AMPERE 

bronz Mistrovství SČO 2004

zlato Mistrovství SČO 2008

zlato Mistrovství SČO 2010

bronz Český drezurní pohár ,,TT“ 2014

je hnědý trakenský valach narozen 31.3.1999. Otec Angard, matka Andante IV po Gunnar. Ampere startuje v drezurních soutěžích stupně  TT, v roce 2008 a 2010 se stal vítězem drezurního mistrovství SČO. V roce 2012 začal podávat standardně kvalitní výkony na úrovni Grand Prix. V červnu 2012 dosáhl vynikajícího výsledku v úloze TT-vGP, kde získal 66,667% a tím vybojoval 2 místo v konkurenci několika německých dvojic. V září pak startoval s Vandou na CDI 3+ v Budapešti, kde díky svým výsledkům byla tato dvojice poprvé zařazena do světového žebříčku drezurních jezdců, kde zaujali 631.místo. V dubnu 2013 se Amperovi podařilo skvělým výkonem 64,5% v zvítězit v úloze TT-Grand Prix na velkých závodech v Praze. Díky velmi vydařené sezoně 2013, kdy Amperek podával opravdu kvalitní a vyrovnané výkony- se stal NEJLEPŠÍM DREZURNÍM KONĚM V ČR. Přehled sportovních koní ČJF. V sezoně 2014 absolvoval první závody v rakouském Weikesdorfu při finále Hallencupu, kde v úloze stupně TT získal 64% a obsadil super 3.místo. V dubnu pak na Slovensku v Dunajském Klátově absolvoval Grand Prix za 62% a umístil se na bezva 2.místě. V červnu získal 3.místo v úloze TT v rakouském Rainbachu. V srpnu vybojoval bronzovou příčku na Českém drezurním TT šampionátu. Za tyto výsledky v sezoně 2014 byl zařazen v drezurním přehledu nejlepších koní ČR na 2. místo v ČJF.

V roce 2015 se Amperkovi podařilo hned dvakrát zlepšit svůj osobní rekord. Poprvé v červnu v Karlových Varech, a to na 66, 833 %, podruhé pak v září v Praze na 66, 875 %.
A i za sezonu 2015 byl Ampere vysoko hodnocený v přehledu drezurních koní ČR, a tentokrát na 3. místě. Což je už třetí sezona v řadě, kdy si Amper dokázal udržet medailovou příčku.

2016- tato sezona je plná zvratů a překvapení. Amper je stále ve skvělé formě a dokazuje to jedním výsledkem za druhým. Exceloval především na květnových závodech v Karlových Varech, kde zvítězil v Grand Prix jak v sobotu, tak v nedělní volné sestavě, a to za nový osobní rekord 67, 666 %. V červenci pak změnil majitelku, kterou se stala velmi talentovaná mladá jezdkyně, Terezka Ištoková, která se do Amperka zamilovala a budou teď trávit potřebný čas spolu, dále se vzdělávat a učit novým věcem. Vanda nad nimi stále povede trenérský dohled, zůstávají totiž nadále v naší stáji. Přejeme jim hodně úspěchů a radosti. Mezi první společné úspěchy patří několik vítězství a předních umístění v úlohách stupně Z-S.

Koncem sezony 2019 mění ještě jednou Amperek majitelku, a tou se stává opět velice talentovaná juniorka Kristýnka Hájková. Pro Ampíka se však nic zásadního nemění, zůstává nadále pod naším dohledem a v tréninku. Přes zimu si na sebe Kristýnka s Ampíkem zvykli, a v sezoně 2020 se poprvé spolu objevují na závodech. Sbírají jeden úspěch za druhým. Díky skvělým výsledkům získali potřebné limity pro zisk bronzového výkonnostního odznaku, vybojovali 5. místo na Mistrovství SČO, 8. místo na MČR a Finále ČDP. Skvělou sezonu završili dvěma starty na úrovni ,,T“, kde se jim také velice dařilo a v jednom z nich brali stříbro.


Komentáře nejsou povoleny.