pohadkovahipoterapie.cz | pohadkovahipoterapie.cz

Popis projektu:      Příběhy statečných koní pro statečné děti vznikají s cílem pomoci dětem lépe se vyrovnat jak s banálními dětskými onemocněními a každodenními drobnými úrazy, tak třeba i s nepříjemnými životními situacemi danými například zdravotním handicapem, nutným pobytem v nemocnici či procesem rekonvalescence a rehabilitace.

Jádrem projektu je kniha povídek a pohádkových vyprávění obsahující osm skutečných příběhů, jejichž hlavními hrdiny jsou konkrétní koně. Jedná se o zvířata trpící jak chronickými onemocněními (např. alergie, nádory), tak poúrazovými problémy (poranění oka, tržné rány apod.). Všem koníkům je ovšem společné, že statečně zvládají nelehký průběh léčby i následný návrat k běžnému režimu, který někdy může být spojen s doživotním zdravotním omezením. Všichni koňští hrdinové se ale odvážně perou se svým údělem a užívají si život takový, jaký je, a jejich příběhy tak vyznívají více než optimisticky. Jednotlivé koňské osudy jsou navíc rámovány fiktivním pohádkově laděným příběhem dvou dětí, jejichž starosti či občasné zdravotní neduhy víceméně korespondují právě s těmi zvířecími. Kniha určená dětským čtenářům je plná fotografií krásných reálných koní a jejich „bolístek“.

Cílem projektu je vyrobit a posléze distribuovat výše zmíněnou knihu nejen klasickým způsobem, ale rovněž přímo do zařízení a institucí, v nichž se soustřeďují budoucí čtenáři Příběhů statečných koní, a to statečné děti. Takže do nemocnic, dětských rehabilitačních ústavů, ale i dětských domovů a dalších míst podobného typu. Zkrátka všude tam, kde existuje naděje, že si knížka najde své fanoušky, jež by dokázala zaujmout, potěšit, poučit či motivovat v těžších chvílích. Následně by měla být k dostání pro všechny dětské čtenáře v klasických knihkupectvích.

Komentáře nejsou povoleny.