že po nich vypadá Ferry tak skvěle.

 

22. 06. 2020   4 STARTY- 3 VÍTĚZSTVÍ

O víkendu jsme vyrazili na další kolo Českého drezurního poháru, tentokrát do Děpoltovic u Karlových Varů. V sobotu čekaly na Vandu tři starty. První s Prz. Silviem v úloze stupně ,,S“, a i přes náročné podmínky na obdélníku (velmi hluboký povrch z důvodu vytrvalého deště), proměnili tento start ve vítězství ve velmi silné konkurenci. Druhý start byl na úrovni ,,ST“ s Prz. Svatoplukem, který znamenal zisk 6. místa. A v nejvyšší úloze dne ,,TT“ zvítězil Conelly . V neděli startoval už jen Conelly v úloze Grand Prix, a i zde zvítězil. Doprovod nám dělala Kristýnka Hájková, která sedlala Ampera v úlohách L a S, a Conellyho v úlohách L. Odvážela si domů dvě druhá, jedno třetí a dvě čtvrtá místa.

 

 

16. 06. 2020 GLORD.CZ PŘINÁŠÍ ZAJÍMAVÝ ROZHOVOR S VANDOU

Pokud si chcete přečíst zajímavý rozhovor s Vandou o všem kolem koní, jejich režimu, a jejího názoru na toto téma, můžete ho naleznout pod tímto odkazem: http://www.glord.cz/aktuality/rozhovor_s_vandou_belinovou_jk_bandolero

 

16. 05. 2020 NOVÍ ČLENOVÉ TÝMU- TIZIANO VECELLI A LEONARDO VIVALDI

Můžeme přivítat nové členy našeho týmu. Zatím jsou malí vzrůstem, ale velcí potenciálem. Oba mají hvězdné původy, a tak doufáme, že před sebou mají velkou budoucnost a z obou se časem stanou Grand Prix hvězdy. Prvním je Tiziano Vecelli. Otcem je fenomenální Total Hope po Totilas x Don Schufro x Sandro Hit, a matkou Boticella po Brentano II x Certus. Druhým pak Leonardo Vivaldi. Otcem je Le Vivaldi po Vivaldi x Sandro Hit x De Niro, a matkou St. Pr. Dolce Vita po Desperados x De Niro x Wolkenstein II. Do konce roku si budou užívat dětství se svými matkami a po novém roce nastoupí do školky na odchovnu.

 

 

08. 05. 2020   ČLÁNEK O VYSTOUPENÍ FERRARIHO V ČASOPISE SVĚT KONÍ

V časopise Svět koní číslo dva vyšel článek o akci v Jítravském dvorci, aneb o setkání příznivců koní Pura Raza Espaňola, kde měl své vystoupení i náš Ferrari.

 

02. 05.   DAVÍDEK MÁ ZA SEBOU DALŠÍ JÍZDU ZRUČNOSTI

Náročnou jízdu všestrannosti absolvoval v sobotu Davídek na svém Fusilerovi, a jak jinak, než výborně. Závodu se zúčastnilo celkem 5 závodníků. Přeci jen ta letošní sezona bude úspěšná.

 

01. 05. 2020   KRÁSNÝ ČLÁNEK O BANDOLEROVI V KVĚTNOVÉM MAGAZÍNU IKŮŇ

Rádi se s Vámi podělíme o krásný článek v magazínu o koních IKŮŇ, který je věnován Bandolerovi. Je zde popsaná naše společná cesta. Naleznete ho pod tímto odkazem: Bandolero článek ikun

 

21. 04. 2020 ROZHOVOR S VANDOU NA TÉMA CORONAVIROVÁ KARANTÉNA

Na portálu ikun.cz vyšel s Vandou rozhovor na téma, jak vypadá režim v naší stáji a výcvik koní v období karantény. Můžete si ho přečíst zde: http://ikun.cz/?fbclid=IwAR2xSyjiCNJXZ4ZTb9q_hxxGJvMvdLbKE3xdU_zYhMFOVUUI0WhSNnMob_E#!/aktualita?itemId=1681

 

