VANDA BĚLINOVÁ

narozená 17.9.1986, ke koním ji přivedl její otec v 9 letech. Začínala v malé stáji nedaleko Kolína u pana Miloše Šrámka. Po splnění ZZVJ  Vanda jezdila na jízdárně v Poděbradech pod vedením pana Ivana Vencoura  a Jiřího Pecháčka, kde se jí skýtaly podmínky jezdit převážně skokové koně, proto se do roku 2002 zúčastňovala parkurů do 130 cm.

Úplnou náhodou její otec narazil na vynikajícího trenéra, pana Jaroslava Krále od Českého Brodu, který Vandu přivedl k drezuře, ukázal jí její kouzlo a dovedl jí s koněm Paradox až do stupně ST. Paradox (černý trakén přivezený z Běloruska) byl také jejím prvním koněm se kterým dosáhla lepších výsledků jako jsou: Mnoho umístění do stupně ST na CDN v ČR, 6.místo na MČR dětí 2000, 2 x 8.místo na FEI testu 2001 a 2002. S tímto koněm byla vybrána do Sportovního centra mládeže, kde byla pod dohledem Františka Honče.

V roce 2002 dostala Vanda nabídku k ježdění ve stáji pana Jan Van Geeta, kde jezdila všechny jeho koně pod jeho dohledem a zde byl zakoupen její první drezurní kůň, německý tříletý  traken Ampere.

V roce 2004 a 2005 Vanda působila ve stáji svého rodného města Kolína, kde nad ní vedl trenérský dohled MVDr. Norbert Záliš. Díky němu se k Vandě dostal bílý hřebec PRE Bandolero-XLIV.

Díky výsledkům za rok 2008 se Vanda umístila na 5. místě v ČSOB poháru Jezdectví, Bandolero se stal 3. nejlepším drezurním koněm v ČR v roce 2009 a  v roce 2010 dokonce vybojoval místo 2., v 2012 opět místo 3. (přehled sportovních koní ČJF).

V roce 2009 přibyl do rodiny Bandolerův syn Bailador, Fusilero III., a v roce 2010  holandský Conelly.

Vanda je také držitelkou mezinárodní cvičitelské licence na skoky a drezuru, dále pak licence rozhodčí skoky a drezura, a od prosince 2011 také  licence trenér II. Třídy –drezurní specialista.

Rok 2009 byl významný nejen kvůli stěhování do vlastního areálu a založení našeho klubu, ale Vanda dokončila na VŠTVS bakalářský titul.a v roce 2011 magisterský na Masarykově univerzitě v Brně.

V roce 2010 začala Vanda s Bandolerem závodit převážně v zahraničí, a tak získávala cenné zkušenosti. V roce 2011 pak i s koněm Ampere, a to hned na mezinárodní úrovni, kdy v září vybojovali účast ve finále v Maďarském Fótu, kde získali 6. místo.

Rok od roku se koně Vandy zlepšovali a ve výkonnosti postupovali pomalu vzhůru. Ampere se stal za rok 2013 nejúspěšnějším drezurním koněm v ČR (Přehled o sportovních koní ČJF).  V roce 2014 se umístil na 3. místě ve finále Hallen capu ve Weikersdorfu, na 2. místě v GP Dunajský Klátov a na 3. místě v TT Rainbach.

V roce 2014 získala s Amperem 3. místo na Českém šampionátu v Grand Prix, s Conellym pak první medaili z MČR- bronzovou v týmech. Aby toho nebylo málo, podařilo se Vandě a Bandolerovi splnit kvalifikace na Mistrovství Evropy iberských koní, které se konalo v Belgii, a kde se po skvělých jízdách probojovali až ke stříbrné medaili.

V 2016 jezdila Vanda se všemi koňmi po velkých závodech, kde sbírali hezká umístění. Ampere 4. na Českém šampionátu, Conelly 4. na MČR, a na Mistrovství Evropy letos do Italského Turína odjela s Fusilerem, kde i on skvěle reprezentoval a vybojoval 5.místo.

V roce 2017 se stal stájovou jedničkou právě Conelly, ten prvním rokem startoval na nejvyšší úrovni Grand Prix a hned se mu podařilo se prosadit, a získat pátá místa jak na šampionátu, tak na MČR v jednotlivcích. Vandě přibila mladá posila, čtyřletý Fürst Wilbur, který zářil celou sezonu a svůj talent prokázal dvěma vítězstvími v rakouském Weikersdorfu. A šestiletý Przedswit Svatopluk, který získal bronz ve finále KMK.

Sezona 2018 je zase ještě o hodně úspěšnější. Conelly několikrát zvítězil v úlohách T a GP, a získal 3. místo ve Finále Národního drezurního poháru. K Przedswit Svatoplukovi, který získal stříbro na Českém drezurním šampionátu, přibyl ještě Przedswit Silvio, který hned ve své první závodní sezoně 8x zvítězil, vč. zlata na Českém šampionátu, a získal 3. místo ve finále KMK.

V roce 2019 přibývají další úspěchy. Conelly vítězí v zahraničí na úrovni Grand Prix. Podařilo se mu to ve Weikersdorfu i v Kottingbrunnu. Účastnil se poprvé CDI 4+ v Achleitenu, odkud si odvezl 4. místo. Opět získal bronz ve finále NDP. Fürst Wilbur vítězí na střední úrovni, stejně tak Silvio, který z 23 startů proměnil 20 v medailovou pozici. I Silvio vítězí v rakouském Weikersdorfu a Kottingbrunnu v úlohách pro mladé koně. Na českém šampionátu získává bronz. Svatopluk vítězí v úlohách ,,ST“ a dosahuje úrovně ,,T“. Do týmu přibyl mladý talentovaný PRE hřebec Duc Ferrari.

2020- celá sezona je poznamenaná epidemií Covid-19. Závody se ruší nebo přesouvají. I tak Vanda zaznamenala několik cenných úspěchů. Conelly dvakrát zvítězil v GP, a v září byl prodán juniorské jezdkyni Kristýnce Hájkové. Fürst Wilbur získal bronz v Národním poháru, Ferrari zahájil sportovní kariéru s výsledky přes 74 %, Silvio získal 5. místo v NP a 6. místo na MČR.

Do týmu přibyli dva malí hřebečci, Leonardo Vivaldi a elitní Tiziano Vecelli.

2021 je opět úspěšným rokem. Se Silviem získává Vanda stříbro na Mistrovství SČO a 4. místo na MČR. Ferrari se posouvá na úroveň L, kde se mu daří vyhrávat, Prz. Svatopluk na TT-Grand Prix. Do týmu přibyl nový člen- Prz.Cepr, který je v procesu obsedání a koncem sezony získává stříbro na prvních závodech.  Do týmu kromě Cepra přibyl malý Dancier Ludwig a Bellisario- který je na podzim prodán.

V roce 2022 Vanda získává postupně 11 výher v sedle 4 koní. Je to doposud nejúspěšnější sezona. Vanda získává zlato a stříbro na Mistrovstv SČO (Cepr a Silvio), zlato na MČR (Pomelo), 10. a 13. místo na Mistrovství Evropy v Belgii. (Pomelo a Ferrari). Do týmu přibyla malá slečna Danita.

I sezona 2023 je velmi vydařená, Vanda 9x vyhrává, a dalších 5 startů mění v medailovou příčku. Získává bronz na Mistrovství SČO (Prz. Cepr) a zlato ve Finále KMK 3 letých (Leonardo Vivaldi). Do týmu přibyli dva krasavci, a to Ferb Grünthal a Frixos.

 

 

 

Komentáře nejsou povoleny.