FUSILERO III

5. a 13. místo na Mistrovství Evropy MCI Itálie 2016


je španělský hřebec narozen 12.7.1998.
Otec Victorioso VII, matka Hipica 2 po Hispano VIII. Fusilero je vynikající kůň, nesmírně lehký a inteligentní, je velmi přátelský a pracovitý. Od roku 2012 začal prvně jezdit po závodech a to jak po drezurních, tak i po skokových. Skoky ho velice byví a hned první parkur v životě vyhrál. Od roku 2013 se již věnuje pouze drezuře, především na úrovni S, kde se velmi stabilizoval a podává výkony hodně nad 60%.
V srpnu 2014 se stal FUSIOLERO Nejkrásnějším koněm ČR, a to ve velké konkurenci všech známých plemen, jen v semifinále bylo 32 krásných koní, do finále postupovalo 10 nejkrásnějších a Fusilero nenechal nikoho na pochybách a s přehledem zvítězil i v tomto boji. Mohl si tak dojet v srpnu do Písku a v září do Lysé nad Labem pro slavnostní deky a velké poháry.
V dubnu 2015 dosáhl Fusilero taktéž, jako většina našich koní v drezuře výkonnosti TT- Grand Prix. A mimo jiné si vyjel kvalifikaci na Mistrovství Evropy iberských koní do Belgie, kam ale na konec (pro pohodlí staršího Bandolera, kterému jsme při transportu chtěli dopřát pohodlí) neodcestoval.

2016- vzhledem k neúčasti na Mistrovství Evropy v Belgii 2015, byl právě tento závod cílem na nadcházející sezonu. Potřeba byly hned 4 kvalifikace, které Fusilero zvládl, a to dokonce tak, že v jedné zvítězil a v jedné byl druhý se skvělým výsledkem skoro 66 %. Proto již účasti nic nebránilo a v říjnu odcestoval do Itálie, konkrétně do Turína. Tam absolvoval hned 3 úlohy započítávané jak do jednotlivců, tak do týmů. Po součtu výsledků se Fusík umístil v jednotlivcích na 13. místě a v týmech na 5. místě za Itálií, Francií, Belgií a Velkou Británií. Po tomto mistrovství čeká na Fusíka aktivní důchod a práce plemeníka, kdy se bude plně věnovat předávání svých skvělých genů.

Od roku 2017 je jezdeckým partnerem pro našeho nejmladšího člena Davídka, kterému předává své bohaté zkušenosti.

V roce 2021 jsou už Fusík a Dáda naprosto sehranou a nerozlučnou dvojicí. Účastní se prvních závodů a s výsledky přes 70% několikrát vítězí.

Komentáře nejsou povoleny.