20. 04. 2020 ON- LINE EXKURZE STÁJE JK BANDOLERO

Portál Jezdci.cz zveřejnil internetovou prohlídku naší stáje. Je to určené především pro ty, kteří by se rádi podívali do stáje, kde se trénují drezurní koně na nejvyšší úrovni, ale bohužel to tato náročná situace v období Corona viru neumožňuje. Prohlídku můžete navštívit i Vy na tomto odkazu:

https://www.jezdci.cz/clanky/jezdecky-klub-bandolero-v-techarovicich-prioritou-je-spokojeny-kun/

 

09. 04. 2020   R.I.P. BANDOLERO XLIV

R.I.P. Bandolero. Až teď jsme našli sílu, i když usnul už v pondělí. Bojovali jsme 9 dní, ale prognóza byla nepříznivá. Obstipace slepého střeva. Měli jsem tu čest, žít po jeho boku 17 let. Dělal život lidem kolem něj lepší. Moc to bolí. Moc. On byl prostě výjimečný, osudový, byl ve všem první. Rozdával radost a každá akce s ním byla vzrušující a nezapomenutelná. Doufáme, že teď už nahoře prohání všechny kobylky světa. Zanechal po sobě několik nádherných hříbat. Života si užíval úplně naplno až do posledních dní, celých 26 let. Byl to největší bojovník na světě. Snad s námi byl šťastný. My s ním absolutně.

 

23. 03. 2020 PRZEDSWIT SVATOPLUK OPĚT VÍTĚZEM V POHÁRU PŘEDSEDY SVAZU MORAVSKÉHO TEPLOKREVNÍKA

Máme ohromnou radost, že plemenný hřebec Przedswit Svatopluk opět zvítězil v Poháru předsedy svazu Moravského teplokrevníka, a to za skvělé výsledky v sezoně 2019. Svatopluk se stal nejúspěšnějším moravským teplokrevníkem už podruhé. Vyhrál v sezoně 2017, v následující sezoně 2018 byl druhý, a nyní opět vyhrál. Pro nás je to velikou motivací do další práce. Gratulujeme i jeho chovatelům, manželům Galatíkovým.

 

22. 02. 2019   VANDA OCENĚNA NA JEZDECKÉM GALAVEČERU

Jezdecký galavečer je vždy posledním ohlédnutím za uplynulou sezonou. A jelikož byla zase velice úspěšná, mohli jsme se radovat z krásného ocenění. A můžeme se začít naplno soustředit na tu nadcházející.

 

12. 12. 2019   V HALE JSOU NOVÁ ZRCADLA

Máme ohromnou radost, že se nám daří náš areál stále vylepšovat a zdokonalovat. Nyní byla dokončena instalace zrcadel v jezdecké hale, po celé krátké stěně. Je tak zajištěna ideální zpětná vazba pro jezdce, a trénink koní může být opravdu efektivní.

 

20. 11. 2019 ROZHOVOR S VANDOU O OSUDOVÉM KONI

Dnes vyšel na www.jezdci.cz dojemný článek o osudovém koni. Vanda si pro tento rozhovor vybrala právě Bandolera. Přečíst si ho můžete pod tímto odkazem:

http://www.jezdci.cz/clanky/vanda-belinova-bandolero-zasadne-ovlivnil-muj-profesni-i-osobni-zivot/

 

03. 11. 2019   DAVÍDEK ZVÍTĚZIL V POHÁRU MINI NADĚJÍ

Davídek už je závodním jezdcem jak se patří, a tak má za sebou další závod v Herouticích. Byl jím Pohár MINI nadějí. Opět startoval na poničce Ladynce, se kterou už jsou sehraná dvojka.

 

01. 11. 2019   DOKONČENA REKONSTRUKCE POVRCHU V HALE

Jelikož se blíží zima a začíná zimní příprava na novou sezonu, zrekonstruovali jsme kompletně celý povrch v hale, aby měli koně kvalitní podmínky a mohli podávat maximální výkony.

 

28. 10. 2019   DAVÍDEK VYHRÁL JÍZDU ZRUČNOSTI NA LADYNCE

Davídek má za sebou další závod, a to na zapůjčeném poníčkovi Ladynce, v Areálu Heroutice. Čekala na ně jízda zručnosti, kde se na startovní listině sešlo pět účastníků. Byl to napínavý a nerozhodný souboj od začátku až do konce.

