https://www.youtube.com/watch?v=LA94bkuwYng

BANDOLERO XLIV

bronz Mistrovství SČO 2007

stříbro Mistrovství Evropy MCI Belgie 2015

Je bílý španělský hřebec narozen 6.3. 1994.
Otec Odre, matka Bailona po Brincador X. Bandolero vyniká svou neskutečnou láskou k lidem, charakterem a ohromnou pracovitostí. Díky tomu od roku 2006 startuje v drezurních soutěžích stupně TT, v roce 2008 se stal 4. nejlepším drezurním koněm v ČR, v roce 2009 obsadil 3.příčku a v 2010 dokonce skvělé 2.místo, v roce 2012 opět 3.místo (žebříček ČJF- přehled sportovních drezurních koní v ČR).
Od roku 2010 startoval Bandolero na úrovni Grand Prix i v zahraničí. V rakouském Kottingbrunnu dosáhl v úloze GP výborných 62,2% a v roce 2011 startoval s Vandou v kole světového poháru ve velké rundě kde obsadili 22.místo.
V červnu roku 2012 se Bandouškovi podařilo posunout hranici osobního rekordu v TT-vGP na skvělých 65, 667 %.
V roce 2013 startoval díky své super formě stále na úrovni TT, nyní však pod Davidem, který sbýral své první zkušenosti na této nejvyšší úrovni pro kterou je Bandoušek tím nejlepším učitelem.
I v sezoně 2015 je Bandoušek v absolutně skvělé kondici, (v jeho skoro 22 letech) a proto neplánuje odchod do důchodu, ba naopak. Na jaře si splnil dvě potřebné kvalifikace na Mistrovství Evropy iberských koní, v létě zatančil na nadační akci pro Kapku naděje na podporu nemocným dětem a v říjnu odcestoval do Belgie, kde se s Vandou účastnili svého prvního Evropského mistrovství. Po výborně zajetém prvním kole (Bandouškova jedna z nejlepších úloh) a dobře zajetým druhým kole (chyba při vjezdu) získali báječné 2. místo a Stříbrnou medaili. Do toho zvládl připustit nějaké ty nevěsty a tak se těšíme v roce 2016 na další přírůstky do jeho rodiny.
Bandolerova karierní bilance pod Vandou je 60 x start na nejtěžší úrovni TT-Grand Prix a z toho 45 skvělých umístění do 5. místa.
Článek o Bandouškovi, který velmi vystihuje celou jeho existenci naleznete pod tímto odkazem:

http://www.equichannel.cz/spanel-na-drezurnim-obdelniku

Stejně jako všichni naši koníci, je i Bandoušek v neuvěřitelné formě, a tak plní další ze svých poslání, předává své cenné zkušenosti další začínající talentované drezurní jezdkyni a nyní jeho nového majitelce Viktorce. Přejeme jim oběma hodně skvělých společných zážitků.

 

Komentáře nejsou povoleny.