Conelly


je holandský teplokrevník, valach, narozen 26.3.2008.
Otec Corotino, matka Kelly po Amulet. Conelly byl zakoupen pro svůj velký talent a vlohy k drezurnímu sportu- především inteligenci. Práce s ním je nesmírně naplňující a inspirativní. V září 2014 se zúčastnil svého prvního startu v úloze stupně S, a hned dokázal zvítězit. V sezoně 2015 má za sebou především starty na úrovni ,,S“, s bilancí 63-67%. Sezona 2015 pro něj byla také úspěšná, a to díky zisku bronzové medaile na Mistrovství české republiky, a postupu do finále Českého drezurního poháru. Od roku 2016 Conelly startuje na úrovni ST a T, kde se rychle zabydlel a téměř každé závody se skvěle umístí od 1. do 3. místa. V červenci již startoval na Českém šampionátu v malé rundě  a mezi silnou konkurencí vybojoval super 4. místo. Stal se mimo jiné vítězem Mistrovství SČO a odvezl si tak zlatou medaili. Dalším úspěchem bylo 4. místo na Mistrovství ČR, a opět účast mezi TOP 10 nejlepšími koňmi ve finále ČDP. Celkově se mu v této sezoně podařilo 5x zvítězit.

2017- Conelly s absolutní lehkostí a vyrovnaností postoupil do nejtěžší úrovně Grand Prix. Hned první sezonu dokázal v této elitní úrovni zvítězit a posbírat několik umístění do 3. místa, 5. místo na Českém šampionátu v TT a 5. místo na Mistrovství ČR v jednotlivcích.

Conelly potvrdil v sezoně 2018 pozici stájové jedničky. Úvodem zvítězil v Grand Prix na Jezdeckém festivalu, pokračoval vítězstvím na Memoriálu Jana Holcbechera v Karlových Varech, a nechyběl ani ve finále Národního drezurního poháru, z kterého si odvezl bronzovou příčku.

V sezoně 2019 se už naprosto stabilizoval ve výkonech na nejtěžší úrovni a vítězí i za hranicemi. Respektive vyhrál v rakouském Weikersdorfu i Kottingbrunnu. Opět obhájil bronz ve Finále NDP a poprvé se zúčastnil světových závodů, CDI4+ v Achleitenu, odkud si odvezl čtvrté místo.

Rok 2020 se nese v duchu velkých změn. Část sezony závodí ještě se svou jezdkyní Vandou, ale pomalu a jistě začíná předávat své zkušenosti nesmírně talentované juniorce Kristýnce Hájkové. V srpnu se jim podaří zvítěziv v Národním Poháru juniorů. V září si Conellyho Kristýnka slavnostně a oficiálně přebírá na výstavě Kůň v Lysé nad Labem. Přejeme jim v následujících juniorských kategoriích mnoho a mnoho úspěchů.

Komentáře nejsou povoleny.