 

28. 10. 2019   FÜRST WILBUR ZVÍTĚZIL VE SVÉM PRVNÍM eS

Náš šestiletý Wilbur absolvoval své letos druhé závody, a to opět vítězně. Premiérově se představil na střední úrovni, konkrétně v úloze S2 na závodišti v Herouticích. Předvedl moc hezkou úlohu hodnocenou známkou přes 66 %, a to stačilo na vítězství. Na závodech se prezentovala i Viktorka s Bailadorem. Předvedla jedny ze svých nejlepších úloh a mohla se tak radovat z dekorovaného místa v konkurenci 30 ti dvojic v soutěži.

 

01. 10. 2019   PRZEDSWIT SVATOPLUK I FÜRST WILBUR ZVÍTĚZILI NA PRAŽSKÉ CENĚ VERONY, BAILADOR BYL TŘETÍ

Poslední zářijový víkend patřil závodům v Praze, konkrétně Ceně Verony. Odcestovali na ni od nás hned tři koně. Prvním byl Svatopluk, který se představil ve dvou úlohách, v sobotu v soutěži stupně ST-Sv. Jiří, kterou vyhrál se skvělým hodnocením přes 65%, a v neděli pak v úloze T-IM1, která pro něj byla velikou premiérou. Ale i s touto obtížností si skvěle poradil a vybojoval báječné druhé místo. Druhým koněm z naší stáje byl Fürst Wilbur, pro kterého to byly letos první závody. Na jaře byl vykastrován, a čekalo se, až se hladina hormonů ustálí. Vše dopadlo naprosto skvěle a Wil se předvedl jako již naprosto vyrovnaný kůň koncentrovaný na svého jezdce, a také si odvezl ze závodů jedno vítězství a jedno druhé místo. A třetí dvojicí, která se na Ceně Verony představila byla Viktorka a Bailador, která zatím společně absolvovala svou nejtěžší úlohu, a to L5, a odnesli si z ní krásné 3. místo.

 

15. 09. 2019   CONELLY 3. VE FINÁLE NÁRODNÍHO DREZURNÍHO POHÁRU, SILVIO ZVÍTĚZIL V RÁMCOVÉ SOUTĚŽI

Máme za sebou velice prestižní závod, a to finále Národního drezurního poháru. Bylo za potřebí celou sezonu získávat kvalifikační body, a do finále bylo pozvaných jen několik nejlepších dvojic. Samotné finále se skládalo ze tří kol, které Conelly zvládl výborně, a tak jsme se mohli radovat z konečného třetího místa. Na závody odcestoval i Silvio, který startoval v rámcových soutěžích na úrovni ,,S“ a za své výkony byl odměněn prvním a třetím místem.

 

31. 08. 2019   CONELLY ZVÍTĚZIL V KARLOVÝCH VARECH V CENĚ MOSERA

Conelly odcestoval na závody do Děpoltovic u Karlových Varů. Nastoupil do nejtěžších úloh st. TT-IM2, které byly vypsány jako Cena Mosera. Hned v první soutěži zvítězil za skoro 65% a porazil i dvojice z Německa. Ve druhé úloze zopakoval krásný výsledek, opět s hodnocením 65% a vybojoval tak těsně druhou příčku.

 

23. 08. 2019 PRZEDSWIT SVATOPLUK OPĚT NA STUPNI VÍTĚZŮ V POHÁRU ODBORNÍKŮ

Przedswit Svatopluk je osmiletý plemenný hřebec Moravského teplokrevníka, který je u nás ve výcviku již třetí sezonu a prezentuje se s Vandou v soutěžích těžké úrovně. Připomeňme, že Svatopluk vybojoval prvenství v poháru odborníků už za sezonu 2017, a stal se tak nejlepším představitelem plemene Moravský teplokrevník. Prvenství získal především za skvělé výsledky v soutěžích KMK, kde vybojoval ve finále 3. místo. O svých kvalitách nenechal nikoho na pochybách ani v následující sezoně 2018, kde získal opět skvělé, tentokrát druhé místo. Nyní za výsledky jako např. stříbro na Českém šampionátu, nebo 7. místo na MČR. Gratulujeme.

 

17. 08. 2019 ROZHOVOR S VANDOU O AREÁLU JK BANDOLERO

Na internetovém portálu www.jezdci.cz vyšel rozhovor s Vandou o našem areálu, který skýtá skvělé podmínky k výcviku našich koní. Více se dočtete pod tímto odkazem:

http://www.jezdci.cz/clanky/vanda-belinova-za-zahradou-mame-rybnik-kde-v-lete-plavime-kone/

 

07. 07. 2019   SILVIO 3. NA ČESKÉM DREZURNÍM ŠAMPIONÁTU

Przedswit Silvio získal bronz na Českém drezurním šampionátu ve velké konkurenci skvělých dvojic. Po obě kola podával výborné vyrovnané výkony. Opět tím potvrdil perspektivitu pro velké akce. V rámcových soutěžích se představila i Terka s Amperem. Pro ni to byly kvalifikační závody do finále NDP. Startovala ve dvou soutěžích stupně ,,S“ a získala dvakrát 6.místo.

 

18. 06. 2019   CONELLY 4. NA CDI 4+ ACHLEITEN

Měli jsme tu čest, zúčastnit se pro nás zatím těch nejprestižnějších světových závodů, a to mítinku na  úrovni CDI čtyři hvězdy, Achleiten. Sešla se zde světová špička, pro jezdce z Rakouska to byly kvalifikační závody na OH Tokyo. Pro Conellyho to byla mezinárodní premiéra. V úloze se bohužel nevyhnuli Conelly a Vanda dvěma velkým chybám, které je odsunuly na 4. místo. I tak to byl velký a inspirující zážitek, který nás všechny jistě posune zase o kus dál, a zároveň blíž mezinárodní úrovni.

 

17. 06. 2019   SYN FUSILERA ÚSPĚŠNÝ V NIZOZEMÍ

Obdrželi jsme skvělé zprávy od majitelky Victoriosa, což je syn našeho plemenného hřebce FUSILERA III. Victorioso nyní působí v Nizozemí, kde zahájil svou sportovní kariéru, a je velice úspěšný. Z šesti závodů již čtyřikrát vyhrál. Gratulujeme.

 

09. 06. 2019   CONELLY OSOBNÍ REKORD NA NEJVYŠŠÍ ÚROVNI, PRZEDSWIT SILVIO ZVÍTĚZIL V KARLOVÝCH VARECH

Náročný, ale velice úspěšný víkend jsme absolvovali v Karlových Varech na Memoriálu p. Holcbechera. Mladý Silvio závodil tři dny a popasoval se s tím naprosto skvěle. V Jedné úloze zvítězil s výsledkem přesahujícím hranici 70%. Dále byl dvakrát druhý, a opět výsledky 69,5 a 68 %. A dvakrát třetí- 67 %. Svými stabilními výkony tak porazil i mnoho dvojic z Německa. Výborně si vedl i Conelly, který startoval v těch nejtěžších vypsaných soutěžích na úrovni TT. V sobotu v úloze IMA předvedl zatím svůj nejlepší výkon, za který obdržel přes 67 %, což je na této úrovni jeho osobní rekord. To ho vyneslo na výborné 2. místo. V neděli si pak v Grand Prix dojel pro místo 3. Těmito výsledky si tak nejspíš zajistil postup do finále Národního drezurního poháru.

 

12. 05. 2019   NEJMLADŠÍ ČLEN NAŠEHO TÝMU, DAVÍDEK, ZVÍTĚZIL NA SVÝCH PRVNÍCH ZÁVODECH

Letos zahájil svou sportovní kariéru i náš nejmladší jezdec, Davídek. V Herouticích se zúčastnil jízdy zručnosti na zapůjčeném poníkovi, Ladynce. Soutěž zvládl naprosto skvěle, a mohl se tak radovat z poháru za první místo.

19. 04. 2019   PRZEDSWIT SVATOPLUK ZVÍTĚZIL NA VELIKONOČNÍ CENĚ PRAHY

Na krásné velikonoční závody do Prahy vyrazil Ampere a Svatopluk. Ampere startoval se svou majitelkou a jezdkyní Terkou v úloze S-JU, která se jim velice vydařila, a s hodnocením skoro 62 % brali 4. místo. Vanda představila Svatopluka nejprve v úloze S-JD, kde znamenal výsled skoro 65 % konečné 2. místo. Dále se Svatopluk premiérově předvedl v úloze ST-YU, tam se mu podařilo výsledek ještě vylepšit, konkrétně na 65,8 %, což mu zajistilo krásné vítězství.

 

14. 04. 2019   V KOTTINGBRUNNU ZVÍTĚZIL PRZEDSWIT SILVIO I CONELLY

Skvělou formu předvedli na rakouském závodišti v Kottingbrunnu Silvio i Conelly. V sobotu s nimi proměnila Vanda oba dva starty ve vítězství. Silvio se představil v úloze pro mladé koně a byl za ni odměněn 75%. Conelly pak nenašel přemožitele v nejvyšší úloze dne TT-IM2, kterou zajel za 65%. V neděli předvedl Silvio opět velmi kvalitní výkon, za který obdržel 70% a druhé místo. Conelly startoval v hlavní soutěži Grand Prix kde se nevyhnul drobným chybám, a musel se spokojit se čtvrtou příčkou.

http://www.jezdci.cz/clanky/dve-vyhry-a-druhe-misto-to-je-bilance-belinove-na-cdn-kottingbrunn/

 

31. 03. 2019   PRZEDSWIT SILVIO DRUHÝ

Březen jsme zakončili závody ve Zduchovicích, kde šel Silvio dvě úlohy do úrovně L, a za výsledky přes 65 a 66 % si vybojoval 2. a 4. místo.

 

24. 03. 2019   PRZEDSWIT SILVIO POKRAČUJE NA VÍTĚZNÉ VLNĚ

Po skvělém zahájení sezony vítězstvím v Rakousku i dnes připisuje Silvio další dvě vítězství. Podařilo se mu na halových závodech v Herouticích zvítězit v obou úlohách, ve kterých startoval. Nejprve ho čekala úloha L8, kde získal skvělých 70,4 %, a dále se premiérově podíval do střední úrovně, konkrétně do úlohy S2. I tam zajel výborně, a to na 65,3 %. Dělá nám ohromnou radost.

 

02. 03. 2019   VANDA VYHRÁLA STŘEDOČESKOU JEZDECKOU LIGU, TEREZKA BYLA 4.

Krásné zakončení sezony 2018 proběhlo na Jezdeckém galavečeru v Kolíně, kde probíhalo vyhlášení nejlepších reprezentantů za uplynulou sezonu. Vanda zvítězila ve Středočeské jezdecké lize v seniorské kategorii, a Terezka Ištoková v dětské kategorii brala 4. místo. Terka se tímto krásným večerem s dětskou kategorií rozloučila, letos bude na závodech startovat již jako juniorka. Gratulujeme.

 

17. 02. 2019   PRZEDSWIT SILVIO ZAZÁŘIL V RAKOUSKU

Opět jsme vyrazili do Rakouska otestovat formu, a tentokrát jel s Conellym i mladý Silvio. Pro něj to byla zahraniční premiéra, a absolutně předčil naše očekávání. Startoval v národních úlohách pro mladé šestileté koně. V sobotu předvedl hezkou úlohu bez chyb a s výsledkem 68,8% získal 3. místo. V neděli pak odpočatý a plný energie doplnil úlohu o potřebný šmrnc, čímž přesvědčil rozhodčí o svých kvalitách natolik, že se super hodnocením 76,8% zvítězil. Conelly závodil opět v nejtěžších úlohách stupně TT, a oba dny zajel hezké úlohy, kdy ve velké konkurenci skvělých koní vybojoval 7. a 5. místo.

 

02. 02. 2019   ČLÁNEK O VANDĚ A JEJÍCH JEZDECKÝCH ZAČÁTCÍCH

Na portálu Jezdci.cz vyšel rozhovor s Vandou. Ten Vám přinášíme zde: http://www.jezdci.cz/clanky/vanda-belinova-osudovym-momentem-byl-prvni-drezurni-trenink/

 

20. 01. 2019   SKVĚLÝ VSTUP DO SEZONY, CONELLY ZVÍTĚZIL VE WEIKERSDORFU

O víkendu jsme vyrazili do Rakouska ověřit, zda byla zimní příprava efektivní, a domu jsme se vraceli naprosto spokojení. Conelly startoval v úlohách stupně TT, a to v IMA a IMB. Obě úlohy se mu vydařili moc dobře a s výsledky 64,4 a 64,7% získal 3. a dokonce 1. místo. Tím si splnil kvalifikaci na mezinárodní závody. Udělal nám velikou radost.

 

28. 10. 2018   PRZEDSWIT SILVIO 2x ZVÍTĚZIL ZA NEUVĚŘITELNÝCH 90%

V neděli jsme zakončili sezonu na českých kolbištích, a to v podobě dvou vítězství Silvia. Startoval ve dvou úlohách a ani jednou nenašel přemožitele. V jedné úloze byl dokonce hodnocen neuvěřitelnými 90 procenty. Byl to poslední test před zahraničními výjezdy, o kterých budeme samozřejmě informovat.

 

10. 06. 2018   CONELLY VYHRÁL MEMORIÁL JANA HOLCBECHERA

Krásné vítězství zaznamenal Conelly v Karlových Varech na Memoriálu Jana Holcbechera, kde startoval v hlavní soutěži závodů na úrovni T. Předvedl krásnou a náročnou choreografii, v úloze se nedopustil žádné chyby, byl uvolněny a koncentrovaný, a tak rozhodčí ocenili výkon vysokou známkou přes 66 % a nenašel tak přemožitele. Tohoto vítězství si velice vážíme, jelikož v  soutěži startovalo i několik dvojic z Německa. Na závodech se představil i Przedswit Svatopluk, který také předváděl velice hezké úlohy, které byly hodnoceny v rozmezí 62- 66% a v silné konkurenci a početném poli si odnesl krásné 4. místo.

 

25. 03. 2018   5 STARTŮ- 5 VÍTĚZSTVÍ

Náročný, ale maximálně úspěšný víkend má za sebou celý tým JK Bandolero. V sobotu se představila Vanda a Conelly na jezdeckém festivalu v Lysé n/L. Startovali v úloze TT- vGP, kde ve velmi náročné atmosféře, resp. v hale plné lidí k prasknutí, předvedli hezkou úlohu hodnocenou necelými 63 %. V neděli pak vyrazila Vanda s Przedswit Silviem do Kadova, kde Silvio absolvoval své úplně první závody. Čekaly na něj dvě úlohy ,,Z“, které zajel suprově, všem se moc líbil, opravdu se snažil a obě vyhrál s výsledky přes 66 %. S nimi vyjela i Terezka s Ampérem, do úloh Z a L. Ani oni nenechali nikoho na pochybách a s výsledky kolem 62 % v obou soutěžích zvítězili. Gratulujeme.

 

29. 10. 2017 PŘEDSTAVUJEME NOVOU NADĚJI DUC FERRARI

Máme tu čest Vám představit naši novou španělskou drezurní naději, a to dvouletého hřebečka plemene Pura Raza Espaňola, Duc Ferrariho. Vyniká pohybovým talentem a úžasným charakterem. Velmi se těšíme na spolupráci s ním.

 

16. 07. 2017 CONELLY 5. NA MČR V DREZUŘE

Největším závodním svátkem v sezoně je vždy Mistrovství České republiky. To se letos konalo v Brně, trvalo 5 dní a sešly se ty nejlepší dvojice z celé země napříč všemi věkovými kategoriemi. Historicky poprvé byla vypsaná seniorská kategorie také ve velké rundě (do teď se mistrovství nejezdilo v té nejvyšší soutěži, jezdilo se v úrovni T). Nyní bylo poprvé vypsáno mistrovství jak v malé rundě, tak ve velké- té nejtěžší- Grand Prix. Potřeba byly dvě kvalifikace, a tak celou první polovinu sezony bylo zajímavé sledovat, komu se nakonec podaří limity zajet a bude se moct této úrovně zúčastnit. Zdaleka se to nepodařilo všem, kdo se o to pokusil, ale i tak bylo dvojic dostatek pro zajištění kvalitní konkurence. Conelly, který letos úplně poprvé postoupil do této úrovně, neměl zatím moc času získat potřebné zkušenosti, ale kvalifikační limity zvládl splnit hned na 5ti závodech, čímž potvrdil, že i on patří mezi českou špičku, a tak nakonec na Mistrovství odcestoval. Ve středu hladce prošel veterinární kontrolou, ve čtvrtek na něj čekalo první kolo, kde bohužel snad z přemíry nervozity jeho i  Vandy došlo hned k několika chybám ve stěžejních koeficientových cvicích a tak obsadili průběžnou pátou pozici. V pátek ve druhém kole bylo také několik chyb, ale úloha byla už mnohem jistější a dokonce si o příčku polepšili a usadili se tak na místě čtvrtém. Sobota byla odpočinková a nabírala se síla na nedělní finále, kam už postoupilo jen pět nejlepších. Ve finále bohužel nebyla známka příliš vysoká kvůli omylu, ke kterému došlo nedopatřením Vandy, spíše její nevědomostí, o podobě provedení některých cviků, když např. provedli prodloužený cval na kruhu, což dle pravidel nesmí být a tudíž nebyl cvik uznán a  započítán. Opět tak Vanda s Conellym spadli na 5. místo, což bylo po součtu výsledků ze všech třech kol i výsledné. I tak je to prozatím Vandy nejlepší umístění na MČR v seniorské kategorii v jednotlivcích, proto tímto Conellymu moc děkujeme za skvělou reprezentaci.

 

26. 6. 2017 FÜRST WILBUR 2x ZVÍTĚZIL V RAKOUSKU, PRZEDSWIT SVATOPLUK 2. a 3. při ČDP

Mladí kluci se tento víkend opravdu posnažili. V pátek jsme odjeli do Zduchovic, kde se konal Český drezurní pohár. My startovali v rámcových soutěžích těchto prestižních závodů. Vanda jela s Przedswitem Svatoplukem dvě úlohy na úrovni ,,Z“, kde se jim velmi dařilo a  výsledky 62- 64 % stačily na super 2. a 3. místo. Na těchto závodech startovala i Terezka s Ampérem v úloze ,,L“, ti obsadili 6. místo. Po těchto závodech se večer přeložili koně a Vanda odcestovala s nejmladším Wilburem do Rakouska, nedaleko Vídně, konkrétně do Weikersdorfu, kde na ně čekaly dvě úlohy pro mladé koně. Wil se předvedl naprosto skvěle, obdržel velmi vysoké hodnocení, jak za základní chody (přes 8 bodů za cval), tak i za přiježděnost a potenciál do budoucna. Výsledky 74, 6 a 76, 4 % mu zajistily dvě vítězství.

 

22. 05. 2017 CONELLY I TENTOKRÁT ÚSPĚŠNÝ

I tento víkend bojoval Conelly na závodech v nejvyšší úrovni TT o co nejlepší výsledek a také kvalifikaci na MČR v historicky prvně vypsané velké rundě. V sobotu i v neděli se mu podařilo potvrdit svými výkony, že už mu tato úroveň nečinní žádné potíže a že mezi nejlepší koně v ČR rozhodně patří. Kvalifikaci si tek s přehledem vybojoval. V Neděli získal krásné 3. místo, kdy ho předjely pouze dvě německé dvojice, v sobotu byl těsně pátý. Závodů se zúčastnila také Terezka s Amperkem, kteří startovali na úrovni L. Nevyvarovali se ještě několika chybám, ale i tak si vyjeli prozatím svůj nejlepší výsledek na této úrovni a odvezli si jedno 3. místo.

15. 5. 2017   CONELLY ÚSPĚŠNÝ V KARLOVÝCH VARECH

Conellyho čekal náročný víkend v podobě premiérového startu v nejtěžší úrovni ,,TT“. V sobotu i v neděli startoval nejprve v úlohách T, kde vybojoval vždy 3. místo za 62,5 a 64,5 %. v neděli bylo hlavním cílem vyjetí první kvalifikace na MČR ve velké rundě. To se také podařilo, když Conelly zvládl nejtěžší úroveň výborně a zvítězil za 62,5 %. Na úrovni T startoval i Bailador, který vybojoval vždy 5. místo s výkony přes 60 %.

08. 02. 2017   ROZHOVOR S VANDOU NA DRESSAGE PORTÁL

Velmi obsáhlý článek o Vandě a týmu JK Bandolero na Dressage portál Vám přinášíme pod tímto odkazem: http://dressage-index.cz/?p=53386

Komentáře nejsou povoleny.